Velký okruh Ománem

Procestujte Omán!

Omán je zemí Perského zálivu s autentickým arabským nádechem. Kulturní ománské tradice zde zůstaly téměř nedotčené. Sultanát Omán nabízí bohatou kulturu, bělostné písečné pláže a moderní služby. Starobylé hlavní město Maskat vás nadchne svými úzkými uličkami a třemi pevnostmi, které hrály velkou roli během portugalské okupace.

Omán

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Maskat je hlavní město Sultanátu Omán. Po příletu do Maskatu přivítání naším zástupcem. Transfer z letiště do hotelu. Zbytek času individuální volno na odpočinek a první prohlídku města.

Nocleh v hotelu.

2. den: Maskat

Po snídani začnete prohlídku hlavního města návštěvou místního rybího trhu a slavné staré tržnice ve městě Matra (Muttrah Souq). Pojedete kolem Corniche k citadele, kde najdete muzeum Omani French Museum. Pokračujte prohlídkou dvou pevností Al-Mirani a Al-Jalali. Pevnosti byly postaveny v 16. století a velkolepě střeží vstup do maskatského zálivu. Zastávku si také uděláte u ceremoniálního paláce Al Alam.

Individuální volno k vlastní procházce po městě nebo k ochutnávce místní kuchyně.

Večer vás čeká plavba při západu slunce.

Nocleh v hotelu.

3. den: Al-Batína

Snídaně v hotelu. Následuje odjezd z Maskatu, kdy pojedete kolem al-batínského pobřeží. Vaše cesta bude dále pokračovat do vnitrozemí, které je jedno z nejskalnatějších krajin v severním regionu. Zastavíte se ve městě Barka, které je známé především díky tkaní látek, které je ve městě populární, a také kvůli býčím zápasům, které se zde sezónně konají. Vaše další kroky povedou k obrovské pevnosti z 18. století Al Hazam, kterou poznáte podle dvou věží umístěných naproti sobě. Po návštěvě pevnosti pokračujete do Rustaku. Město Rustak má velkou historickou významnost pro Omán. Stalo se svědkem mnoha vzestupů a pádu velkých dynastií. Zde uvidíte místní pevnost, tržnici, kde prodávají tradiční ománské dýky zvané Chandžar. Na tržnici také najdete stříbrné starožitnosti, které jsou považovány za mistrovská díla ománských řemeslníků. Další zastávkou bude město Nachal se svými prameny Ain Thura.

Návrat do Maskatu.

Nocleh v hotelu.

4. den: Maskat - Nazvá - Džabal aš - Šám

Po snídani v hotelu pojedete do města Nazvá a navštívíte její pevnost a tržnici, kde najdete například stříbrné šperky. Kovotepci zde vytváří krásné ozdoby přímo před vašima očima.   Dále vás čeká vesnice Tanuf, kde spatříte staré zříceniny domů, které tu jsou od války mezi lety 1954 a 1959. Později navštívíte staré vesnice Al Misfah Al Hamra. Zde obyvatelé stále žijí v domech postavených z hlíny a kamení. Voda je ve vesnici vedena přes starověký zavlažovací systém Aflaj. Další cesta vás zavede do jeskyně Al Hoota. Al Hoota nabízí pohled na úžasné krasové jevy a řeku uvnitř jeskyně, kde žije zvláštní druh slepých ryb. Dále přejedete vláčkem od hlavního vchodu ke vstupu do jeskyně a dále do kaňonu Džabal aš-Šám. Užijete si čerstvý vzduch a můžete se těšit na lahodný oběd na vrcholu kaňonu. Večer následuje přesun do Nazvá.

Nocleh v hotelu.

5. den: Nazvá - Vádí Baní Chálid - Wahibská poušť

Po snídani v hotelu pojedete do Vádí Baní Chálid. Po cestě budete míjet mnoho vesnic a plantáží. Vádí Baní Chálid nabízí pohled na průzračně čistou vodu, kde si můžete také zaplavat. Po osvěžení následuje oběd. Po obědě navštívíte beduínský dům ve Wahibské poušti. V poušti je možné se projet na velbloudovi (fakultativně). Večer pro vás bude pod hvězdami připraveno grilování.

Nocleh v kempu Al Rada nebo podobné.

6. den: Wahiba - Súr - Ras Al Hadd

Po brzké snídani následuje cesta do města Súr. Město je známé díky svému historickému přístavu a výrobou tradičních arabských lodí dhau (dhow). Pokračovat budete přes Ras al-Jinz, kde se nachází přírodní rezervace pro karety obrovské. Následuje ubytování v hotelu. Večer nebo brzy ráno si udělejte procházku na pláž sledovat želvy.

Nocleh v hotelu.

7. den: Ras Al Hadd - Súr - Maskat

Dnes započnete den návštěvou výroby arabských lodí dhau (dhow) a poté nákupy v místní tržnici. Dále vás čeká město Kalhat, kde můžete objevovat mauzoleum Bibi Maryam. Přes krásné horské oázy Wadi Tiwi a Wadi Shab, které patří mezi nejkrásnější ománská vádí, se vrátíte zpět do Maskatu. Možnost zastávky na pláži (obědový balíček).

Nocleh v hotelu.

8. den: Maskat (odlet)

Transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Přílet zpět domů.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   23. 07. 2019 - 31. 03. 2020 8 dní / 7 nocí od 45750

Ubytování

Ubytování ve dvoulůžkových pokojích. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek.

Strava

Typ stravování: Snídaně

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha – Maskat – Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a další poplatky
 • Odbavené a kabinové zavazadlo
 • Ubytování na 7 nocí ve 3* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 7x snídaně
 • Oběd a večeře během programu dle itineráře
 • Transfer soukromým vozem 4WD
 • Anglicky mluvící řidič
 • Vstupné na prohlídky uvedené v programu
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Vízum (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v „Cena zahrnuje“
 • Osobní výdaje a spropitné
 • Příplatek za termíny v období Vánoc a Silvestra

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat