Velká cesta Střední Amerikou

Velká cesta Střední Amerikou

Vydejte se s Letuškou na cestu skrze pevninskou Střední Ameriku. Při cestě navštívíte celkem 5 zemí. Seznámíte se se starověkou mayskou kulturou a koloniálními památkami. Uvidíte také řadu přírodních úkazů a užijete si výstup na jednu z místních nejaktivnějších sopek.

 

Odlet je vždy ve středu. 

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Ciudad de México. 

Přílet na mezinárodní letiště v Ciudad de México. Přivítání na letišti zástupcem cestovní kanceláře. Přejezd do hotelu. Ubytování v hotelu. Zbytek času individuální volno na odpočinek.

Nocleh v hotelu.

2. den: Ciudad de México - Teotihuacán (Mexiko)

Nasnídáte se a pojedete do Teotihuacánu, který je od Ciudad de México vzdálený 42 km. Jedná se o jedno z nejimpozantnějších archeologických nalezišť a perlu mezi dochovanými aztéckými památkami. Navštívíte místní pyramidy Slunce a Měsíce. Po prohlídce se navrátíte zpět do Ciudad de México .

Nocleh v hotelu.

3. den: Ciudad de México – Muzeum Diego Rivera Anahuacalli – čtvrť Coyoacán (Mexiko)

Po snídani pojedete do muzea Anahuacalli, ve kterém zjistíte, jak vypadá skutečná životní vášeň místních obyvatel. V muzeu jsou k vidění tisíce prehispánských uměleckých kousků, které nashromáždil umělec Diego Rivera. Cestou se také zastavíte v nezávislé a intelektuální čtvrti v jižní části distriktu Ciudad de México, v Coyoacánu. Poté přejedete zpět do hotelu.

Nocleh v hotelu.

4.den: Ciudad de México – Guatemala City (Mexiko – Guatemala)

Po snídani podle času letu, přejedete na letiště, odkud poletíte do Guatemala City. Po příletu transfer do hotelu a odpočinek po cestě.

Nocleh v hotelu.

5. den: Chichicastenango – jezero Atitlán (Guatemala)

Nasnídáte se a pojedete do města Chichicastenango, hlavního města provincie El Quiché. Město je vyhlášeno pro místní zachovalou indiánskou kulturu a tradice, které si uchovalo díky své poloze uprostřed neporušené přírody. Ve čtvrtky a neděle se zde konají tradiční trhy, jež podtrhují místní kulturu. Později přejedete do městečka Panajachel umístěného při březích jezera Atitlán. Jezero je považováno za jedno z nejkrásnějších na světě. Vzniklo tak, že vyplnilo kráter po vybuchlé sopce. V okolí jezera se tyčí sopky a okolí je porostlé bujnou vegetací. Odpoledne odjezd zpět do hotelu.

Nocleh v hotelu.

6. den: Santiago Atitlán – Panajachel – Antigua Guatemala (Guatemala)

Po snídani vás bude čekat plavba lodí po jezeře Atitlán. Prohlédnete si krátce také městečko Santiago Atitlán s kostelem sv. Jakuba. Později přejedete do města Antigua Guatemala.

Nocleh v hotelu.

7. den: Antigua (Guatemala)

Pestrobarevné bývalé hlavní město Guatemaly, Antigua, nabízí skvělou ochutnávku toho nejlepšího z Guatemaly. Město leží v údolí mezi vulkány Agua, AcatenangoFuego. Město bylo několikrát výrazně poničeno zemětřesením. Proto bylo hlavní město přesunuto do Guatemala City. Ve městě naleznete dodnes zbytky španělské koloniální architektury. Při prohlídce města projdete kolem nejznámějších městských památek, jako jsou Kapitánský palác nebo klášter Santo Domingo. Navštívíte také okolní města San Antonio AguascalientesCiudad Vieja. Po celodenních prohlídkách návrat zpět do hotelu.

8. den: Antigua – Flores – Tikal (Guatemala)

Dnes budete vstávat velmi brzy ráno, abyste v brzkých ranních hodinách stihli váš přelet do města Flores. Snídani budete mít zabalenou na cestu.

Flores se nachází na ostrově jezera Petén Itzá a leží jižně od Tikalu. Jedná se o vznešené město, které před příchodem španělských kolonizátorů sloužilo jako jedno z nedůležitějších obřadních míst v zemi.

Po příletu přejedete do Tikalu, ve kterém uvidíte nejrozlehlejší ruiny starověkého mayského města. Místo bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Centrum tvoří velké náměstí, které je obklopeno mohutnými chrámovými pyramidami. Po obědě (v ceně zájezdu) se vydáte zpět do města Flores, kde se ubytujete v hotelu.

Nocleh v hotelu.

9. den: řeka Dulce – pevnost San Felipe – Livingston (Guatemala)

Po snídani si vyjedete na plavbu lodí po řece Dulce, kde budete obdivovat bohatou tropickou flóru a faunu. Místo je domovem velké řady ptactva a je tak ideálním místem pro jejich pozorování. Řeka Dulce (neboli Sladká řeka) spojuje jezero Izabal s Atlantickým oceánem a ústí do zálivu Amatique. Navštívíte pevnost San Felipe, jež je umístěna v nejužším místě nad řekou Dulce a před jezerem Izabal. Pevnost sloužila k ochraně před piráty a dalšími nájezdníky. Poté přejedete do města Livingston, kde si vychutnáte pravou karibskou atmosféru. Později transfer do hotelu.

Nocleh v hotelu.

10. den: Quiriguá – Copán (Guatemala – Honduras)

Po snídani odjedete do archeologického naleziště a ruin města Quiriguá, které je zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Staré mayské město je proslavené svými bohatě zdobenými stélami (vztyčené ploché desky na obětištích nebo náhrobcích).

Později přejedete do starověkého mayského města Copán, které je též zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO. Přejezd do hotelu.

Nocleh v hotelu.

11. den: Copán (Honduras)

Dnes vyrazíte po snídani na prohlídku působivého archeologického naleziště mayského města Copán. Na oběd si můžete zajít do nějaké místní restaurace (není v ceně zájezdu). Později odjezd zpět do hotelu.

Nocleh v hotelu.

12. den: Santa Ana – Joya de Cerén – San Salvador (Salvador)

V brzkých ranních hodinách vyrazíte na cestu z Copánu do San Salvadoru. Cestou se zastavíte v druhém největším městě země, Santa Aně, která je obklopena vrcholky sopek. Další zastávkou po cestě bude archeologická lokalita Joya de Cerén. Místo je jedinečným příkladem, jak vypadal všední život obyvatel v předkolumbovském období, jelikož město bylo, stejně jako Pompeje v Itálii, pohřbeno po výbuchu sopky. Lokalita je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. K večeru dojedete do San Salvadoru, kde se ubytujete v hotelu.

Nocleh v hotelu.

13. den: San Salvador - Suchitoto - La Unión (Salvador)

Dopoledne se vydáte na prohlídku města San Salvador. Později si prohlédnete koloniální město Suchitoto. Ve večerních hodinách přejedete do pobřežního městečka La Unión, kde se ubytujete v hotelu.

Nocleh v hotelu.

14. den: La Unión – Fonsecký záliv – Potosí – León (Salvador – Nikaragua)

Po snídani přejedete do přístavu, ze kterého se vydáte na plavbu před Fonsecký záliv. Doplujete až do Potosí (Nikaragua). Po imigračním procesu nasednete do autobusu a dojedete až do města León. Ubytujete se v hotelu.

Nocleh v hotelu.

15. den: León (Nikaragua)

Po snídani si prohlédnete město León, které je druhým největším městem Nikaraguy. Místní katedrála je nejstarší katedrálou ve Střední Americe. Odpoledne budete mít individuální volno na vlastní průzkumy města. Určitě doporučujeme navštívit místní tržiště se spoustou exotického ovoce a zeleniny.

Nocleh v hotelu.

16. den: León – Masaya – Granada (Nikaragua)

Po snídani se dopoledne vydáte na sopku Masaya. Sopka je chráněna ve stejnojmenném národním parku, který je nikaragujským nejstarším a zároveň největším parkem. Masaya je jednou z nejaktivnějších sopek země a pyšní se rozlehlou kalderou, jejíž šířka je 11 km. Odpoledne přejedete do koloniálního města Granady na březích jezera Nikaragua. Město má nádherné zachované historické centrum. Centrum města tvoří velké náměstí s katedrálou. Večer ubytování v hotelu.

Nocleh v hotelu.

17. den: Granada - Managua (odlet)

Po snídani přejedete na letiště v Manague, odkud poletíte zpět do Česka.

18. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
st v období   30. 04. 2020 - 29. 11. 2020 18 dní / 16 nocí od 104760

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

16x snídaně, 1x oběd

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Ciudad de México / Managua - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Letenku z Mexika do Guatemaly v ekonomické třídě
 • Letenku z Guatemala City do Flores v ekonomické třídě
 • Veškerou dopravu během programu
 • Program dle itineráře
 • Anglicky/španělsky mluvícího průvodce
 • Ubytování na 16 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 16x snídaně, 1x oběd
 • Plavbu lodí po jezeře Atitlán
 • Plavbu lodí po řece Dulce
 • Plavbu lodí přes Fonsecký záliv
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat