• Zájezdy
 • Severní Vietnam s pobytem u moře

Severní Vietnam s pobytem u moře

Severní Vietnam s pobytem u moře

Objevujte s námi nejen přírodní a kulturní krásy pestrého Vietnamu, ale vychutnejte si i relaxaci na nádherných písčitých plážích u pobřežního městečka Hoi An. Zatoulejte se i do tohoto malebného městečka, které překypuje nejrůznějšími architektonickými styly díky mísení japonských, čínských, evropských a vietnamských vlivů. V severním Vietnamu se vám otevřou nádherné fotografické scenérie s majestátními horami a hlubokými údolími, která jsou z velké části pokryta kaskádovitými rýžovými políčky. Setkáte se zde i s řadou etnických menšin, které zde žijí v malebných vesničkách a udržují staré tradice datované stovky let zpět.

Vietnam

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Hanoje. 

2. den: Hanoj

Přílet na mezinárodní letiště v Hanoji. Po příletu na vás bude čekat zástupce naší cestovní kanceláře. Z letiště budete dopraveni soukromým transferem do centra Hanoje na ubytování v hotelu. Zbytek dne individuální volno.

Nocleh v hotelu.

3. den: Hanoj

Po snídani navštívíte komplex Ho Či Min, ve kterém uvidíte mauzoleum a dům bývalého vietnamského premiéra Ho Či Mina. Dalším místem, které navštívíte je One Pillar Pagoda – jedná se sice o nejmenší, ale nejznámější pagodu v Hanoi. Od ní půjdete dále k chrámu Temple of Literature (Van Mieu) – tento chrám se stal první vietnamskou univerzitou a přispěl k šíření filozofického proudu Konfucianismu. Navštívíte také jezero Hoan Kiem, kde na ostrůvku v jeho severní části naleznete chrám Ngoc Son.

Odpoledne individuální volno pro vlastní průzkumy města, či nakupování.

Nocleh v hotelu.

4. den: Hanoj - Ha Long Bay

Ráno vás vyzvedne autobus v hotelu. Cestou se zastavíte ve městě Hai Duong, kde můžete obdivovat krásu ručně vyráběných vietnamských předmětů. Příjezd do Tuan Chau Marina, kde vás uvítají drinkem, a bude následovat krátké bezpečnostní školení. Poté se vydáte na plavbu do zátoky Ha Long, kde vám bude servírován oběd, mezitím, co budete plout kolem ostrůvků. Ha Long je jedním z nejnavštěvovanějších míst ve Vietnamu a je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Proplujete kolem vápencových skal a ostrůvků, kolem vás se bude třpytit smaragdové moře. Nikde jinde na světě nic podobného nespatříte. Na kajacích poplujete kolem plovoucí vesničky Pearl Farm, navštívíte ostrov Titov, kde můžete volný čas trávit nejrůznějšími formami aktivit. K večeru se přidáte k hodině vaření, kdy vám šéfkuchař předvede a vysvětlí přípravu vietnamského jídla. Následuje party při západu slunce s ovocem a čajem. Po západu bude servírována večeře, při které se vám nabídne celá řada vietnamský a asijských jídel. V pozdějších hodinách se budete moci přidat i k lovu olihní a jejich následné přípravě.

Nocleh na lodi.

5. den: Ha Long Bay - Hanoj - Lao Cai - Sapa

Po ránu na palubě lodi můžete navštívit hodinu Tai Chi. Poté následuje lehká snídaně. Ještě v brzkých ranních hodinách dojedete k jeskyni Dau Go, největší jeskyni v zátoce. Prohlídka jeskyně bude trvat zhruba 60 minut. Po návratu na loď si zabalíte věci z vašich kajut. Po zbytek cesty můžete relaxovat na palubě lodi. Kolem jedenácté hodiny se servíruje oběd. Po příjezdu k molu v přístavu se vylodíte a bude na vás čekat autobus, kterým pojedete zpět do Hanoje. Zbytek dne individuální volno. Nezapomeňte si zajít na večeři (nezahrnuta v ceně), než budete převezeni ve večerních hodinách na nádraží na noční vlak do Sapa.

Nocleh ve vlaku.

6. den: Lao Cai - Sapa - Ta Van

Ráno po příjezdu do stanice Lao Cai pojedete autobusem do horského městečka Sapa, kde budete mít v hotelu snídani před vaší túrou do údolního města Lao Cai. Sestoupíte až k vesničce Ta Van, která je považována za jedno z nejkrásnějších míst ve Vietnamu.  Po cestě budete mít oběd formou pikniku. Na cestu zpět do města Sapa vás vyveze Jeep nebo motorka. Po večeři (individuálně) se můžete vydat objevovat kouzlo nočního života v Sapě.

Nocleh v hotelu.

7. den: Sapa - Cat Cat - Hanoj

Po snídani budete mít chvilku čas na relaxaci. Poté se vydáte na túru do kopců. Když vyšplháte na vrchol, budete mít nádherný výhled na vesnici Cat Cat, která je jednou z největších atrakcí v oblasti Sapa, rozprostírající se v údolí Muong Hoa poblíž ohromujících vodopádů Cat Cat. Vesnice je atraktivní zejména proto, že v ní žije etnická skupina H’Mongů, kteří zachovávají unikátní staré zvyky a tradice. Oběd formou pikniku a poté vás vyzvedne vůz, který vás odveze zpět do města Sapa. V odpoledních hodinách se vydáte na cestu velkým autobusem zpět do Hanoje.

Nocleh v hotelu.

8. den: Hanoj - Hoa Lu - Tam Coc

Po snídani vás v ranních hodinách vyzvedne autobus, s kterým zamíříte do provincie Ninh Binh. Cestou se budete moci kochat nádhernými přírodními scenériemi. Navštívíte tvrz Hoa Lu, která byla v 10. stoletím hlavním sídelním městem starověkého království. V poledne půjdete na oběd do restaurace. Po obědě se vydáte na plavbu na veslicích podél rýžových polí. Kanály doplujete až do Tam Coc. Cestou po řece uvidíte celou řadu jeskyní, kterými budete i proplouvat, několik pagod. Ve večerních hodinách se vrátíte zpět do Hanoi.

Nocleh v hotelu.

9. den: Hanoj - Danang

Ráno snídaně v hotelu. Podle vašeho času odletu vás vyzvedne řidič, který vás odveze na letiště.

Odlet směr Danang. Zde vás vyzvedne průvodce cestovní kanceláře a soukromým transferem budete odvezeni do hotelu v Hoi An.

Nocleh v hotelu.

10. den: Hoi An (pobyt u moře)

Snídaně v hotelu. Zbytek dne individuální volno. Můžete relaxovat na pláži, nebo objevovat kouzlo města Hoi An.

Nocleh v hotelu.

11. den: Hoi An (pobyt u moře)

Snídaně v hotelu. Zbytek dne individuální volno. Můžete relaxovat na pláži, nebo objevovat kouzlo města Hoi An.

Nocleh v hotelu.

12. den: Hoi An - Danang - Ho Či Minovo Město (odlet)

Ráno po snídani máte dopoledne volno na prohlídku města nebo nákupy. Později budete dopraveni na letiště Danang, odkud poletíte směrem Ho Či Minovo Město. Odtud nasednete na mezinárodní let zpět do Prahy.

13. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 05. 2019 - 30. 09. 2019 13 dní / 10nocí48230

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Hanoj: Golden Sun Palace Hotel 

Halong Bay: Halong Flamingo Cruise 

Sapa: Sapa Unique Hotel

Hoi An: Hoi An Travel Lodge Hotel

 

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

10x snídaně, 5x oběd, 1x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Hanoj / Ho Či Minovo Město - Praha v ekonomické třídě
 • Vnitrostátní letenky Hanoj - Danang - Ho Či Minovo Město v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 8 nocí ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji
 • 1 noc ve vlaku z Hanoje do Lao Cai
 • 1 noc na lodi při plavbě v Ha Long Bay
 • Stravování: 10x snídaně, 5x oběd, 1x večeře
 • Veškeré transfery
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Vlakovou jízdenku z Hanoje do Lao Cai (lůžkový vůz)
 • Autobusovou jízdenku ze Sapy do Hanoje
 • Plavbu v zátoce Ha Long Bay
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Vietnamu (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Česky mluvícího průvodce (můžeme vám zařídit)
 • Ubytování v hotelech vyšší kategorie (můžeme vám zařídit)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat