To nejlepší z Nepálu

To nejlepší z Nepálu

Zažijte s Letuškou nezapomenutelné nepálské dobrodružství. Prohlédnete si historické památky zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Dále si vychutnáte okouzlující přírodu od panoramatických výhledů na Himaláje až po subtropickou džungli. K tomu všemu si sjedete řeky na raftech nebo kánoích!

Za zážitky do Nepálu: prohlídka posvátných buddhistických míst, sjíždění horské řeky na raftech, procházky kolem horského jezera s výhledem na nejvyšší pohoří světa, trek do vesnice a seznámení se s tradičním způsobem života místních obyvatel, kulturní představení, návštěva sloního pečovatelského centra a pozorování nosorožců, safari v pralese

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Káthmándú.

2. den: Káthmándú

Přílet na mezinárodní letiště v Káthmándú, kde vás přivítá zástupce cestovní kanceláře. Transfer do hotelu. Při příjezdu k hotelu na vás bude čekat uvítací drink a krátká instruktáž k programu.

Nocleh v hotelu.

3. den: Káthmándú

Po snídani vás čeká celodenní prohlídka města Káthmándú a jeho památek zařazených do světového dědictví UNESCA.

Navštívíte Boudhanath, největší stúpu na světě a jedno z nejsvatějších buddhistických poutních míst. Projdete se po náměstí Durbar se svými úžasnými chrámy a paláci. Navštívíte chrám Pashupatinath – posvátný chrám ležící na břehu řeky Bagmati.

Zbytek dne máte individuální volno na vlastní průzkumy města.

Nocleh v hotelu.

4. den: Káthmándú - jízda na raftech - Pókhara

Po snídaní vás bude čekat zhruba 2 hodinová jízda do Charaundi, kde vás přivítá průvodce a seznámí vás s bezpečnostními informacemi týkající se jízdy na raftech. Po obědě se připravte na sjíždění divočejší části řeky. Jízdu skončíte ve Fishlingu nebo Kuringhatu, kde na vás bude čekat šálek horkého čaje nebo kávy. Po krátkém odpočinku se přesunete do Pókhary, kde se ubytujete v hotelu. Zbytek dne máte individuální volno na odpočinek.

Pókhara je zajímavé místo plné přírodních krás. Město je situováno 900 m nad mořem. Okouzlující Pókhara má několik krásných jezer a nabízí tak úchvatné panoramatické výhledy na vrcholky Himálaj.

Nocleh v hotelu.

5. den: Pókhara - Phedi - Dhampus

Po snídani pojedete do 45 km vzdáleného Phedi, kde začne trek do Dhampusu. Projdete několika vesnicemi, políčky a lesíky, než dorazíte do malé vesnice Dhampus. Výstup vesnicí vám dá možnost nakouknout do životů místních obyvatel a jejich každodenních prací.

Treking cca 4 hodiny. Nocleh v Dhampusu.

6. den: Dhampus - Australský kemp - Naudada

Po snídani vás čeká cca hodinový výšlap do australského kempu. Kemp je centrum dhampuzské džungle. Kemp nabízí krásné scenérie a výhledy na jižní svahy Annapurny, na vrchol hory Mačapučare a na spoustu dalších himálajských horských vrcholů. Po obědě budete pokračovat do Naudady.

Treking cca 1 hodinu. Nocleh v hotelu.

7. den: Pókhara

Dnes začnete den velmi brzy a vychutnáte si východ sluce nad západní částí Himálaj zahrnující vrcholy Annapurny, Mačapučare a Dhaulagiri. Po snídani budete pokračovat zpět do Pókhary.

Odpoledne vás čeká prohlídka Pókhara. Tradiční starý bazar je plný barev. Uvidíte chrám Binghya Basini zasvěcený bohyni Bhagawati. Dále uvidíte jeskyni Gupteshwor vzniklou ve vápencích a vodopády Devi´s, které postupně mizí v podzemí. Později se vydáte na plavbu po jezeře Phewa a čeká vás výšlap k pagodě Shanti Stupa, odkud budete mít nádherný výhled na samotnou Pókharu a horu Annapurnu.

Nocleh v hotelu.

8. den: Jízda na kánoích (Pókhara)

Po snídani se vydáte na celodenní výlet na Lwang Ghalel v Pókhaře zhruba 45 minut od hotelu. Budete zdolávat horskou říčku. Dále se budete moci projít podél řeky nebo se v ní vykoupat. Odpoledne pro vás bude připraven oběd a večer se vrátíte zpět do hotelu.

Nocleh v hotelu.

9. Pókhara - Čitvan

Po snídani pojedete zhruba 5 hodin do Čitvanu (Chitwanu). Cesta povede podél řeky Trishulli. Po příjezdu do Čitvanu se ubytujete v hotelu, občerstvíte se a budete mít krátké představení programu. Projdete se vesnicí a u břehů řeky Rapti shlédnete nádherný západ slunce (podle počasí), které jakoby zapadalo do spárů subtropické džungle. Večer pro vás bude připraven kulturní program s představením místního etnického kmene se svou hrou na bubny a tanci.

Nocleh v hotelu.

10. den: Čitvan

Ráno budete mít budíček společně s kávou nebo čajem. Po snídani si můžete vybrat, na kterou aktivitu se vydáte.

Buď můžete navštívit sloní pečovatelské centrum a pozorovat sloní mláďata, jak si hrají na březích řeky, nebo se můžete vydat na jízdu na kánoích po řece Rapti.

Později půjdete na procházku přírodou, kde si vychutnáte pohled na nejrůznější druhy rostlin a živočichů. Po obědě vás čeká sloní safari, při kterém budete mít možnost narazit na další zvířata žijící v místním pralese (nosorožce, tygry, leopardy či opice).

Večer vám místní přírodovědní expert promítne prezentaci a seznámí vás s historií národního parku Čitvan a s dalšími tématy týkající se místní divočiny.

Nocleh v hotelu.

11. den: Čitvan - Káthmándú

Po snídani vyrazíte na zpáteční cestu do Káthmándú, která zabere zhruba 6 hodin. Po příjezdu se ubytujete v hotelu. Večer si užijete typickou nepálskou večeři s kulturním představením.

Nocleh v hotelu.

12. den: Káthmándú (odlet)

Odhlásíte se z hotelu a podle času vašeho letu vás řidič převeze na letiště. Zde nasednete na váš let zpět do Česka.

13. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   31. 12. 2019 - 30. 12. 2020 13 dní / 10 nocí od 54000

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. 1 noc v penzionu (při trekingu). Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

Stravování: 11x snídaně, 6x oběd, 4x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha – Káthmándú – Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a další poplatky
 • Ubytování na 10 nocí ve 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích, 1 noc v penzionu (při trekingu)
 • Stravování: 10x snídaně, 5x oběd, 3x večeře
 • Dopravu z letiště do hotelu a zpět
 • Celodenní prohlídku v Káthmándú
 • Celodenní výlet do Pókhary
 • Veškerou pozemní přepravu v soukromém voze
 • Služby anglicky mluvícího průvodce
 • Sloní safari
 • Kulturní představení dle programu
 • Veškeré výlety dle programu
 • Jízda na kánoích a na raftech (dle programu) vč. veškerého vybavení
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Nepálu (obdržíte po příletu na letišti - nutné mít s sebou 2 pasové fotografie; poplatek 30 USD 15-denní pobyt, 50 USD 30-denní pobyt)
 • Nosiče během treku (můžeme vám zařídit)
 • Ubytování v hotelech vyšší kategorie (můžeme vám zařídit)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v „Cena zahrnuje“
 • Osobní výdaje a spropitné, poplatky za fotografování/natáčení v památkách, vstupné do památek (platíte si na místě dle toho, do kterých památek chcete opravdu jít i dovnitř)
 • Příplatek za termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra

Reference od našich klientů

Dana O.

Chtěla bych Vám poděkovat za skvěle zorganizovaný zájezd, všechno klaplo, místní cestovní kancelář byla skvělá, doporučuji Vám s nimi spolupracovat i nadále, všichni místní průvodci byli úžasní. Celkově dovolená byla parádní, lepší než loňský Vietnam a Kambodža.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat