Poznejte skutečný Omán

Poznejte skutečný Omán

Omán je zemí Perského zálivu s autentickým arabským nádechem. Kulturní ománské tradice zde zůstaly téměř nedotčené. Sultanát Omán nabízí bohatou kulturu, bělostné písečné pláže a moderní služby. Starobylé hlavní město Maskat vás nadchne svými úzkými uličkami a třemi pevnostmi, které hrály velkou roli během portugalské okupace.

Omán

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Maskatu

Po příletu na letiště v Maskatu vás přivítá zástupce CK. Dále bude následovat transfer do hotelu, který zabere zhruba 30 minut.

Nocleh v hotelu.

2. den: Maskat – Síb – Nachal

Po snídani se setkáte s průvodcem. Vydáte se navštívit Mešitu sultána Kábúse. Tento ománský klenot vřele doporučujeme navštívit. Mešita je otevřena každý den od 8:00 – 11:00 (mimo pátek). Pro vstup do mešity musí být muži i ženy vhodně oblečeni. Děti do 10 let nemají vstup povolený. Po návštěvě mešity se společně vydáte na zastávku do města Nachal. Po cestě ještě navštívíte trh v Síbu. Pak už budete pokračovat k pevnosti Nachal. Pevnost byla kdysi využívaná Imámy z dynastie Ya´arubah. Stropy, okna a dveře jsou zdobeny nádhernými řezbami. Střecha pevnosti nabízí úchvatný panoramatický výhled na krajinu. Po prohlídce se vydáte zpět do Maskatu. Po cestě si uděláte zastávku u paláce Al Alam, což je palác jeho veličenstva Sultána Kábúse. Palác je lemovaný dvěma portugalskými pevnostmi z 16. století – Jalali a Mirani. Přes Maskat budete pokračovat do muzea Bait al Zubair. Ke konci dne se vydáte na pobřežní promenádu Corniche, kde můžete navštívit tržnici Mutrah. Tržnice vás zaujme vůní a zanechá na nás velký dojem.

Nocleh v hotelu.

3. den: Nazvá – Birkat Al Mauz

Dnes vás čeká brzká snídaně. Po snídani se odhlásíte z hotelu a můžete navštívit trh s dobytkem v Nazvá (pouze v pátek). V tržnici uvidíte stejně oblečené ománské muže čekající na průvod krav. Muži si po přehlídce mohou krávy koupit. Až projdete tržnici, tak vstoupíte do majestátní pevnosti Nazvá. Pevnost byla postavená v 17. století sultánem Bin Saif al Ya´aruba. Pevnost měla původně bránit cestu. Později se vydáte prozkoumat starou vesnici a její ruiny Birkat al Mauz. Uvidíte také tradiční zavlažovací systém Falaj – zapsaný na Seznam světového dědictví UNESCO.

V odpoledních hodinách odjezd zpět do hotelu v Nazvá.

Nocleh v hotelu.

4. den: Džabal aš-Šám – Misfat – Al Hamra – Jabrin – Bahla

Po snídani pojedete směrem k městu Al Hamra, kde na vás budou čekat džípy. Po cestě navštívíte Džabal aš-Šám neboli horu Slunce, která leží v severovýchodním Ománu severně od města Al Hamra. Jedná se o nejvyšší horu země a část pohoří Al Hajar. Džabal aš-Šám je oblíbené vyhlídkové místo pro milovníky hor a turistiky. Než se vydáte dál, zastavíte se ještě ve Wadi Ghul, kde si můžete udělat fotku. Na vrcholu hory si uděláte krátkou procházku v blízkosti Grand Canyonu. Cesta bude trvat zhruba 20 minut. Poté navštívíte malebnou vesnici Misfat al Abryeen, která je známá svou jedinečností, protože se nachází naproti údolí ve svahu. Ve vesničce zahlídnete krásně oblečené děti, které běží nahoru a dolů úzkými uličkami, zatímco starší lidé posedávají a drží hodinky. Poté bude následovat odjezd do Al Hamry, kde navštívíte poslední osamělou vesnici a její 400 let starý bahenní dům, který byl částečně přeměněn na dům ománského dědictví. V Bait al Safah můžete být svědky toho, jak místní vesnické dívky tkají a vyrábějí chleba. Při cestě domů se zastavíte u hradu Jibrin, který také navštívíte.

Nocleh v Nazvá.

5. den: Zukait – Ibra – Wahiba

Po snídani bude následovat odjezd k hrobkám Zukait. Hrobky představují jeden z nejkomplexnějších a nejzachovalejších souborů nekropolí z 3. století před naším letopočtem. Uvidíte zde také monumentální věže, venkovská sídla, zavlažovací systémy pro zemědělství a pohřebiště. Později navštívíte starou vesnici Ibra. Dále vaše cesta bude pokračovat do pouště Wahiba Sands. Poté se ubytujete v pouštním táboře (příprava trvá cca 30 minut). Kolem 17 hodiny se projedete po větších dunách, uvidíte také západ slunce.

Večeře a nocleh v pouštním táboře.

6. den: Vádí Baní Chálid – Wahiba

Po snídani pojedete džípy do Vádí Baní Chálid, kde se můžete vykoupat nebo se podívat po okolí. Poté navštívíte beduínský dům. Po návštěvě následuje jízda zpět do pouště na večeři.

Nocleh v pouštním táboře.

7. den: Sur – Wadi Shaab

Po snídani se odhlásíte z pouštního kempu a pojedete do města Sur. Sur je přístavní město ve východním Ománu. Loděnice, které stále vyrábějí tradiční dřevěná plavidla, hrály v ománské minulosti klíčovou roli. V centru města navštivte pevnost Sunaysilah. Věž má 4 obranné věže kolem nádvoří. Dále si uděláte zastávku v budově Dhow Yard, kde uvidíte výrobu dřevěných lodí. Později uvidíte populární vádí Wadi Shaab v regionu Al Sharqiyah. Můžete se vykoupat v tyrkysové vodě. Dále vaše cesta bude pokračovat k Sinkhole, což je přírodní kráter s jasně křišťálovou vodou. Ubytujete se v rezortu s úžasným výhledem na oceán.

Nocleh v hotelu.

8. den: Wadi Shaab – Maskat (odlet)

Dle času vašeho letu transfer na letiště. Odlet zpět domů. 

Přílet do Prahy. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   05. 01. 2020 - 30. 04. 2020 8 dní / 7 nocí od 58940

Ubytování

Ubytování hotelech ve dvoulůžkových pokojích a v pouštním kempu. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

7x snídaně, 2x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Lety s rozumnými časy přestupů. Nabídku vám můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Zpáteční letenku Praha – Maskat – Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a další poplatky
 • Odbavené a kabinové zavazadlo
 • Ubytování na 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 7x snídaně, 2x večeře
 • Transfery dle programu
 • Anglicky mluvící řidič
 • Vstupné na prohlídky uvedené v programu
 • Pitná voda během cesty
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Vízum (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v „Cena zahrnuje“
 • Osobní výdaje a spropitné

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat