Slovinsko po vlastní ose

Slovinsko

Slovinsko se nachází v samém srdci Evropy mezi Alpami a Středozemním mořem. Jedná se o malou zemi, ve které najdete téměř vše – jeskyně, řeky, průzračná jezera, hory i kousek moře. Země byla jako první na světě prohlášena za zelenou destinaci, a to na základě Green Destinations Criteria. Doporučujeme jí zejména pro milovníky přírody. V této malé a zdánlivě nenápadné zemi se můžete jeden den koupat v moři a vychutnávat si život v malebných vesničkách a naopak druhý den můžete vyrazit do alpských vrcholů na túru.

Čím Vás Slovinsko okouzlí: křišťálově čisté bledské jezero, 24 km dlouhý jeskynní systém v Postojnské jeskyni, pobřežní městečko Piran, solná pole poblíž Portože.

Slovinsko

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet - Lublaň - jezero Bled

Odlet z Prahy do Lublaně. 

Po příletu na lublaňské letiště si vyzvednete svůj vůz v autopůjčovně na letišti.

Dnes vás čeká úžasné jezero Bled se svým kostelíkem na ostrůvku uprostřed jezera. Po příjezdu do Bledu se ubytujete a poté máte celé odpoledne k prozkoumání města. Doporučujeme procházku k hradu Bled, který se tyčí na skále nad jezerem, nebo plavbu loďkou „pletna“ s krásným výhledem na jezero.

Nocleh ve městě Bled.

 

2. den: Jezero Bled – Jezero Bohinj – Jezero Bled

Dopoledne si můžete prohlédnout okouzlující jezero Bohinj, které se nachází uprostřed Národního parku Triglav. Jezero je vzdáleno od Bledu pouhou půl hodinu.

V Triglavském národním parku si půjčte loďku a kochejte se nedotčenou krásou jezera Bohinj. Obdivujte některé z nejvyšších vrcholů Julských Alp, a to například při jízdě lanovkou na Mount Vogel. Najdete zde také jednu z alpských chat, kde můžete ochutnat tradiční slovinská jídla. Při návratu zpět do Bledu se zastavte u kostela sv. Jana Křtitele.

Nocleh ve městě Bled.

3. den: Jezero Bled – Kranjska Gora – Vršičův průsmyk – Bovec

Po snídani vás čeká nejznámější turistické centrum na severu Julských Alp – středisko Kranjska Gora. Projděte se po této krásné alpské vesničce. O něco dál podél silnice se nachází malebné jezero Jasna, které nabízí nádherný výhledem na plošinu s legendární sochou Zlatoroga.

Vyjeďte dále do hor do Vršičova průsmyku a udělejte si zastávku u historické Ruské kaple. Na vrcholu Vršičova průsmyku si vychutnejte výhled do okolí a udělejte si pauzu v některých z alpských chatek.

Dále budete pokračovat do města Bovec. Cestou se určitě zastavte v údolí Trenta a udělejte si procházku k řece Soča (cca 20 minut chůze). Řeka Soča je unikátní svou zelenou barvou. Za prozkoumání stojí také údolí Lepena.

Nocleh ve městě Bovec.

4. den: Bovec (řeka Soča)

Užijte si nejrůznější aktivity, které nabízí údolí i smaragdově zelená řeka Soča. Je zde možnost raftingu, turistiky, jízdy na kole či jen projíždět autem a kochat se okolím.

Fakultativní aktivity vám rádi zajistíme.

Nocleh ve městě Bovec.

5. den: Bovec (řeka Soča) – Škocjanské jeskyně – Piran

Po snídani pojedete do města Kobarid. Město je známé kvůli bitvě u Caporetta, která zde proběhla během první světové války (1917). Městečko Kobarid se nachází pod horou Krn. Doporučujeme zde navštívit muzeum věnované událostem první světové války. Po dálnici nebo také po místních silnicích se dále dostanete do města Nova Gorica a do Škocjanských jeskyní. Po cestě budete míjet malé vesničky podél krasových plošin.

Oblast je známá díky vinicím a také díky tradičnímu vínu Teran. Další zajímavostí je určitě místní sušené maso.  Škocjanské jeskyně jsou zapsány v seznamu UNESCO, a to zejména pro svůj výjimečný význam a krásu. Procházka po jeskyních vám zabere zhruba 2 hodiny. Poté pojedete kolem pobřeží do malebného starého města Piran na břehu Jaderského moře.

Nocleh ve městě Piran.

6. den: Piran

Město Piran je starobylé přímořské město v benátském stylu. Procházku po městě doporučujeme v ranních hodinách, kdy ještě nejsou uličky plné turistů a kdy zažijete kouzelnou atmosféru probouzejícího se města.

Prohlídku začněte kolem přístavu nedaleko Tartiniho náměstí. Náměstí je pojmenované podle významného skladatele Giuseppe Tartini. Pokračujte k dominantě města – kostel Sv. Jiří, který je posazený na kopci směrem k moři.

Odpoledne užívejte atmosféru přímořského městečka v místních kavárnách. Slunce a koupání v Jaderském moři, to vše vám může toto městečko nabídnout.

Nocleh ve městě Piran.

7. den: Piran – Postojna – Lublaň

Dopoledne se vydejte do města Portorož, neboli „Přístav růží“. V tomto městě určitě doporučujeme navštívit slaná pole. Další zastávku si udělejte ve městech Izola a Koper, která vás uchvátí svým benátským stylem. Pokud si budete chtít jen užívat slunce a plavání v moři, tak zavítejte na pobřeží městečka Strunjan. Při cestě do Lublaně si udělejte zastávku u proslulé jeskyně Postojna. Zde si můžete užít vzrušující jízdu vlakem v krasových jeskyních. Příjezd do Lublaně, ubytování.

Nocleh ve městě Lublaň.

8. den: Lublaň (odlet)

Lublaň je živé město plné skvělých kaváren a restaurací, které stojí za to navštívit. Prohlédněte si také Prešerenovo náměstí či Trojmostí, které bylo upraveno světoznámým architektem Jože Plečnikem. O víkendu se zde také konají velké trhy.

Poté odjezd na letiště, vrácení zapůjčeného auta a odlet zpět.

Přílet do Prahy.

Za příplatek můžeme zařídit

 • Plavbu po řece v Lublani
 • Rafting a zipline v okolí Bledu
 • Rafting na řece Sávě
 • Výlet za ochutnávkami vín v Lublani
 • Kartu Ljubljana Card (na 1 den) – slevy a vstupy zdarma na spoustu atrakcí ve městě
 • Zipline přes řeku Sávu
 • Jednodenní výšlap v Julských Alpách s průvodcem
 • A mnoho dalšího …

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 01. 2020 - 31. 12. 2020 8 dní / 7 nocí od 19950

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Lublaň - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 7 nocí ve dvoulůžkových pokojích
 • Stravování: 7x snídaně
 • Pronájem menšího vozu na celou dobu pobytu (vyzvednutí a vrácení vozu na letišti)
 • Základní pojištění vozu se spoluúčastí
 • Neomezené kilometry
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období Vánoc a Silvestra (za příplatek)
 • Vratnou kauci blokovanou na kreditní kartě u pronájmu vozu, vyšší pojištění vozu

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat