Severní Šrí Lanka

Šrí Lanka

Odvažte se vyrazit do dříve nepoznané a uzavřené části Šrí Lanky, která má také mnoho co nabídnout. Díky tomu, že tato část se turistům otevřela teprve nedávno, nenarazíte zde na takové davy turistů jako v jižnějších částech ostrova. Rozdíl je cítit nejen v menších masách turistů, ale také ve vlivu odlišené tamilské kultury s převahou buddhistických svatyní. Centrum tamilské kultury tvoří město Jaffna, které v našem zájezdu rozhodně uvidíte. Navštívíte také nejvýznamnější přístavní město východního pobřeží Trincomalee. Zážitek z vaší cesty podtrhne safari v národním parku Wilpattu, v němž budete mít šanci spatřit nejen slony, ale také například leopardy. 

Cesta za poznáním: největšího národního parku ostrova, leopardů v přirozeném prostředí, pestrobarevných hinduistických chrámů, života uzavřeného severu, krásných nepřeplněných pláží

Srí Lanka

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Kolomba

2. den: Kolombo – Kalpitiya

Přílet na mezinárodní letiště v Kolombu. Vyzvednutí na letišti. Transfer do města Kalpitiya. Odpoledne menší prohlídka města.

Nocleh v hotelu.

3. den: Kalpitiya – Wilpattu

Po snídani přejedete lodí do národního parku Wilpattu. Park je největším národním parkem ostrova. Unikátní charakteristikou parku jsou jeho přírodní jezírka. Park se může pyšnit ohromnou rozmanitostí přírody. Ze zvířat zde můžete narazit na vysokou zvěř, slony, medvědy či leopardy. V parku si užijete Safari v Jeepu. Odpoledne návrat zpět do Kalpitiya.

Nocleh v hotelu.

4. den: Kalpitiya – Jaffna

Po snídani vyrazíte na cestu do metropole severní části Šrí Lanky, Jaffny. Odpoledne budete mít prohlídku města a ubytujete se v hotelu.

Nocleh v hotelu.

5. den: Jaffna – ostrov Delft

Dnes se podíváte na ostrov Delft, kde budete mít šanci spatřit místní poníky, kteří sem kdysi byli přivezeni Portugalci. Projedete se na tuk tuku a dáte si oběd v lokální restauraci. Později zavítáte na prohlídku hinduistického chrámu Keerimalai. Přejezd zpět do hotelu v Jaffně.

Nocleh v hotelu.

6. DEN: JAFFNA – TRINCOMALEE

Po snídani přejedete do města Trincomalee, jež leží na severovýchodním pobřeží ostrova. Součástí města je prý jeden z nejlepších přístavů světa, který svou hloubkou a rozlohou je schopný pojmout i obrovské nákladní lodě nebo honosné jachty. Po příjezdu do města vás odpoledne čeká prohlídka a ubytování se v hotelu.

Nocleh v hotelu.

7. – 8. den: Trincomalee

V těchto dnech máte individuální volno k relaxaci na pláži a odpočinku.

Nocleh v hotelu.

9. den: Trincomalee – Kolombo

Po snídani máte volno na odpočinek a dobalení věcí. Odpoledne přejedete na letiště, odkud poletíte do Rathmalany vnitrostátním letem. Let trvá zhruba 45 minut. Po příletu vás na letišti vyzvedne zástupce cestovní kanceláře a přejedete autem do Kolomba. Po cestě si vychutnáte prohlídku města s možností nákupů.

Nocleh v hotelu.

10. den: Kolombo

Podle času letu vás řidič odveze na letiště. 

Odlet zpět domů. 

11. den: Přílet

Přílet zpět do Prahy. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   31. 10. 2021 - 29. 04. 2022 11 dní / 8 nocí od 48010

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Kalpitiya: Bar Reef Resort

Jaffna: Jetwing Jaffna

Trincomalee: Trinco Blu

Colombo: Galadari Hotel

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha – Kolombo – Praha v ekonomické třídě
 • Veškeré letištní poplatky a taxy
 • Vnitrostátní přelet z Trincomalee do Rathmalana
 • Ubytování na 8 nocí v hotelech dle itineráře ve dvoulůžkových pokojích
 • Stravování formou polopenze
 • Transfery klimatizovaným vozem s řidičem
 • Služby anglicky mluvícího průvodce
 • Přejezd lodí do národního parku Wilpattu
 • Jeep Safari v národním parku Wilpattu
 • Návštěva ostrova Delft
 • Prohlídky ve městech Kalpitiya, Jaffna, Trincomalee a Kolombo
 • Transfer z letiště do hotelu a z hotelu zpět na letiště
 • 2 lahve vody na každý den cesty
 • Místní daně a servisní poplatky
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum na Šrí Lanku (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v „Cena zahrnuje“
 • Osobní výdaje a spropitné, poplatky za kameru/fotoaparát v památkách
 • Služby česky mluvícího průvodce (rádi Vám zařídíme)
 • Příplatek za termíny v období Vánoc a Silvestra

Reference od našich klientů

Hedvika G.

Děkuji za skvělou dovolenou, kterou jste pro mě připravili výborně po všech stránkách. Musím poděkovat rovněž Vaší partnerské cestovce, se kterou spolupracujete na Sri Lance. Byla jsem mile překvapena sympatickým  uvítáním na letišti v Kolombo. Kromě mého řidiče a průvodce v jedné osobě na mě čekal ještě další člověk, který se postaral o zavazadla a poradil, kde si mohu vyměnit peníze. Byl rovněž přítomen u mého zpátečního odletu až do odbavení. Vřele doporučuji průvodce Jayana – profesionální průvodce a bezpečný řidič. S ubytováním v hotelích jsem byla rovněž spokojena. Odpovídaly kategoriím hvězdičkového zařazení. I když i poslednímu hotelu The Palms v Beruwala nemohu formálně nic vytknout, přece personál tam nebyl tak přátelský jako v ostatních hotelech.  V místech jako továrna na výrobu čaje, safari, zahrada s kořením a muzeu drahokamů mě vždy doprovázel další místní průvodce.

Zuzana B.

Dovolená na Sri Lance byla naprosto skvělá, moc jsme si to užily a obě dvě s dcerou jsme se do této země zamilovaly. Náš průvodce byl velmi milý , obětavý a fundovaný člověk, přesto to byl ale ze začátku po příjezdu na letiště šok,když jsme zjistily, že v zájezdu jsme pouze samy dvě. Nějak jsem to z Vašeho popisu ( zájez bude dělaný na míru, přizpůsoben Vašemu termínu apod .) nepostřehla. Možná by bylo vhodné tuto skutečnost v instrukcích zmínit. Zbytečný pro nás celkem byl i konfort ubytování, televizi na pokoji, bar, bazén - to jsme naprosto nevyužily. Chápu ale , že některé klientela právě toto vyhledává. My spíše oceňujeme zážitky a rády se vzdáme i trochy pohodlí a event. ušetříme, proto bych navrhovala cílit na 2 kategirie turistů - např. high standard a common standard. Jediným nepříjemným překvapením pro nás byla nutnost platit všimné - vždy a všude. Sice jsme s tím počítaly, ale často nás jeho výše až zaskočila . Možná by bylo vhodné i na tuto věc upozornit a podrobněji popsat, co přesně např,zahrnují vstupy do chrámů a NP. Měly jsme např. za to, že řidič na safari v Yalle je v ceně vstupu, ale pak nám bylo doporučeno mu dát všimné 2.000 LR .Podobně to bylo i jinde. Chápu, že místní jsou velmi chudí,nás mají za boháče a turisti jsou pro ně jediným zdrojem příjmu, ale přesto si myslím, že má-li zůstat Sri Lanka tím čím je, neměl by příliv turistů mentalitu místních zkazit.
Jinak k organizaci zájezdu není co vytknout a Vaši kancelář budu doporučovat v okruhu svých známých. 
Děkujeme za tuto možnost se na Sri Lanku podívat.

Kateřina H.

V první řadě bych Vám chtěla velice poděkovat za realizaci zájezdu! Byl opravdu úžasný a moc jsme si dovolenou užili. Není snad nic, co bychom mohli vytknout! Všechny hotely byli velice příjemné, čisté a personál byl velice milý a ochotný. Snad jen hotel Thilanka v Kandy nás zprvu nadchnul, ale pak jsme zjistili, že nad naším pokojem se nacházela obrovská chladící centrála na klimatizace a ta neustále dost nahlas hučela, což nebylo moc příjemné... Ze všech hotelů byl nejlepší první a poslední hotel :) První díky tomu, že jako jediný byl připraven pro 3 a dcerka měla připravenou vlastní postel. Na posledním hotelu bylo úžasně a mile nás překvapil balíček All inclusive. I náš průvodce byl velice fajn, vše nám přizpůsoboval a nabídl nám i možnosti výletů, které jsme původně neměli naplánované, ale staly za to :) Vše bylo perfektní.

Mockrát Vám děkujeme. Už teď uvažujeme nad dovolenou na příští rok a rádi bychom přes vás navštívili asi Thajsko, ale destinaci ještě nemáme pevně vybranou :)

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat