To nejlepší z Gruzie

Na hranicích mezi Evropou a Asií

Vydejte se za poznáním blízké exotiky na pomezí Evropy a Asie v naší speciální nabídce, kdy kromě tradičního poznávání zažijete odpočinek v sirných lázních, které udělají dobře těm, kteří mají nějaké kožní problémy či bolesti pohybového aparátu. Dále si pochutnáte na gruzínském vínu, na které jsou Gruzínci právem hrdí. A nejen že ochutnáte speciality gruzínské kuchyně, ale také se seznámíte s jejich přípravou.

Objevte: léčebné účinky sirných lázní, nejstarší místo osídlení v zemi, skvostné památky UNESCO, chuť gruzínských vín, přípravu tradičních pokrmů, piknik na čerstvém vzduchu, horské scenérie majestátního Kavkazu

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Tbilisi. 

2. den: Tbilisi

Přílet na mezinárodní letiště v Tbilisi. Přivítání na letišti a odjezd do hotelu, kde se ubytujete. Zbytek dne máte individuální volno na odpočinek.

Večer večeře v tradiční gruzínské restauraci.

Nocleh v hotelu.

3. den: Tbilisi a relaxace v sirných lázních

Po snídani vyrazíte na prohlídku hlavního města Tbilisi. Projdete si starou část města, vyjdete na pevnost Narikala, uvidíte nejvýznamnější pamětihodnosti ve městě, jak církevní, tak světské historické i moderní památky. Projdete se po hlavních ulicích a náměstích.

Odpoledne zavítáte do oblíbených sirných lázní, které jsou skvělé při léčbě bolestí pohybového aparátu či k léčbě kožních problémů. V ceně zájezdu máte hodinový pobyt.

Poté návrat zpět do hotelu a individuální volno.

Nocleh v hotelu.

4. den: Tbilisi – Mccheta – Uplisciche – Tbilisi

Po snídani se podíváte do starověkého hlavního města Mccheta, které se pyšní krásnou katedrálou zapsanou na Seznamu světového dědictví UNESCO a skvostným klášterem s vyhlídkovou terasou na celé město. Později se podíváte do skalního města Uplisciche, které je jedním z nejstarších osídlení na území dnešní Gruzie.

Návrat zpět do hotelu v Tbilisi.

Nocleh v hotelu.

5. den: Tbilisi – Ananuri – Gudauri – Stepancminda – Tbilisi

Dnes vás po snídani čeká výlet k vrcholkům majestátního Kavkazu. Cestou navštívíte pevnost Ananuri na březích vodní nádrže Zhinvali, budete se kochat nádhernými horskými scenériemi, až dojedete k unikátnímu chrámu ve výšce přes 2 100 m nad mořem a do horského městyse Stepancminda, odkud budete mít šanci spatřit horu Kazbek, jež je třetí nejvyšší gruzínskou horou. Užijte si krásné tradiční obydlí horských vesniček, čistý horský vzduch a unikátní kulturní monumenty.

Návrat zpět do Tbilisi.

Nocleh v hotelu.

6. den: Tbilisi – region Kachetie – Tbilisi

Po snídani zajedete do vyhlášeného vinařského regionu Kachetie. Absolvujete návštěvu a prohlídku krásného romantického města Signagi. Podíváte se do kláštera Bodbe s pozůstatky sv. Nino a zajdete do místního vinného sklípku, kde ochutnáte některé z gruzínských vín. Zúčastníte se lekce vaření, kdy se naučíte, jak se připravují některé z tradičních gruzínských pokrmů.

Návrat zpět do Tbilisi a zbytek dne individuální volno na procházky po městě.

Nocleh v hotelu.

7. den: Tbilisi – Aragvi – Tbilisi

Snídaně v hotelu a odjezd do centra Aragvi, které je střediskem aktivního odpočinku a dobrodružných až extrémních sportů. Sami si na místě můžete vybrat, zda se oddáte odpočinku v přírodě, nebo zda podniknete některou z nabízených aktivit (za příplatek). Na místě si pochutnáte na venkovním pikniku. Můžete si zde půjčit kola, kajaky, vydat se na túru nebo na zážitkovou jízdu džípy či na raftech.

Odpoledne návrat zpět do Tbilisi a individuální volno na procházky po městě na nákupy suvenýrů a poslední ochutnávky gruzínských specialit.

Nocleh v hotelu.

8. den: Tbilisi (odlet)

Snídaně v hotelu. Dle času letu vás řidič odveze na letiště, odkud poletíte zpět domů.

Přílet zpět do Prahy.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   27. 02. 2021 - 29. 06. 2021 8 dní / 6 nocí od 34340

Ubytování

Ubytování ve 4* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek.

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

6x snídaně, 1x piknik, 1x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Lety s rozumnými časy přestupů. Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha – Tbilisi – Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 6 nocí ve 4* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 6x snídaně, 1x piknik, 1x večeře
 • Program dle itineráře
 • Veškerou dopravu během programu
 • Služby anglicky mluvícího průvodce-řidiče
 • Veškeré vstupné do památek dle itineráře (kromě aktivit v centru Aragvi)
 • Ochutnávku vín a lekci vaření
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (můžeme vám zařídit)
 • Další jídla a nápoje a služby nezmíněné v „cena zahrnuje“
 • Osobní výdaje a spropitné, poplatky za fotografování/natáčení v památkách, aktivity v zábavním centru Aragvi
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

Aleš S.

Výlet do Gruzie se skutečně velmi povedl. Nemám co bych vytknul :-) Vše bylo téměř stoprocentní a já jsem si ho skvěle užil. Průvodce byl skvělý empatický, zábavný a velmi ochotný a starostlivý.... ten se vám skutečně povedl :-). S ubytováním také nebyly problémy a v některých případech jsem byl doslova "unešen" servisem hotelů i vybavením pokojů. Takže vám velice děkuji za mimořádné zážitky.... :-)

Ivana D.

Hodnocení celého pobytu je velmi kladné. Po celou dobu nenastaly žádné problémy, ubytování skvělé, snad hotel v Kutaisi malinko pokulhával za ostatními, nicméně bylo bohatě vykoupeno ubytováním v Kazbegi, etc. Gruzie má obrovský turistický potenciál. Krása přírody a památek je ohromující, lidé milí a laskaví, jídlo a víno báječné. Jeli jsme tam s nějakými očekáváními, ale byla v každém ohledu kladně překonána. Chtěla bych vyzdvihnout práci našeho pana řidiče, který nás zcela spolehlivě a bezpečně provezl celou Gruzií, i když terén je tam místy velmi složitý. A nakonec pár slov k našemu průvodci, Sulkhanu Tsulukidzemu. Vzdělaný, milý, trpělivý, pečlivě se starající o naši ne vždy nejklidnější skupinu, se smyslem pro humor. A v neposlední řadě s rozsáhlými znalostmi o své zemi, které nám v průběhu našeho putování krajinou předával. Zkrátka člověk na svém místě. Děkuji i Vám za dobře odvedenou práci. Mějte se hezky a ať se Vám daří.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat