Unikátní Kuba

Unikátní Kuba

Když se řekne Kuba, vybaví se snad každému rum, doutníky, ale také nádherné písčité pláže a křišťálové moře. Avšak ostrov nabízí spoustu historických památek, nádherné koloniální stavby a jedinečnou přírodu. Zavítejte společně s Letuškou na tento unikátní ostrov, který ve vás jistě zanechá jedinečné vzpomínky.

Kuba

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet (pondělí)

Odlet z Prahy do Havany. 

Přílet do Havany. Po příletu transfer do hotelu. Ubytování v hotelu. Zbytek dne individuální volno na odpočinek.

Nocleh v hotelu.

2. den: Havana (úterý)

Po snídani vás čeká půldenní prohlídka města Havany. Navštívíte památky koloniální Havany, projdete skrze historické centrum a budete mít možnost si nakoupit nějaké produkty místních řemeslných výrobců. Prohlédnete si nejvýznamnější stavby a památky města. Navštívíte budovu El Capitolio (Kapitol), která je pozůstatkem z doby područí USA. Zároveň se jedná o nejvyšší budovu Havany. Významnou zastávkou bude také náměstí Plaza de la Revolución. Zbytek dne individuální volno na odpočinek nebo další procházky po městě.

Nocleh v hotelu.

3. den: Havana - Santiago de Cuba (středa)

Snídaně v hotelu. Transfer na letiště, ze kterého přeletíte do města Santiago de Cuba. Po příletu se přejedete ubytovat do hotelu. Jakmile se ubytujete, bude vás čekat prohlídka města. Navštívíte svatostánek Virgen de la Caridad del Cobre. Během dne si vychutnáte oběd v místní restauraci. Večer po návratu do hotelu budete mít večeři v hotelu. 

Nocleh v hotelu. 

4. den: Santiago de Cuba (čtvrtek)

Snídaně. Dnes vás čeká další část prohlídky města. Santiago de Cuba bylo prvním hlavním městem ostrova založené španělskými dobyvateli. Navštívíte muzeum 26. července, kde se dozvíte více o kubánské historii a jak probíhala revoluce, která zde započala. Vychutnáte si procházku a prohlídku historické části města, projdete se nejvýznamnějšími ulicemi města. Podíváte se do domu Dona Diega Velásqueze, kde se dnes nachází Muzeum historie kubánského životního prostředí. Pokračovat budete do zátoky k návštěvě Castillo del Morro San Pedro de la Roca, kde je umístěno Muzeum pirátství. Oběd v místní restauraci. Později odpoledne pokračujete k návštěvě hřbitova Santa Ifigenia, jež je národním monumentem od roku 1979 a nacházejí se na něm pozůstatky José Martího a Fidela Castra. 

K večeru návrat zpět do hotelu. Večeře a nocleh v hotelu. 

5. den: Santiago de Cuba - Bayamo – Camagüey (pátek)

Snídaně v hotelu. Odhlásíte se z hotelu a vyjedete západním směrem do města Bayamo. Město se nachází v provincii Granma a odehrálo se v něm několik přelomových historických okamžiků Kuby. Zde byla například vyhlášena nezávislost na Španělech. Město nepatří sice mezi nejhlavnější turistické cíle země, ale rozhodně má co nabídnout. Naobědváte se v lokální restauraci. Poté budete pokračovat do města Camagüey, které je umístěno v centrální části ostrova a je hlavním městem stejnojmenné provincie. Díky velkému množství koloniálních památek je město zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Po příjezdu do města se ubytujete v hotelu. Navečeříte se a zbytek večera máte individuální volno.

Nocleh v hotelu.

6. den: Camagüey - Gibara - Santa Lucia (sobota)

Snídaně. Odhlášení a odjezd z hotelu. Zastávka ve městě Gibara, dříve významném přístavním a rybářském městečkuNěkdy je město označováno (nazýváno) La Villa Blanca (tedy "bílé městečko"). Místo má bohaté architektonické a kulturní památky, nádherné domy, ulice a parky. Město je národní kulturní památkou. 

Finální destiancí pro dnešní den bude Santa Lucia, která se nachází na severním pobřeží provincie Camagüey. Jedná se o nádherné a oblíbené plážové letovisko, které se pyšní krásnými plážemi v délce 20 km. Podél pobřeží se nachází jeden z největších korálových útesů v Karibiku

Po příjezdu se ubytujete v hotelu s all inclusive stravovacím programem. 

 

7. den: Santa Lucia - Camagüey - Sancti Spiritus - Trinidad (neděle)

Snídaně. Odjezd do Trinidadu přes Camagüey a Sancti Spiritus. Dopoledne si prohlídnete další pamětihodnosti města Camagüey. Oběd bude podáván cestou. Pokračujete do Sancti Spiritus, kde vás bude čekat panoramatická prohlídka. Pokračovat budete přes Manaca Iznaga, které je hlavním centrem v oblasti údolí Los Ingenios (neboli údolí cukrovarů). Významná lokalita, která prosperovala především v 17. a 18. století díky pěstování a produkci cukrové třtiny. Dodnes je lokalita významným producentem. Po příjezdu do Trinidadu se ubytujete v hotelu a navečeříte se.

Nocleh v hotelu. 

8. den: Trinidad – Cienfuegos - Santa Clara (pondělí)

Snídaně v hotelu. Dopoledne si prohlédnete město Trinidad, které je nejzachovalejším koloniálním městem na Kubě a je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Naobědváte se v restauraci a budete pokračovat v cestě do Cienfuegos, které je nazýváno jako "perla jihu". Podíváte se k divadlu Tomáse Terryho a prohlédnete si Palacio de Valle, kde se seznámíte s krásnou legendou ohledně jeho výstavby. 

Cesta pokračuje do města Santa Clara. Město leží v srdci Kuby a v historii sehrálo významnou roli - odehrála se zde rozhodující bitva při svržení Batistova režimu. 

Večeře a nocleh v hotelu.

9. den: Santa Clara - Varadero (úterý)

Po snídan vyrazíte na prohlídku města Santa Clara. Navštívíte komplex s mauzoleem a památníkem Ernesta Che Guevarry, který zde se svými partyzány přepadl v roce 1958 opancéřovaný vlak a zmocnil se tak kontroly nad celou oblastí. Prohlédnete si také historické a kulturní centrum města s nejvýznamnějšími pamětihodnostmi. Nevynecháte zastávku u parku Leoncio Vidal s krásným výhledem na divadlo La Caridad. Během prohlídky města se naobědváte v místní restauraci. 

Po prohlídce odjezd do Varadera, kde se ubytujete v hotelu s programem all inclusive. 

Nocleh v hotelu. 

10. den: Varadero (středa)

Celodenní odpočinek v hotelu nebo na pláži.

All inclusive pobyt.

Nocleh v hotelu.

11. den: Varadero - Havana (odlet; čtvrtek)

Po snídani přejedete dle času vašeho odletu do Havany, odkud poletíte zpět domů.

12. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
po v období   31. 10. 2020 - 30. 12. 2020 12 dní / 10 nocí od 64010

Ubytování

Ubytování ve 3-4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

10x snídaně, 6x oběd, 7x večeře

V hotelu ve Varaderu all inclusive pobyt – místní nápoje zdarma od 11:00 do 22:00. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Havana - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Letenku ve vnitrostátním přeletu Havana - Santiago de Cuba v ekonomické třídě
 • Veškerou dopravu během programu
 • Program dle itineráře
 • Ubytování na 10 nocí ve 3-4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 10x snídaně, 6x oběd, 7x večeře
 • Anglicky/španělsky mluvícího průvodce
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • 24 hodinovou asistenci na telefonu v místě (anglicky/španělsky)
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum na Kubu (turistickou kartu; rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Poplatky za vstupy do národních parků
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

J. M.

Rád bych Vám poděkoval za velmi pěkný zájezd na Kubu a do Peru, odlet z Prahy 14.9.2019.

Kuba:

Organizace zájezdu byla skvělá, na všech domluvených místech mě čekali odpovědní pracovníci nasmlouvané agentury, takže jsem měl vždy pocit jistoty. Dále program byl volen velmi zdařile, pro poznávání i odpočinek. První dny v Havaně a prohlídka města, historie, příroda (prales na okraji Havany, vojenská pevnost, historické paláce, zajímavá architektura, na hotelu možnost koupání v bazénu. Počasí v září bylo velmi zdařilé. Poté odlet do Santiaga de Cuba – prohlídka města a okolí, seznámení se s historií, s lidmi, kteří jsou velmi přívětiví a komunikativní (určitě by byla přednost ve znalosti španělštiny, ale angličtina také funguje). Dále jsem měl možnost procestovat řadu historických měst, s tradicí a atmosférou 18. století, mnoho kočárů tažených koňmi, legendární automobily, typické oblečení Kubánců, zvyky, národ je „pomíchán“ z několika národností hodně si navzájem rozumí. Kubánci se rádi veselí, zpívají a tancují. Jsou hrdi na „samostatnost“, snaží se zavádět nové věci, jsou většinou zemědělci, ale je znatelný i technický pokrok, železnice, továrny … nová architektura, jsou velmi kulturní. 

Návštěva na krokodýlí farmě – spojení s přírodou.

Navštívená města: Havana, Santiago de Cuba, Bayamo, Camaguey, Trinidad. Sancti Spiritus, Cienfuegos. Varadero.

Obdivovatelé přírody si přijdou na své, např. ploty pro pastviny krav jsou z přírodních kaktusů až do výšky 1,5-2 m. Poměrně slušné silnice (mám na mysli okresní, kde se auta prohání až 100 km/h), mají i dálnici, např. Varadero – Havana, jízda po ní téměř kopíruje pobřeží oceánu a je tam pěkný výhled, dobrý vzduch. Za celý pobyt (15 dní) pouze 1x pršelo, teplý déšť, odpoledne asi 2 hod. Po celý pobyt žádný otravný hmyz. Stravování – velmi chutné, také polívky a pivo apod.                                                                   Zvláštní bylo, že Kubánci se dívají na Turisty jako na „milionáře“ naproti tomu v Peru bylo řada studentů z celého světa a přístup k turistům mi tak připadal „normálnější“.

Kvalitní průvodci.

V menších městech historická centra upravená, kamenné cesty, náměstí i chodníky, vyznačené pěší zóny a s řadou obchodů, restaurací, je na nich ruch od rána do pozdního večera, a čisto. Velmi jsem oceňoval celkovou bezpečnost, turistů si obyvatelé váží. Dva dny jsem strávil v hotelu Varadero, koupání a relaxování, každý večer byla divadelní inscenace, koncert apod.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat