• Zájezdy
 • Výprava do základního tábora Annapurny

Výprava do základního tábora Annapurny

Výprava do základního tábora Annapurny

Podnikněte s námi výpravu do základního tábora Annapurny, po které se do Nepálu zamilujete a budete se chtít stále vracet. Tento trek je jedním z nejoblíbenějších treků vůbec. Pro cestovatele toužící po dobrodružství, při kterém spatří krásnou přírodu, místní kulturu, nejvyšší hory světa a přátelské obyvatele, je tento zájezd tím pravým.

Zájezd není vhodné absolvovat v období dešťů - červen a červenec. 

Zájezd je vhodný pro fyzicky zdatnější cestovatele. 

Na co se můžete těšit: prohlídku jednoho z nejsvatějších buddhistických míst, 10 denní trek do základního tábora hory Annapurny s nádhernými výhledy na největší pohoří světa, nezapomenutelné zážitky

 

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Káthmándú. 

2. den: Káthmándú

Přílet na mezinárodní letiště v Káthmándú, kde budete přivítáni zástupcem naší cestovní kanceláře. Transfer do hotelu. Při příjezdu k hotelu na vás bude čekat uvítací drink a instruktáž k programu.

Nocleh v hotelu.

3. den: Káthmándú

Po snídani vás čeká celodenní prohlídka města Káthmándú a jeho památek zařazených do Seznamu světového dědictví UNESCA.

Navštívíte Boudhanath, největší stupu na světě a jedno z nejsvatějších buddhistických poutních míst. Projdete se po náměstí Patan Durbar se svými úžasnými chrámy a paláci. Navštívíte Swayambhunath – opičí chrám, odkud budete mít krásné výhledy na okolí Káthmándú.

Nocleh v hotelu.

4. den: Káthmándú - Pókhara

Po snídani privátní transfer do města Pókhara. Pókhara je zajímavé místo plné přírodních krás, které leží 900 metrů nad mořem. Okouzlující město má několik krásných jezer a nabízí tak úchvatné panoramatické výhledy na vrcholky Himalájí.

Večer si užijete procházku podél břehu jezera Phewa, kdy budete moci obdivovat kouzelné odrazy vrcholu hory Mačapučare v modrých vodách jezera.

Nocleh v hotelu.

5. den: Pókhara - Hiley

Po snídani pojedete do 45 km vzdáleného Nayapoolu, kde začne trek do Hiley. Po 15 minutové procházce podél břehu Modi Khola dosáhnete Birethanti - vesnice, kde se nachází mnoho krámku a čajoven. Odtud budete pokračovat vesnicí dále po severním břehu Bhurungdi Khola. Stezka pokračuje stále nahoru až k Hiley (1 495 m. n. m.).

Nocleh v penzionu. 

6. den: Hiley - Ghorepani

Po snídani vás čeká nenáročná cesta z Hiley do Tikledhungy (1 525 m). Z Tikhedungy začne strmé stoupání do Ulleri. Ulleri je vesnice ve výšce 2 070 m. Poté budete pokračovat v mírnějším stoupání přes pěkný les dubů a rododendronů až k Banthanti (2 250 m) a dále budete pokračovat do Nangethanti (2 460 m). Po hodinové chůzi se dostanete do Ghorepani (2 775 m), kde přenocujete.

Treking cca 7 hodin. Nocleh v penzionu.

7. den: Ghorepani - Poon Hill - Tadapani

Dnes začnete den velmi brzy a vydáte se k Poon Hill. Odtud budete pozorovat skvostný východ slunce společně s panoramatickými pohledy na Himaláje včetně Hory Mt. Dhaulagiri, Annapurna South nebo Mačapučare. Po návštěvě Poon Hill se vrátíte zpět do Ghorepani, kde na vás bude čekat teplá snídaně. Po snídani budete pokračovat po strmé cestě k Deurali. Z Deurali budete pokračovat k Bahnthali po rovné cestě. Dnešním cílem je Tadapani ve výšce 2 600 metrů.

Treking cca 7 hodin. Nocleh v penzionu.

8. den: Tadapani - Chhomrong

Po snídani zamíříte směrem k Chhomrongu přes Chaile a Gunjung. Z Tadapani do Kimsung Khola sejdete k řece Kimsung a odtud budete stoupat až k vesnici Gunjung, kde si budete moci dát oběd. Z Gunjungu budete opět stoupat, až dosáhnete bodu Chhomrong (2 100 m).

Treking cca 4 hodiny. Nocleh v penzionu.

9. den: Chhomrong - Dovan

Po snídani vyrazíte z Chhomrongu po strmé cestě až k řece Chhomrong a odtud budete stoupat k Sinawae. Poté budete pokračovat po rovné cestě až k Bamboo. Možnost oběda. Po obědě budete pokračovat v cestě až do Dovanu (2 580 m).

Treking cca 5 hodin. Nocleh v penzionu.

10. den: Dovan - Deurali

Po snídani vás čeká cesta džunglí z Dovan k Himalájím. Během této cesty můžete vidět několik vodopádů. Po dalším stoupání dojdete k jezeru Hinku. Zhruba dalších 40 minut chůze vás dovede k Deurali (3 250 m).

Treking cca 4 hodiny. Nocleh v penzionu.

11. den: Deurali - Základní tábor Annapurny (ABC)

Po snídani budete pokračovat v cestě až k základnímu kempu Mačapučare. Odtud budete stoupat až k základnímu kempu Annapurny (ABC). Budete moci pozorovat Annapurnu 1, Annapurnu South, 12 peaks, Tent Peak, Singuchuli, Gandarvachuli atd. ABC se nachází ve výšce 4 120 m.

Treking cca 5 hodin. Nocleh v penzionu.

12. den: ABC - Dovan

Dnes budete moci vidět krásný východ slunce ze základního tábora Annapurny. Po snídani doputujete do Dovanu přes Deurali a Hinalaya.

Treking cca 6 hodin. Nocleh v penzionu.

13. den: Dovan - Jinuwa

Dnešní cesta bude túra džunglí. Z Dovanu budete pokračovat k Jinuwě přes Bamboo, Sinuwau a Chomorong. Po 45 minutové chůzi k Chomorongu dorazíte k penzionu v Jinuwe (1 650 m). Zde si můžete odpočinout v horkých pramenech. Ty se nachází 30 minut stoupání od penzionu.

Treking cca 6 hodin. Nocleh v penzionu.

14. den: Jinuwa - Pothana

Po snídani vyrazíte z Jinuwy cestou dolů k New Bridge a Himalpani. Odtud budete pokračovat cestou nahoru k Landruku a Tolce.  Zde se naobědváte a budete pokračovat cestou dolů, než dorazíte k místu Bhedikharka. Odtud budete stoupat k Deurali a poté vás čeká rovná cesta až do Pothany (1 900 m) s úžasnými výhledy.

Treking cca 6 hodin. Nocleh v penzionu.

15. den: Pothana - Pókhara

Po snídani vás čeká cesta z Pothany do Dhampusu. Odtud vás čeká sestup k Phedi, odkud se svezete 30 minut do města Pókhary.

Treking 4 hodiny. Nocleh v penzionu.

16. den: Pókhara - Káthmándú

Po snídani vás čeká cesta zpět do Káthmándú. Ubytování a individuální volno k odpočinku nebo k procházce po Káthmándú a nákupu suvenýrů.

Nocleh v hotelu.

17. den: Káthmándú (odlet)

Transfer na letiště. Odlet zpět do Prahy.

18. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 12. 2018 - 31. 12. 2020 18 dní / 15 nocí od 49880

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech a v penzionech během výšlapu ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Káthmándú: Hotel Arts / Hotel Tibet / Yatri Suites & Spa

Pókhara: Hotel White Pearl / Batika Classic Hotel / Kuti Resort

Během výšlapu - penziony ("tea houses")

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Káthmándú - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 15 nocí: 5 nocí ve 4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji, 10 nocí v penzionech
 • Stravování: 15x snídaně
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Anglicky mluvícího licencovaného průvodce během treku
 • Veškeré transfery privátním klimatizovaným vozem
 • Mapu treku
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Nepálu (obdržíte po příletu na letišti - nutné mít s sebou 2 pasové fotografie; poplatek 30 USD 15-denní pobyt, 50 USD 30-denní pobyt)
 • Nosiče během treku (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách, vstupné do památek (platíte si na místě dle toho, do kterých památek chcete opravdu jít i dovnitř)
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

Dana O.

Chtěla bych Vám poděkovat za skvěle zorganizovaný zájezd, všechno klaplo, místní cestovní kancelář byla skvělá, doporučuji Vám s nimi spolupracovat i nadále, všichni místní průvodci byli úžasní. Celkově dovolená byla parádní, lepší než loňský Vietnam a Kambodža.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat