• Zájezdy
 • Výlet do Gruzie s odpočinkem v sirných lázních

Výlet do Gruzie s odpočinkem v sirných lázních

Za památkami a zážitky

Lákají vás krásy neobjevené Gruzie, ale nechcete trávit na cestách příliš času? Poté je tato cesta pro vás ideálním řešením. Poznávání krás přírody a architektury si během cesty oživíte ochutnávkou vín, naučíte se uvařit i nějaký místní pokrm a užijete si relaxaci v proslulých sirných lázních.

Nové zážitky: uvítací večeře v tradiční gruzínské restauraci, ochutnávka vín v jednom z největších vinných sklepů v zemi, lekce vaření tradičních gruzínských pokrmů, relaxace v sirných lázních, horské scenérie

Gruzie

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Tbilisi. 

2. den: Tbilisi

Přílet do Tbilisi. Přivítání na letišti. Transfer do hotelu, ubytování v hotelu. Zbytek dne individuální volno na odpočinek. Večer večeře v tradiční gruzínské restauraci.

Nocleh v hotelu.

3. den: Tbilisi – region Kachetie

Po snídani se vydáte do vyhlášeného vinařského regionu Kachetie. Zastavíte se v klášterním komplexu Nekresi, podíváte se do jednoho z největších vinných sklepů v Gruzii, ochutnáte místní vína a zúčastníte se lekce vaření, kdy se seznámíte s tím, jak se připravují některé z tradičních gruzínských pokrmů, např. chačapuri nebo chinkali. Po obědě se podíváte do muzea známého gruzínského divadelního režiséra Kote Marjanishviliho. Cestou zpět do Tbilisi si uděláte ještě zastávku v horském průsmyku Gombori.

Nocleh v hotelu v Tbilisi.

4. den: Tbilisi – Mccheta

Snídaně v hotelu. Prohlídka hlavního města, Tbilisi. Prohlédnete si starou část města, vyjedete lanovkou k pevnosti Narikala, uvidíte nejvýznamnější církevní památky ve městě, hlavní ulice a náměstí, ale také moderní architektonické stavby.

Po prohlídce města se zajedete podívat do starověkého hlavního města Mccheta, kde absolvujete prohlídku dvou nejvýznamnějších církevních staveb, katedrály Sveticchoveli a kláštera Džvari. V klášteře je nádherná terasa, ze které je panoramatický výhled na město.

Návrat zpět do Tbilisi a návštěva sirných lázní (v ceně zájezdu máte 1 hodinu relaxace).

Návrat zpět do hotelu a nocleh v hotelu.

5. den: Tbilisi – Uplisciche – Ananuri – Gudauri – Stepancminda – Tbilisi

Snídaně v hotelu. Odjezd do skalního města Uplisciche, které bylo jedním z prvních sídel na území dnešní Gruzie. Pokračovat budete k pevnosti Ananuri, která stojí na okraji vodní nádrže Zhinvali. Oběd. Po obědě cesta pokračuje do Gudauri, cestou si uděláte zastávku s nádherným výhledem na kaňon. Při cestě uvidíte malebné horské scenérie kavkazského pohoří. Dojedete do městyse Stepancminda, kde se vydáte k úchvatně umístěnému klášteru a budete mít skvělý výhled na majestátní horu Kazbek.

Po prohlídce návrat zpět do Tbilisi.

Nocleh v hotelu.

6. den: Tbilisi (odlet)

Snídaně v hotelu. Dle času vašeho letu vás řidič odveze na letiště. Odlet zpět domů.

Přílet zpět do Prahy.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   30. 06. 2021 - 30. 10. 2021 6 dní / 4 noci od 28930

Ubytování

Ubytování ve 4* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek.

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

4x snídaně, 2x oběd, 2x večeře

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Lety s rozumnými časy přestupů. Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha – Tbilisi – Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 4 noci ve 4* hotelu ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 4x snídaně, 2x oběd, 2x večeře
 • Veškerý program dle itineráře
 • Službu anglicky mluvícího průvodce-řidiče
 • Veškerou přepravu během programu
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • 1 hodinový pobyt v sirných lázních
 • Ochutnávku vína a lekci vaření
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (můžeme vám zařídit)
 • Další jídla a nápoje a služby nezmíněné v „cena zahrnuje“
 • Osobní výdaje a spropitné, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra

Reference od našich klientů

Aleš S.

Výlet do Gruzie se skutečně velmi povedl. Nemám co bych vytknul :-) Vše bylo téměř stoprocentní a já jsem si ho skvěle užil. Průvodce byl skvělý empatický, zábavný a velmi ochotný a starostlivý.... ten se vám skutečně povedl :-). S ubytováním také nebyly problémy a v některých případech jsem byl doslova "unešen" servisem hotelů i vybavením pokojů. Takže vám velice děkuji za mimořádné zážitky.... :-)

Ivana D.

Hodnocení celého pobytu je velmi kladné. Po celou dobu nenastaly žádné problémy, ubytování skvělé, snad hotel v Kutaisi malinko pokulhával za ostatními, nicméně bylo bohatě vykoupeno ubytováním v Kazbegi, etc. Gruzie má obrovský turistický potenciál. Krása přírody a památek je ohromující, lidé milí a laskaví, jídlo a víno báječné. Jeli jsme tam s nějakými očekáváními, ale byla v každém ohledu kladně překonána. Chtěla bych vyzdvihnout práci našeho pana řidiče, který nás zcela spolehlivě a bezpečně provezl celou Gruzií, i když terén je tam místy velmi složitý. A nakonec pár slov k našemu průvodci, Sulkhanu Tsulukidzemu. Vzdělaný, milý, trpělivý, pečlivě se starající o naši ne vždy nejklidnější skupinu, se smyslem pro humor. A v neposlední řadě s rozsáhlými znalostmi o své zemi, které nám v průběhu našeho putování krajinou předával. Zkrátka člověk na svém místě. Děkuji i Vám za dobře odvedenou práci. Mějte se hezky a ať se Vám daří.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat