• Zájezdy
 • Severní Indie ve stínu Himalájí

Severní Indie ve stínu Himalájí

Severní Indie ve stínu Himalájí

Během zájezdu navštívíte nejznámější a nejvýznamnější atraktivity Indie. Prohlédnete si Staré a Nové Dillí s jeho největšími atraktivitami. Projedete se na hřbetech slonů, nebo na džípu k nádherné pevnosti v růžovém městě Džajpuru. V itineráři zájezdu je i prohlídka slavného mauzolea a známého symbolu Indie – Tádž Mahálu (Taj Mahal). Též budete svědky hinduistických rituálů ve Váránasí. Navštívíte významné buddhistické centrum v Sárnáthu (Sarnath). V závěru vašeho zájezdu se vydáte do horského městečka Šimla (Shimla) a okolních okouzlujících horských středisek v předhůří impozantních hřebenů Himalájí.

Poznejte: horská města a výhledy na majestátní Himaláje, posvátnou řeku Gangu s místními rituály, div novodobého světa Taj Mahal,  město postavené z červeného pískovce, bollywoodské filmy

Indie

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Dillí. 

2. den: Dillí

Přílet na mezinárodní letiště v Dillí.

Na letišti v příletové hale na vás bude čekat zástupce naší cestovní kanceláře. Následuje transfer do hotelu, kde budete ubytovaní na 2 noci.

Po zbytek dne volný program k odpočinku nebo k procházce po městě Dillí.

Nocleh v hotelu.

3. den: Dillí

Po snídani následuje prohlídková trasa po Starém a Novém Dillí.

Staré Dillí bylo hlavní městem muslimské Indie v období od 17. do 19. století a naleznete v něm spoustu mešit, památníků a pevností. Navštívíte Jama Masjid, což je mešita postavena v roce 1656 za vlády Shah Jahana, mughalského vládce. Je to jedna z největších a nejkrásnějších mešit na světě. Při procházce skrze tržiště s kořením, šperky a dalšími předměty nasajete atmosféru kultury staré 350 let.

Užijete si také cestování rikšami přes hlavní třídu Starého Dillí – Chandni Chowk a projedete kolem Red Fort, neboli Červené pevnosti, která se rozprostírá podél řeky Jamuny.

Nocleh v hotelu.

4. den: Dillí - Džajpur

Po snídani se vydáte na cestu do Džajpuru.

Po příjezdu do Džajpuru se ubytujete v hotelu, kde budete 2 noci. Po zbytek dne individuální volno. Doporučujeme navštívit místní tržiště, případně si zajít do místího kina Raj Mandir na některý z bollywoodských filmů

Džajpur – Nazýváno také jako růžové město, díky růžovému nátěru velké části budov.

Nocleh v hotelu. 

5. den: Džajpur

Po snídani navštívíte impozantní pevnost Amber Fort. Cestovat budete buď na hřbetech slonů, nebo džípem. V komplexu uvidíte působivou vstupní bránu Ganesh Pol, která je vyzdobena malbami boha se sloní hlavou, jež se jmenuje Ganéša.

Později si prohlédnete další památky Džajpuru. Navštívíte hvězdárnu Jantar Mantar, dále ve středu města palác City Palace a prohlídku završíte návštěvou Hawa Mahal, neboli Palác Větrů, díky jehož fasádě je budova nejfotografovanějším místem v Džajpuru. Tato stavba byla postavena pro ženy z královské rodiny, aby mohly pozorovat dění na ulicích, ale nebyly při tom viděny.

Nocleh v hotelu.

6. den: Džajpur - Fatehpur Sikrí – Ágra

Po snídani odjezd do Ágry.

Po cestě navštívíte Fatehpur Sikrí. Opuštěné město z červeného pískovce, které nechal postavit vládce Akbar jako své hlavní sídlo. Ruiny města jsou dokonale zachované, tudíž není těžké si představit, jak zhruba vypadal život ve městě v době jeho slávy. Také zde navštívíte největší vstupní bránu na světě Buland Darwaza.

Po návštěvě pokračujete směrem do Ágry.

Nocleh v hotelu.

7. den: Ágra - Váránasí

Ráno návštěva města Ágra. Město je umístěné na levém břehu řeky Jamuny. Většina staveb ve městě reflektuje období vlády Mughalů, kteří v Indii vládli více než 300 let.

Prohlídka Tádž Mahálu, světoznámého mauzolea, postaveného mughalským vládcem Shah Jahanem pro jeho milovanou ženu Mumtaz Mahal. Tádž Mahál bývá v pátky zavřený.

Později návštěva Červené pevnosti v Ágře, která se nachází 2 km západně od Tádž Mahálu na březích řeky Jamuny. Pevnost představuje velkolepou strukturu se zdmi, postavenými z červeného pískovce, které jsou dlouhé téměř 3,2 km, a představuje jeden z vrcholů stavitelství velkých Mughalů.

Později odpoledne transfer na nádraží, noční přejezd vlakem do Váránasí. Odjezd vlaku ve 20:30.

Nocleh ve vlaku.

8. den: Váránasí

Příjezd do Váránasí v 8:50 ráno. Zde se setkáte se zástupcem naší cestovní kanceláře, který vás doprovodí do hotelu.

Váránasí je místo, které má na turisty z navštívených míst v Indii největší dopad. Město se rozprostírá na březích řeky Gangy. Spirituální význam města je dán tím, že se jedná o místo, kde Bohové a Bohyně mohou sestoupit na zem. Váránasí je poutním místem již od 6. století před naším letopočtem. Hinduisté se snaží alespoň jednou za život toto místo navštívit a vykoupat se v posvátných vodách řeky Gangy. Ve Starém Městě, které je bludištěm drobných uliček, naleznete řadu chrámů včetně Hari Mandir Sáhib (Sri Harmandir Sahib), neboli Zlatý chrám, který je přístupný pouze Hinduistům.

Zbytek dne volno.

Večer budete svědky hinduistického ceremoniálu „Aarti“ odehrávající se na řece. Na rikše budete dopraveni k Dashashwamedh Ghat, kde se nalodíte na loď, abyste tento ceremoniál dobře viděli. Ceremoniál trvá cca 20 – 30 minut. Uvidíte také pobřeží a chrámy osvětlené petrolejovými lampami a svíčkami, které vytváří magickou atmosféru. Někteří přívrženci také nechávají plout lampy po vodě, jako dar posvátné řece.

Nocleh v hotelu.

9. den: Váránasí

Brzy ráno si vychutnáte plavbu podél řeky Gangy. Prohlédnete si „ghaty“, což jsou stovky kamenných schodů lemující pobřeží řeky. Z lodi se vám nabízí nádherný pohled na ceremoniály, které se na těchto ghatech odehrávají.

Po plavbě se vrátíte zpět do hotelu na snídani.

Po snídani navštívíte známou univerzitu Banaras Hindu. Jedná se o jedno z nejstarších vzdělávacích center v Indii. Univerzita byla založena v roce 1917 jako místo pro studium Sanskrtu, indického umění, kultury a hudby. Také navštívíte chrám Bharat Mata Mandir, jehož slavnostního otevření se zúčastnil Mahátma Gándhí. Vaše cesta vrcholí v chrámu Durga Temple.

Odpoledne navštívíte Sárnáth, významné buddhistické centrum, kde Buddha měl své první kázání. Ve městě se nachází velké množství buddhistických staveb. Nejvýznamnější stavbou je zde Dhamek Stupa, i přes to, že se jedná již jen o pozůstatek. Doporučujeme též navštívit muzeum, které obsahuje řadu hodnotných Svatých buddhistických písem a artefaktů. Muzeum je v pátky zavřené.

Nocleh v hotelu.

10. den: Váránasí - Dillí

Dopoledne po snídani volný program.

Odpoledne transfer na letiště. Odle z Váránasí do Dillí. 

Nocleh v hotelu.

11. den: Dillí - Kalka - Šimla

Ráno transfer na nádraží na vlak do Kalky. Odjezd v 7:40. Příjezd do Kalky v 11:45. Dále bude cesta pokračovat do města Šimla (cca 100 km / 3-4 hodiny). Kolem vás už se budou objevovat zasněžené vrcholky Himalájí. Po příjezdu transfer na hotel. Zbytek dne individuální volno.

Horské město Šimla bylo založeno v roce 1819 jako hlavní britské letní sídlo. Nachází se v nadmořské výšce 2 130 metrů. Z hory u města se nabízí nádherný výhled na Himaláje.

Večeře a nocleh v hotelu.

12. den: Šimla

Ihned ráno po snídani začne celodenní prohlídka města. Navštívíte Institute of Advanced Studies, první institut pro mnohooborová studia ve vyšším vzdělávání, dále chrámy Sankat Mochan Hanuman a Jakhu (Jakhoo). Odpoledne navštívíte horu Jakhu, která je nejvyšším bodem v Šimle a je z ní nádherný výhled na město a okolí a na jejím vrcholu se nachází chrám Hanuman. Večer můžete strávit nákupem suvenýrů v místním nákupním středisku The Mall and The Ridge nebo procházkou po městě.

Večeře a nocleh v hotelu.

13. den: Šimla

Ráno po snídani cesta do Kufri a Chail. Navštívíte okouzlující horská střediska v podhůří Himalájí. Kufri je někdy nazýváno jako Švýcarsko východu.

Zbytek dne individuální volno k procházkám po okolí a odpočinek.

Večeře a nocleh v hotelu.

14. den: Šimla - Kalka - Dillí (odlet)

Dopoledne volný program.

Odpoledne odjezd do Kalky na nádraží, kde nastoupíte na vlak do Dillí. Odjezd z Kalky v 17:45. Příjezd do Dillí ve 21:55.

Z nádraží v Dillí transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

15. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 09. 2019 - 31. 10. 2020 15 dní / 12 nocí od 43890

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Dillí: Clarks Inn 

Džajpur: Whispering Palm

Ágra: Siris 18 Hotel

Váránasí: Hotel Suryaa

Šimla (Shimla): Clarks Inn Ashiana Hotel 

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

12x snídaně, 2x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Zpáteční letenku Praha - Dillí - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Vnitrostátní letenku z Váránasí do Dillí v ekonomické třídě (ve vnitrostátním přeletu je odbavené zavazadlo omezeno do 15 kg)
 • Ubytování na 12 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 12x snídaně, 2x večeře
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Soukromé transfery klimatizovaným vozem
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Jízdu na rikše v Dillí
 • Jízdu džípem nebo na slonech v Džajpuru
 • Plavbu lodí ve Váránasí
 • Vlakové jízdenky Ágra - Váránasí (lůžkový klimatizovaný vůz, 2. třída), Dillí - Kalka - Dillí (klimatizovaný vůz)
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Indie (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

Miroslav U.

Dovolená splnila naše očekávání a jsme plni nových zážitků. Vše bylo výborně zorganizováno a byli jsme během našeho pobytu se vším velmi spokojeni. Snad jen v den našeho nástupu do vlaku chyběl nějaký program. Vzhledem k tomu, že nástup do vlaku byl až v 16 hod. a odjezd v 18 hod., byl den celkem dlouhý a my moc nevěděli co dělat. Chtěl bych vyzdvihnout práci průvodce po Dillí, který byl velmi znalý a ochotný, dokázal nás velmi pěkně a zajímavě seznámit s historií a životem v hlavním městě Indie.

Adéla K.

Byly jsme moc spokojené. Všechno klaplo, až na zpožděná letadla a vlak (to bohužel člověk nemůže ovlivnit) jsme nemusely nikde čekat. Průvodci i řidiči byli moc milí a ochotní. Bylo o nás moc hezky postaráno. Ještě jednou moc děkujeme. 

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat