To nejlepší z Indočíny

To nejlepší z Indočíny

Indočína, region v jihovýchodní Asii, pod jehož názvem se skrývají tři bývalé francouzské kolonie – Laos, Vietnam a Kambodža. Při vaší cestě po tomto koutu světa zavítáte do řady významných a světově proslulých chrámů. Narazíte i na památky, u kterých si budete připadat, jako byste se najednou ocitli ve Francii – například až budete stát pod vítězným obloukem ve Vientiane v Laosu, nebo katedrálou Notre Dame v Ho Či Minově Městě (dříve Saigon) ve Vietnamu. Budete svědky tradičních kultur a specifického místního životního stylu. A při tom všem vás okouzlí unikátní příroda v podobě hor, deštných lesů, vodopádů, jezer či jeskyní.

Na co nezapomenete: blýskající se zlaté svatyně, ceremoniál s mnichy, koupel ve vodopádech Kuang Si, na chuť rýžové whisky, zátoku Ha Long, plavbu po deltě Mekongu, monumentální chrámové komplexy v Kambodže, plovoucí vesnice

Vietnam

 

Detailní program zájezdu

1. den: odlet

Odlet z Prahy do Vientiane. 

2. den: Vientiane

Po příletu na mezinárodní letiště ve Vientiane vás na letišti přivítá zástupce naší cestovní kanceláře. Následuje transfer do hotelu.

Po ubytování se vydáte na prohlídku hlavního a největšího města Laosu. Při vaší návštěvě zavítáte do Wat Si Saket, nejstaršího městského chrámu. Dále do Haw Phra Kaew, který byl domovem slavné sochy Emerald Buddha.

Později se vydáte na návštěvu staré části s tržnicí a dorazíte až k velkému buddhistickému chrámu Pha That Luang, pokrytého celého ve zlatě. Další zastávkou bude vítězný oblouk Patuxai, který byl postaven jako připomínka obětí padlých v bitvách, a tvoří monumentální pamětihodnost Vientiane viditelnou ze širokého okolí.

Nocleh v hotelu.

3. den: Vientiane - Luang Prabang

Po snídani transfer na letiště, odkud poletíte do bývalého hlavního města Luang Prabang v severním Laosu na březích řeky Mekong. Historické jádro města bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Po prohlídce centra města se dále přesunete ke svatyním Wat VisounWat Aham. K večeru se vydáte nahoru na kopec Phou Si, odkud budete mít nádherný panoramatický výhled na celé město. Večer můžete navštívit trh, kde naleznete různorodou škálu ručně vyráběných textilií.

Nocleh v hotelu.

4. den: Luang Prabang - Kuang Si

Fakultativně: Pokud jste ranní ptáčata, můžete za příplatek zažít jedinečný zážitek, tzv. Tak Bat ceremoniál. Tato událost je šancí, jak se můžete více seznámit s místní kulturou. Uvidíte, jak mniši při svítání v šafránově žlutých róbách vycházejí z chrámů v řadách po ulicích. Místní obyvatelé připravují jídlo, které poté dávají do mís v rukou mnichů. Celý proces se odehrává v naprostém tichu.

Ráno po snídani navštívíte Phosi Market, kde zahlédnete širokou nabídku potravin a pochutin. Laos je též známý pro svá tradiční řemesla. Dnes se vydáte na putování po místních vesnicích s etnickými menšinami – Huay Xai (Ban Houayxay), Hmong, Lao Loumo nebo Ban Thapene. Odtud pokračuje vaše cesta k nádherným vodopádům Kuang Si, kde se můžete vykoupat v přírodních bazéncích, nebo se projít cestičkami v lesích.

Poté návrat zpět do Luang Prabang.

Nocleh v hotelu.

5. den: Luang Prabang - Pak Ou - Hanoj

V ranních hodinách se vydáte na zhruba dvouhodinovou plavbu proti proudu řeky Mekong. Doplujete až k jeskynnímu systému Pak Ou, kde můžete obdivovat tisíce obrazů Buddhy. Než doplujete do samotných jeskyní, cestou se zastavíte ve vesnici Ban Xang Hai, kde se vyrábí rýžová whisky.

Po návratu z plavby vás řidič odveze na letiště a čeká vás let do Hanoje.

Po příletu do Hanoje, přivítání zástupcem naší cestovní kanceláře, transfer do hotelu.

Nocleh v hotelu.

6. den: Hanoj

V 8 hodin ráno budete vyzvednuti v hotelu a vydáte se na prohlídku Ho Či Minova komplexu, ve kterém je Ho Či Minovo mauzoleum a jeho dům. Také zde navštívíte muzeum, kde se dozvíte více informací o tomto národním hrdinovi a celém regionu. Cesta bude pokračovat dále k One Pillar Pagoda, nejznámější pagodě ve městě, a prohlédnete si i další pagody včetně Tran Quoc, nacházející se na březích jezera Ho Tay. Odtud se vydáte k budovám Van Mieu (Temple of Confucius), které představují nejstarší vietnamskou univerzitu, jež je zasvěcena Konfuciovi. Poté se projdete skrze Staré Město, kde si vychutnáte atmosféru každodenního života tohoto hektického města. Dojdete až k jezeru Hoan Kiem, které tvoří srdce a duši Hanoje. Zde se schází staré ulice s novými moderními obchodními bulváry a aleje s chrámy a pagodami. Též navštívíte samotné jezero s jeho posvátným chrámem.

Poslední zastávkou bude Etnologické muzeum. Toto muzeum poukazuje na hluboce diverzifikovanou vietnamskou kulturu se sbírkou více než 15 000 artefaktů shromážděných z celé země.

Před zmíněným jezerem Hoan Kiem se nachází oblíbené vodní loutkové divadlo, ve kterém si i vy prohlédnete představení.

Nocleh v hotelu.

7. den: Hanoj - zátoka Ha Long

Po snídani vás v hotelu vyzvedne průvodce a vydáte se směrem k zátoce Ha Long. Po cestě budete mít možnost si vychutnat a vyfotit zelená rýžová políčka s místními farmáři, kteří na nich ustavičně pracují.

Do zátoky Ha Long dorazíte zhruba v poledne. Tato zátoka je jedním z přírodních divů světa a není proto divu, že je též zapsána na prestižním Seznamu světového dědictví UNESCO. Ostrovy v zátoce jsou převážně tvořeny vápenci. Díky tomu jsou ostrovy nejrůznějších prapodivných tvarů a je v nich k nalezení i celá škála krasových jevů, především jeskyní. Odpoledne jednu z takových jeskyní navštívíte – Sung Sot.

Večeře na palubě lodi. Nocleh na lodi.

8. den: Ha Long - Hanoj - Hue

V dopoledních hodinách budete stále ještě prozkoumávat krásy zátoky Ha Long. Okolo 10:30 bude servírován na lodi brunch. Vylodíte se zhruba kolem poledne. Transfer zpět do Hanoje se zastávkou ve vesnici Dong Trieu, známé svou výrobou keramiky. V odpoledních hodinách příjezd zpět do Hanoje.

Později transfer na letiště na let do Hue.

Nocleh v hotelu.

9. den: Hue - Danang - Hoi An

Ráno se vydáte na cestu do Danangu (Da Nang). Při cestě skrze zvlněné kopce zastavíte u hrobky vládce Tu Duca a slavné pagody Tu Hieu umístěné v borovicovém lese. Přes Hai Van Pass vás čeká nádherná scénická cesta, kdy se vám bude nabízet působivý pohled na hory, moře, idylické pláže a vesnice.

Po příjezdu do Danangu navštívíte Čamské muzeum (Champa Museum), ve kterém se nachází největší sbírka čamského umění na světě.

Poté návštěva hor Ngu Hanh Son s jejich jeskyněmi zajímavých tvarů a chrámy, jejichž vrcholy reprezentují pět vesmírných elementů. Později bude vaše cesta pokračovat dále na jih k městečku Hoi  An.

Nocleh v hotelu.

10. den: Hoi An

Hoi An, přístavní městečko, které bylo ovlivněno řadou kultur díky velkému počtu proudících obchodníků. Vydáte se na okouzlující procházku kolem kachličkami obložených domů rozptýlených podél úzkých uliček. V celém městečku na vás dýchá směsice multikulturních vlivů, které město od pradávna formovaly. Po prohlídce budete mít individuální volno na nákupy, nebo relaxaci na pláži.

Nocleh v hotelu.

11. den: Hoi An - Danang - Ho Či Minovo Město

Po snídani v hotelu transfer na letiště v Danangu, odkud poletíte krátkým ranním letem do Ho Či Minova Města. Po příletu vás vyzvedne průvodce a budete odvezeni do hotelu.

Odpoledne se vydáte na prohlídku hlavních pamětihodností města. Projedete se po spoustě živých a rušných ulicích až k paláci Dinh Thong Nhat (Palác Znovusjednocení), který byl rezidencí prezidenta Jižního Vietnamu až do roku 1975. V blízkosti paláce naleznete výrazné, do očí bijící, protikladné francouzské koloniální stavby včetně katedrály Notre Dame a budovy staré Saigonské pošty. Dále navštívíte pagodu Jade Emperor a Muzeum zločinů americké války. Závěrečná zastávka bude v Ben Thanh Market, kde naleznete k zakoupení téměř vše, na co si vzpomenete.

Nocleh v hotelu.

12. den: Ho Či Minovo Město - Tay Ninh - Cu Chi

Cu Chi, to je neuvěřitelná podzemní síť tunelů, které byly vybudované v době vietnamské války s Američany. Tunely byly vybudovány s obytnými místnostmi, továrnami na zbraně, polními nemocnicemi a velícími středisky. Tento den budete mít exkurzi v tomto jedinečném lidském výtvoru.

Fakultativně za příplatek si můžete vyzkoušet i střelbu ze zbraní AK47 nebo MK16 na blízké střelnici.

Poté, co opustíte Cu Chi, se vydáte na krátkou cestu do Tay Ninh. Města, které je centrem specifického druhu náboženství zvaného Kaodaismus. Navštívíte též chrám, kde budete svědky fantastické bohoslužby, kdy věřící vyplní halu svatyně v barevných róbách, které jsou odrazem kombinací konfucianismu, taoismu a buddhismu. Kaodaismus je relativně mladým náboženstvím, které vzniklo ve 20. letech 20. století.

Návrat zpět do Ho Či Minova Města a nocleh v hotelu.

13. den: Ho Či Minovo Město - Delta Mekongu

Po snídani se vydáte na cestu k deltě řeky Mekong. Region v okolí řeky patří k nejúrodnější oblasti celého Vietnamu. V My Tho se nalodíte a vyrazíte skrze spletitou síť malých kanálků. Cestou poodhalíte, jak obyvatelé žijí v místních podmínkách a jaký je rytmus každodenního života v okolí řeky. Veškerý život je zde spojen s řekou. Navštívíte oblíbenou turistickou atrakci, ostrov Thoi Son, kde budete mít možnost se projít podél ovocných sadů, ochutnat nejrůznější druhy sezónního ovoce a zahlédnete farmáře, jak na těchto sadech pracují.

Na cestě zpět se zastavíte na oběd v jednom z místních stravovacích zařízení. Ještě před návratem do Ho Či Minova Města se zastavíte v pagodě Vinh Trang. Poté v čínské čtvrti, která nese místní název Cho Lon. Je to taková uspěchaná čtvrť plná posvátných chrámů a tajemných úzkých uliček.

Nocleh v hotelu.

14. den: Ho Či Minovo Město - Phnompenh

Po snídani vás řidič odveze na letiště, odkud poletíte do Phnompenhu (Phnom Penh), největšího a hlavního města Kambodži.

Odpoledne bude na programu půldenní prohlídka města. Největším magnetem města je Královský palác (Royal Palace). Palác je rezidencí i současného krále Kambodži. Během odpolední prohlídky se zaměříte na historické památky v centru města.

Nocleh v hotelu.

15. den: Phnompenh - Siem Reap

Dopoledne bude prohlídka města pokračovat. Vydáte se do Royal University of Fine Arts (RUFA), kde se mladí Kambodžané učí o starověkém umění jejich předků. Další zastávkou bude Národní Muzeum, které zahrnuje především sbírky umění Khmerů. Většina vystavených exponátů pochází z tzv. Angkor období, které trvalo od 9. do 15. století.

Později vyjedete z města a navštívíte nechvalně známé muzeum genocidy – Muzeum Tuol Sleng a tzv. killing fields v Choeung Ek. Všechna tato místa vám umožní hluboký náhled do bolestivé a krvavé historie vlády Khmerů. Dále se vydáte na průzkum Psar Toul Tom Pong (Russian Market), kde je k nalezení na prodej téměř vše, na co si vzpomenete.

Později odpoledne budete převezeni na letiště v Phnompenhu, odkud se nočním letem vydáte do Siem Reap. Po příletu budete vyzvednuti na letišti a odvezeni na ubytování do hotelu.

Nocleh v hotelu.

16. den: Angkor

Navštívíte jižní bránu městského komplexu Angkor Thom, starý kamenný chrám Bayon, chrám  Baphuon, Terrace of Elephants a Terrace of the Leper King. Všechny tyto stavby jsou součástí zmíněného komplexu Angkor Thom.

Poté navštívíte jeden z divů světa a symbol a srdce samotné Kambodži – Angkor Vat (Angkor Wat). Vychutnáte si zde nádherný výhled na západ slunce na vrcholcích Phnom Bakheng a Prae Rup.

Večer budete mít program s večeří a tanečním představením Khmer Apsara Dance Show.

Nocleh v hotelu.

Fakultativně si v Bayonu můžete užít jízdu na slonech, nebo se svézt na vrchol kopce Bakheng.

17. den: Angkor

Brzy ráno se můžete fakultativně přidat ke skupince mířící na pozorování východu slunce nad chrámy Angkoru. Po snídani v hotelu bude vaše prohlídka pokračovat. Vydáte se do chrámu Ta Prohm, který je obrostlý kořeny fíků a dalších gigantických popínavých rostlin. Dalšími body návštěvy budou chrám Pre Rup, East MebonNeak Poan.

Cestou poobědváte v místní restauraci.

Navštívíte též chrám Kro Van, královské lázně Srah Srang a chrám Banteay Kdei.

Nocleh v hotelu v Siem Reap.

18. den: Siem Reap (odlet)

Snídaně v hotelu. Po snídani se nalodíte na loď na jezeře Tonle Sap. Zde si vychutnáte plavbu po jezeře kolem plovoucích vesnic vybavených školami, restauracemi a dokonce i nemocnicemi.

Oběd si vychutnáte v místní restauraci.

Později budete mít volno na nákupy v místních marketech. Poté následuje transfer na mezinárodní letiště v Siem Reap a odlet zpět do Prahy.

19. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   30. 09. 2019 - 30. 12. 2020 19 dní / 16 nocí od 82710

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích.

Vientiane: Vientiane Garden Hotel

Luang Prabang: Villa Chitdara

Hanoj: Golden Sun Palace Hotel

Ha Long Bay: Halong Flamingo Cruise

Hue: Rosaleen Boutique Hotel

Hoi An: Hoi An Green Heaven Hotel & Spa

Ho Či Minovo Město: Lavender Hotel

 

V případě obsazenosti je volen hotel stejné nebo vyšší kategorie.

 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

16x snídaně, 4x oběd, 2x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

 

Cena zahrnuje

 • Zpáteční letenku Praha - Vientiane / Siem Reap - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Letenky ve vnitrostátních přeletech z Vientiane do Luang Prabangu, z Hanoje do Hue, z Danangu do Ho Či Minova Města, z Phnompenhu do Siem Reapu
 • Ubytování na 15 nocí ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji
 • Ubytování na 1 noc na lodi při plavbě v Ha Long Bay
 • Stravování: 16x snídaně, 4x oběd, 2x večeře
 • Transfery v soukromém klimatizovaném voze
 • Služby místních anglicky / francouzsky mluvících průvodců
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Výlet lodí po řece Mekong, v Hue a v Luang Prabangu
 • Okružní plavu v zátoce Ha Long
 • Divadelní představení Water Puppet Show
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Laosu, Vietnamu a Kambodži (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Příplatek za termíny v období Vánoc a Silvestra

Reference od našich klientů

Olga P.

Dobrý den,

konečně se dostávám k tomu, abych vám poděkovala za vámi organizovaný zájezd do Vietnamu na přelomu listopadu a prosince 2018. Od začátku jsem čekala kde bude to ale. Žádné ale se nekonalo. Na letišti čekal průvodce s autem, dovezl nás do hotelu, kam se přišla představit zástupkyně viet. kanceláře s malým dárkem a přivítáním. Po celou dobu se u nás střídali průvodci + řidiči a vždy strašně milí. V Hanoji dokonce česky mluvící. Doprovázeli nás vždy při přejezdech a přeletech. Všechny hotely byly v centrech všech měst, tudíž jsme v době idivid. volna kamkoli mohly pohodlně dojít pěšky. Mnohé i neavizované výlety byly s jídlem. Jední slovem, skvělá organizace, bezvadné ubytování i jídlo, výlety (Halong, Mekong, Chu či atd.)

Děkuji a přeji krásný den.

Martin T.

Dovolenka bola velmi pekna a pacilo sa mi v tej krajine. Co sa tyka vasej starostlivosti tak prebehlo vsetko tak ako ste mi povedala pred odjazdom.Zorganizovane to bolo z vasej strany naozaj dobre. Izby na hoteloch boli super no ta naj bola v hoian. Obrovska. Dakujeme. Sprievodcovia az na jedneho celkom dobra anglictina. Na lodi v halongbay jedlo asi naj z celej dovolenky... Dakujem este raz a v buducnosti asi Tibet...

Dana P. a Hubert P.

individuální zájezd pro 2 osoby do Vietnamu 4.-17.4.2019 byl od vás a vašeho partnera perfektně připraven a realizován. Vše proběhlo dle našeho přání, přesně dle harmonogramu a bez zdravotních komplikací. Děkujeme za kvalitně odvedenou práci, rádi vás doporučíme. Připravujeme další cesty a věříme, že opět s vámi. Poděkujte prosím vašemu partnerovi.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat