• Zájezdy
 • Tchaj-wan: Cesta do země vlídnosti

Tchaj-wan: Cesta do země vlídnosti

Tchaj-wan

Už jste někdy přistávali na spícím draku zahaleném v oblacích? Tak to jste ještě nebyli na Tchaj-wanu, skryté perle Asie, obývané těmi nejvlídnějšími lidmi, které na cestách můžete potkat. Když sem poprvé přijeli Portugalci, pojmenovali jej Ilha Formosa – krásný ostrov, o čemž se návštěvníci přesvědčují dodnes.

Tchaj-wan protíná pohoří s více než 200 vrcholy s výškou přes 3 000 m. n. m. a nejvyšší horou Jü-šan (Yushan), dosahující úctyhodných 3 952 m. n. m. Okouzlující krajina s pohořím klesajícím přes alpinské louky, tropické lesy a úrodné nížiny až k tyrkysovému pobřeží s písčitými plážemi i skalními útesy je protkána mramorovými roklemi, vodopády, horkými prameny, tisíciletými stromy a na jaře i kvetoucími třešněmi. Kulturní bohatství nezaostává za krásami přírody. Tchaj-wan se může pochlubit nejlepší sbírkou čínského umění na světě, nespočtem buddhistických, taoistických a konfuciánských chrámů, rozmanitým kulturním dědictvím původních obyvatel i moderní architekturou. Pulzující metropole se svou dominantou, mrakodrapem Tchaj-pej 101, stojí v harmonii s malebnými starými městečky. Tchaj-wan se svou kuchyní kombinující různé vlivy je znám jako gurmánský ráj. Večer ožívají vyhlášené noční trhy, kde můžete ochutnat vše možné i nemožné: od olihní na špejli po smradlavém tofu či módní bubble tea, nebo si v klidu vychutnat unikátní světoznámé čaje v příjemných čajovnách. Milovníky hor jistě potěší procházky, při kterých můžete obdivovat západy a východy slunce či pozorovat moře oblak pod vámi.

Pojeďte s námi zažít harmonii a okouzlení při cestách po tomto mírumilovném draku, spícím kdesi daleko v Tichém oceánu.

Vydejte se za poznáním s česky mluvícím průvodcem.

Nejlepší zážitky: přenocování v klášteře, ochutnávky místních specialit, nahlédnutí do výroby lampiónů a vějířů, pozorování východu slunce na nejvyšší hoře ostrova, procházky nádhernou přírodou několika národních parků, výhled z nejvyšší budovy ostrova

Taiwan

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Tchaj-peje. 

2. den: Tchaj-pej - Shitoushan

Přílet do Tchaj-pej, přesun do kláštera Shitoushan, přenocování v poklidné atmosféře rozlehlého kláštera zasazeného mezi zalesněnými horami.

Nocleh v Shitoushanu.

3. den: Shitoushan – Lukang

Prohlídka kláštera a okolí, přesun do historického městečka Lukang, prohlídka historického centra s úzkými uličkami, chrámu Matsu, nejstaršího chrámu na Tchaj-wanu Longshan, prohlídka dílen na výrobu lampionů a vějířů, ochutnávka místních specialit.

Nocleh v Lukangu.

4. den: Lukang – Alishan

Přesun do horského přírodního parku Alishan scénickou cestou mezi horami, prohlídka pralesa s tisíciletými cypřiši, třešňového sadu a chrámů zasazených mezi nimi, pozorování západu slunce.

Nocleh v Alishanu.

5. den: Alishan – Jü-šan – Kao-siung

Výlet vláčkem na východ slunce nad nejvyšší horou Tchaj-wanu Jü-šan (Yushan) a "moře oblak", návštěva čajových plantáží, přesun scénickou cestou z hor do druhého největšího města Kao-siung.

Nocleh v Kao-siungu.

6. den: Kao-siung

Procházka kolem Lotosového jezera s pagodami jara a podzimu, přesun do národního parku Kenting, oblíbeného přímořského letoviska. Volný program, odpočinek.

Fakultativně: Muzeum mořského života a akvárium.

Nocleh v Kao-siungu.

7. den: Národní park Kenting

Národní park Kenting – koupání v moři, odpočinek, procházky po pobřežní krajině a tropickým lesem, nádherné pláže, bizarní skalní formace, večer prohlídka věčných plamenů.

Nocleh v Národním parku Kenting.

8. den: Národní park Kenting – Chua-lien

Přesun do Chua-lien (Hualien), návštěva obloukového mostu Sanxiantai spojujícího Tchaj-wan a blízký ostrov, přejezd scénickým východním pobřežím do Chua-lienu. Večer návštěva místního nočního trhu s všemožnými dobrotami a specialitami.

Nocleh v Chua-lienu.

9. den: Chua-lien – Národní park Taroko

Objevování krás Národního parku Taroko – jednoho z přírodních divů Asie, pěší turistika parkem s dechberoucím mramorovým kaňonem a tyrkysovou řekou Liwu protkaným tunely, chrámy, visutými mosty a vodopády, obklopený lesnatými kopci, navštívíte svatyni věčného jara, vodopád Baiyang, vlaštovčí jeskyni, dovíte se o místním domorodém kmenu a další. Návštěva útesů Qingshui.

Nocleh v Národním parku Taroko.

10. den: Národní park Taroko – Jiufen

Přesun vláčkem do Jiufenu, malebného městečka, jehož půvaby se inspirovali tvůrci filmu Cesta do fantazie, prozkoumávání uliček osvětlených červenými lampiony, ochutnávka místních specialit a světoznámých tchajwanských čajů.

Nocleh v Jiufenu.

11. den: Jiufen – Národní park Yangmingshan – Beitou

Dnes se přesunete přes stará hornická města a "zlatý vodopád" k bizarním skalním formacím Jie-liou (Yehliu), navštívíte Národní park Yangmingshan s vulkanickou aktivitou a přesunete se do Beitou.

Nocleh v Beitou.

12. den: Beitou – Tchaj-pej

Beitou – oblíbené lázeňské městečko, navštívíte horké prameny, odpočinete si a odpoledne se přesunete do Tchaj-peje. Navštívíte Tchaj-pej 101 - nejvyšší budovu světa své doby, výhled na západ slunce nad městem ze Sloní hory.

Nocleh v Tchaj-peji.

13. den: Tchaj-pej

Tchaj-pej – metropole Tchaj-wanu, návštěva National Palace Muzeum – nejlepší sbírky čínského umění na světě, možnost návštěvy Muzea domorodých kultur, Čankajškův památník a výměna stráží, Ximending – moderní část města zářící neony, pro zájemce rušný noční market.

Nocleh v Tchaj-peji.

14. den: Tchaj-pej (odlet)

Návštěva chrámu Baoan a Konfuciova chrámu, ulice Dihua s prodejnami čínské medicíny, objevování tchajpejské gastronomie.

Odlet zpět do České republiky.

15. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
  01. 10. 2020 - 15. 10. 2020 15 dní / 12 nocí od 75900

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Strava

Typ stravování: Snídaně

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Tchaj-pej - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 12 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 12x snídaně
 • Veškerou dopravu během programu
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Česky mluvícího průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách (doporučené spropitné cca 400 - 500 Kč/osoba/den)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat