• Zájezdy
 • Velká cesta Marokem s českým průvodcem

Velká cesta Marokem s českým průvodcem

3 královská města: Marrakéš, Meknes, Rabat a Okouzlující poušť

Cesta po nejkrásnějších místech Maroka. Nechte se okouzlit malebnými uličkami starých měst (medín) zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO, rušnými trhy a pozůstatky španělských vlivů. 

Detailní program zájezdu

1. DEN: ODLET MARRÁKEŠ

Odlet z Prahy do Marrákeše. 

Přílet na letiště, přivítání zástupcem cestovní kanceláře a odjezd do hotelu, kde se ubytujete.

Zbytek dne individuální volno na odpočinek.

Nocleh v hotelu.

2. DEN: MARRÁKEŠ - AIT BENHADDOU - OURZAZATE

Snídaně. Ohromující cesta pohořím Atlas bude jeden z největších zážitků tohoto dne. Na 2 260 metrů vysokém průsmyku Tizi n’Tichka uvidíte neskutečné panorama. V odpoledních hodinách dojedete k nejkrásnějšímu místu na úpatí Vysokého Atlasu, ksaru Ait Benhaddou, což je berberská vesnice, která je v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Toto místo bylo mnohokrát použito jako kulisa v hollywoodských filmech. Navštívíte  opevněný berberský dům Taourirt Kasbah, kde žil paša se svými 4 ženami a konkubínami. Ubytování a večeře v Ouarzazate (Warzazát).

Nocleh v hotelu.

3. DEN: OUARZAZATE - POUŠTNÍ ERFOUD

Snídaně. Dnes vás čeká vzrušující den, cesta do Erfoudu. Cestou si uděláte krátkou procházku dechberoucí soutěskou Todra. Cestou uvidíte zajímavé historické zavlažovací systémy. Ubytování v Erfoudu.

Fakultativní výlet: Výlet terénním automobilem do pouště. V nádherném prostředí písečných dun vystoupíte a přesednete na velbloudy, abyste poznali pocit pouštní karavany a snad i uviděli západ slunce.

Přenocování a večeře v Erfoudu.

4. DEN: ERFOUD - MEKNES

Po snídani vyjedete časně ráno směrem do Meknesu. Tato cesta vám poskytne nádherný výhled na rozmanitou krajinu Maroka. Pokračovat budete dále pouštní krajinou a oázami, velkolepou horskou scenérií i přes úrodné roviny u města Middelt. Projíždět budete i přes Střední Atlas, nádhernými cedrovými a borovicovými lesy, kde pokud budete mít štěstí, spatříme i opičky druhu Makak Magot. V pozdních odpoledních hodinách přijedete do královského města Meknes. Projdete se uličkami ve staré medíně, projedete okolo královského paláce, projdete se u vodní nádrže a shlédnete obdivuhodné masivní pozůstatky středověkých stájí.

Přenocování a večeře v Meknesu.

5. DEN: MEKNES - RABAT - CASABLANCA

Snídaně. Den začíná tradičním lidovým uměním - vázáním světově známých berberských a Kelim koberců. Poslechnete si výklad opravdových odborníků v manufaktuře na výrobu koberců. Odpoledne navštívíte Rabat, hlavní město Maroka. Pouze zde máte možnost se podívat za zdi královského paláce. I když není možné vstoupit do interiéru paláce, uvidíte prostorné a nádherné zahrady. Prohlédnete si mauzoleum Mohammeda V. a  pozůstatky věže Hassana II. Zastavíte se v kasba Oudaya, odkud je překrásný výhled na Atlantik. V pozdním odpoledni pojedete podél atlantického pobřeží do Casablanky.

Přenocování a večeře v Casablance.

6. DEN: CASABLANCA - MARRÁKEŠ

Po snídani vás zveme k návštěvě města Casablanca. Cestu začnete u impozantní mešity Hassana II. Tisíce těch nejlepších stavebních dělníků postavilo tuto mohutnou stavbu - největší mešitu v Africe - v pouhých šesti letech. Dále se necháte okouzlit nádhernou budovou starého soudu, zejména interiér ve stylu španělsko-maurské architektury vás jistě okouzlí. Poté se vydáte na okružní jízdu městem, abyste si prohlédli tuto moderní metropoli. Odpoledne opustíte Casablancu a pojedete atlantickým pobřežím, zpočátku zelenou, a pak kamennou pouštní krajinou až do Marrákeše. Po příjezdu do Marrákeše budete mít možnost zúčastnit se výletu „noční Marrákeš“ spojenou s projížďkou městem v kočáře a návštěvy večerního náměstí Jemaa El Fna. Právě zde probíhá vystoupení světově proslulých umělců: kejklířů a akrobatů, zaklínačů hadů, pohádkových vypravěčů, kteří jsou přítomni jen večer.

Přenocování a večeře v Marrákeši.

7. DEN: MARRÁKEŠ

Po snídani vás zveme k návštěvě Marrákeše. Uvidíte historické památky jako mešitu Kutubíja, bránu Bab Agnaou, projdete se labyrintem Mediny a Židovskou čtvrtí Melah. Při procházce napříč medínou se zastavíme v berberské „lékárně“ (starý obchod s tradičním berberským kořením, léky a poctivým argonovým olejem). V průběhu tohoto dne navštívíte i místní klenotnictví a obchod s kůží. U klenotníků, prodejců koření, koberců i kožených oděvů vám velmi rád pomůže k nákupu suvenýrů i váš průvodce.

Nocleh v hotelu.

8. DEN: ODLET

Po snídani transfer na letiště a odlet zpět domů.

Přílet. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
  04. 11. 2020 - 11. 11. 2020 8 dní / 7 nocí od 18960
  11. 11. 2020 - 18. 11. 2020 8 dní / 7 nocí od 18960
  18. 11. 2020 - 25. 11. 2020 8 dní / 7 nocí od 18960

Ubytování

Ubytování ve 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

 

Strava

Typ stravování: Polopenze

Snídaně formou bufetu. Večeře servírované nebo formou bufetu v hotelu. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Lety s rozumnými časy přestupů. Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí. 

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Marrákeš - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 7 nocí ve 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích
 • Stravování: polopenze (snídaně a večeře)
 • Veškerou přepravu klimatizovaným autobusem
 • Služby česky / slovensky mluvícího průvodce
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (můžeme vám zařídit)
 • Vstupné (v případě zájmu se platí na místě)
 • Další stravování a služby nezmíněné v „cena zahrnuje“
 • bakšišné pro místní personál (20 EUR / os), osobní výdaje, poplatky za fotografování/natáčení v památkách

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat