• Zájezdy
 • To nejlepší ze Švédska po vlastní ose

To nejlepší ze Švédska po vlastní ose

Stockholm, Göteborg a provincie Dalarn

Zavítejte do jednoho z populárních švédských krajů Dalarna, který je proslulý nejen svou malebnou krajinou s červenými dřevěnými domky, ale hlavně živoucími lidovými tradicemi. Dodnes jsou zde různé lidové zvyky a folklórní tradice silně zakořeněné. Tradice jsou součástí každodenního života místních obyvatel. K nejoblíbenějším svátkům patří letní slunovrat. Zažijte tuto autentickou cestu v kombinaci s poznáním hlavního města Stockholmu a druhého největšího města Göteborgu, přezdívaného též „zelené město“ díky velkému množství parků.

Švédsko

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Stockholmu. Přílet do Stockholmu. Vyzvednutí vozu v autopůjčovně, odjezd do hotelu. Ubytování v hotelu a individuální program ve Stockholmu.

Možnost zajištění různých výletů a vstupů.

Nocleh v hotelu.

2. den: Stockholm - Mora

Po snídani v hotelu vyjeďte na cestu do Mory. Cestou doporučujeme se zastavit v malém městečku Sigtuna, které je nejstarším městem na území Švédska a je kolébkou Vikingů na území Švédska.

Mora se nachází u břehů jezer Siljan a Orsasjön. Jezera jsou obklopená krásnou přírodou a hlubokými lesy. Ve městě je významný skanzen s typickou dalarnskou architekturou a s ukázkami lidových řemesel. Město je taktéž proslulé každoročním závodem v běhu na lyžích – tzv. Vasův běh.

Po příjezdu ubytování v hotelu.

Nocleh v hotelu.

3. den: Mora a okolí

Po snídani individuální program. Můžete se projít kolem jezer, nebo zajet k některým dalším okolním jezerům a vychutnat si krásnou švédskou přírodu.

Nocleh v hotelu.

4. den: Mora a jezero Siljan

Po snídani doporučujeme vyrazit na poloostrov Sollerön. Zavítejte do střediska Gesunda, kde si vyjděte na místní horu, ze které budete mít krásný panoramatický výhled na jezero Siljan a okolní krajinu plnou lesů. Pokračujte podél jezera Siljan až do kouzelné vesnice Tällberg plné dřevěných domků.

Nocleh v hotelu.

5. den: Mora - Karlstad

Po snídani se vydejte na cestu směrem na jih. Cestou doporučujeme zastávku v městečku Nusnäs, kde se nachází fabrika na výrobu dalarnských koníků. Tento koník je maskotem země a nejoblíbenějším suvenýrem.

Pokračujte na vaší cestě, až dojedete do města Karlstad ležícího na březích druhého největšího švédského jezera, Vänern. Po příjezdu se ubytujete v hotelu. Zbytek dne individuální program, odpočinek.

Karlstad – Město má bohatou historii. Při prohlídce doporučujeme zastávku u sochy Sola i Karlstad („karlstadské sluníčko“), která je symbolem města. Ve městě se nachází několik muzeí, zajímavé je například Muzeum vojenské historie (Brigadmuseum). Pokud budete na procházky unavení, můžete si město prohlédnout z paluby lodi (båtbuss 95) a objevovat tak místní ostrůvky.

Nocleh v hotelu.

6. den: Karlstad - Göteborg

Po snídani pokračujete dále na jih do univerzitního a přístavního města Göteborgu, které je taktéž proslulé pro velké množství parků a krásnou okolní přírodu. Pro milovníky zábavy se zde nachází největší zábavní park ve Švédsku – Liseberg

7. den: Göteborg

Po snídani individuální volno na prohlídku města. Prohlédněte si památky včetně zbytků starého městského opevnění ze 17. století, nebo zajděte do některého z městských muzeí. Vychutnejte si kávu v místní kavárně nebo se projděte po některém z místních parků.

Nocleh v hotelu.

8. den: Göteborg - Stockholm

Po snídani se vydáte na cestu zpět do Stockholmu. Po příjezdu do Stockholmu využijte příležitosti další prohlídky tohoto nádherného města.

Nocleh v hotelu.

9. den: Stockholm (odlet)

Po snídani dle času vašeho letu přejedete na letiště ve Stockholmu, kde vrátíte pronajatý vůz a nasednete na let zpět domů.

Přílet zpět do Prahy.

Za příplatek můžeme zařídit:

Stockholm:

 • Prohlídka města s průvodcem (ve skupině nebo privátní, anglicky mluvící průvodce)
 • Lístky na autobus a loď Hop-On Hop-Off (24 – 72 hodin)
 • Plavbu lodí po Stockholmu
 • Plavbu lodí ze Stockholmu do Turku a zpět
 • Vstupenku do Skansenu
 • Jízdu na horských kolech po okolní přírodě (cca 4 hodiny)

A další…

Göteborg:

 • Gothenburg Pass (na 1 – 5 dní) – kartička, se kterou máte vstupy zdarma nebo slevy na více jak 30 atrakcí, muzeí a aktivit ve městě, včetně jízdy autobusy Hop-On Hop-Off a taktéž obdržíte průvodce (v angličtině)
 • Prohlídku města s průvodcem (v malé skupince nebo privátní, průvodce v angličtině)
 • Lístky na loď Hop-On Hop-Off

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 06. 2020 - 31. 08. 2020 9 dní / 8 nocí od 25350
Kdykoli v období   01. 09. 2020 - 31. 12. 2020 9 dní / 8 nocí od 22840

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek.

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Přímé lety nebo lety s rozumnými časy přestupů.

Nabídku vám můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha – Stockholm – Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 8 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkových pokojích
 • Stravování: 8x snídaně
 • Pronájem menšího vozu na celou dobu pobytu (vyzvednutí a vrácení na letišti)
 • Základní pojištění vozu se spoluúčastí
 • Neomezené kilometry
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (můžeme vám zařídit)
 • Další stravování a služby nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra

Reference od našich klientů

Marie N.

Krom zpoždění letadel, což nemůžete ovlivnit, bylo všechno báječně zařízené a neměla jsem žádné komplikace. Děkuji za krásně zařízenou dovolenou.

K ubytování (Arstaviken Hotell): můžu doporučit na letišti si koupit "lítačku" na SL linky, která platí krom rychlovlaků na celou mhd (byla jsem s ní i u Drottningholmského paláce), na 72 hodin stála 280 SEK (kdy 20 je záloha za kartu) a když u letiště nastoupí na autobus do stanice Marsta Station a tam přestoupí na příměstský vlak Pendeltag, tak dojedou až do zastávky Stockholms Sodra, která je asi tak 400 metrů od hotelu, což bylo super. Z hotelu to je na Stavidlo asi 20 minut svižnou chůzí a snídaně byli velké. Hotel je ve čtvrtém patře nemocnice, kde na snídani člověk potkává maminky s pár hodin starými miminky, ale vše probíhalo v klidu, že jsem to ani nevnímala.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat