Utajený orient

Maskat

Omán, to je země myrhy a arabských plachetnic Dhau. Kulturní ománské tradice zde zůstaly téměř nedotčené. Sultanát Omán nabízí bohatou kulturu, bělostné písečné pláže a moderní služby. Starobylé hlavní město Maskat vás nadchne svými úzkými uličkami a třemi pevnostmi, které hrály velkou roli během portugalské okupace. Zájezd je pořádán v mezinárodní skupince.

Odlet vždy v pátek, návrat v pátek.

Omán

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Ománu.

2. den: Maskat

Po příletu na letiště v Maskatu vás přivítá zástupce CK. Dále bude následovat transfer autobusem do hotelu.

Nocleh v hotelu.

3. den: Maskat – Sidab

Po snídani navštívíte továrnu na výrobu luxusních parfémů Amouage. Parfémy Amouage jsou nejdražší parfémy na světě. Cesta do továrny bude trvat zhruba 30 minut. Dozvíte se, jak se vyrábí parfémy z extraktů z olejů květin. Dále pojedete do Sidabu navštívit svaz šicích sidabských žen (Sidab Sewing Women´s Association). Zde si můžete koupit suvenýr, a tím tak pomoci pracujícím ženám. Cílem asociace je vyškolit místní ženy v šití tak, aby jim pomohly vydělávat a obstarat si pravidelný příjem. Dále vaše cesta povede přes Corniche promenádu až do tržnice Muttrah, což je nejstarší tržnice v Ománu. V tržnici najdete ománské a indické artefakty, oblečení, šperky a další zboží. Později se vydáte na prohlídku starého Maskatu, kde uvidíte ceremoniální palác Al Alam sultána Kábúse bin Saída. Uvidíte také pevnosti Jalali a Mirani z 16. století s výhledem na moře. Po cestě domů se ještě zastavíte u komplexu Royal Opera House Muscat.

Nocleh v hotelu.

4. den: Maskat – Birkat al Mauz – Nazvá

Po snídani navštívíte mešitu sultána Kábúse. Mešita je postavena z 300 000 tun indického pískovce. Hlavní modlitebna (musalla) je čtvercová s centrální kopulí, která stoupá do výšky 50 m. Kopule, hlavní minaret a čtyři doprovodné minarety jsou hlavními vizuálními prvky mešity. Hlavní modlitebna pojme více než 6 500 věřících. Ženská modlitebna pojme kolem 750 věřících. Celková kapacita mešity je až 20 000 věřících. Poté navštívíte hrnčířské závody, kde si také můžete zakoupit ručně vyráběné koberečky. Dál vaše cesta povede do staré vesnice Birkat al Mauz, která je pokryta banánovníky a datlovými palmami. Poté následuje přihlášení v hotelu. Večer navštívíte pevnost Nazvá a tržnici. Nazvá je ománské centrum náboženství, umění, filozofie a obchodu.

Nocleh v Nazvá.

5. den: Džabal aš-Šám – Misfat – Al Hamra – Jabrin – Bahla

Po snídani pojedete směrem k městu Al Hamra, kde na vás budou čekat džípy. Po cestě navštívíte Džabal aš-Šám neboli horu Slunce, která leží v severovýchodním Ománu severně od města Al Hamra. Jedná se o nejvyšší horu země a část pohoří Al Hajar. Džabal aš-Šám je oblíbené vyhlídkové místo pro milovníky hor a turistiky. Než se vydáte dál, zastavíte se ještě ve Wadi Ghul, kde si můžete udělat fotku. Na vrcholu hory si uděláte krátkou procházku v blízkosti Grand Canyonu. Cesta bude trvat zhruba 20 minut. Poté navštívíte malebnou vesnici Misfat al Abryeen, která je známá svou jedinečností, protože se nachází naproti údolí ve svahu. Ve vesničce zahlídnete krásně oblečené děti, které běží nahoru a dolů úzkými uličkami, zatímco starší lidé posedávají a drží hodinky. Poté bude následovat odjezd do Al Hamry, kde navštívíte poslední osamělou vesnici a její 400 let starý bahenní dům, který byl částečně přeměněn na dům ománského dědictví. V Bait al Safah můžete být svědky toho, jak místní vesnické dívky tkají a vyrábějí chleba. Při cestě domů se zastavíte u hradu Jibrin, který také navštívíte.

Nocleh v Nazvá.

6. den: Zukait – Ibra – Wahiba

Po snídani bude následovat odjezd k hrobkám Zukait. Hrobky představují jeden z nejkomplexnějších a nejzachovalejších souborů nekropolí z 3. století před naším letopočtem. Uvidíte zde také monumentální věže, venkovská sídla, zavlažovací systémy pro zemědělství a pohřebiště. Později navštívíte starou vesnici Ibra. Dále vaše cesta bude pokračovat do pouště Wahiba Sands. Poté se ubytujete v pouštním táboře (příprava trvá cca 30 minut). Kolem 17 hodiny se projedete po větších dunách, uvidíte také západ slunce.

Večeře a nocleh v pouštním táboře.

7. den: Sur – Wadi Shaab

Po snídani se vydáte do beduínského domu ochutnat pečivo khawa a datle. Pak pojedete do Vádí Baní Chálid, kde se můžete vykoupat nebo kouknout po okolí. Vaše cesta pak povede do města Sur. Sur je přístavní město ve východním Ománu. Loděnice, které stále vyrábějí tradiční dřevěná plavidla, hrály v ománské minulosti klíčovou roli. V centru města navštivte pevnost Sunaysilah. Věž má 4 obranné věže kolem nádvoří. Dále si uděláte zastávku v budově Dhow Yard, kde uvidíte výrobu dřevěných lodí. Později uvidíte populární vádí Wadi Shaab v regionu Al Sharqiyah. Můžete se vykoupat v tyrkysové vodě. Dále vaše cesta bude pokračovat k Sinkhole, což je přírodní kráter s jasně křišťálovou vodou. Poté následuje přesun zpět do Maskatu.

Nocleh v hotelu.

8. den: Maskat (odlet)

Podle času letu vás řidič odveze na letiště. Let zpět domů.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   20. 12. 2019 - 30. 12. 2020 8 dní / 6 nocí od 42060

Ubytování

Ubytování v hotelech ve dvoulůžkových pokojích a v pouštním kempu. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

6x snídaně, 1x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Lety s rozumnými časy přestupů. Nabídku vám můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Zpáteční letenku Praha – Maskat – Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a další poplatky
 • Odbavené a kabinové zavazadlo
 • Ubytování na 6 nocí ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 6x snídaně, 2x večeře
 • Transfery dle programu
 • Anglicky mluvící průvodce
 • Vstupné na prohlídky uvedené v programu
 • Pitná voda během cesty
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Vízum (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v „Cena zahrnuje“
 • Osobní výdaje a spropitné

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat