• Zájezdy
 • Za přírodními krásami Bali, Floresu a Komoda

Za přírodními krásami Bali, Floresu a Komoda

Aktivní cesta na ostrov Bohů a démonů s návštěvou komodských draků a sopečných tříbarevných jezer na Floresu

Nechte se zavést do zákoutí nejnavštěvovanějšího ostrova Indonésie, který vás okouzlí především svými tradicemi, šamany, magickou kulturou a vírou v Bohy a Démony.  Kouzelný úsměv Balijců je nakažlivý a přímo vybízí k jeho oplácení. 

Tato cesta na magický ostrov v Indickém oceánu je koncipována jako pobytová a poznávací. Je doplněna o návštěvu nádherného hornatého ostrova Flores s jeho stále žijícími tradičními vesnicemi a nádhernou přírodou. Zároveň si po cestování budete moci odpočinout v nádherných nadstandartních hotelech.

Na co se můžete těšit: vaření uprostřed rýžových polí, návštěva významných balijských chrámů, projížďka na kolech od nádherné sopky Batur, návštěva sopky s tříbarevnými jezery, plavba v Národním parku Komodo, výprava za komodskými draky, šnorchlování mezi korály a se štěstím i s mantami 

Po celou dobu pobytu je s vámi česky mluvící průvodce. 

Zájezd je organizován ve spolupráci s CK Mandala Adventures. 

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Denpasaru.

2. den: Denpasar - Bali

Přílet do Denpasaru. Přejezd na východní pobřeží. Ubytování přímo na pobřeží Indického oceánu v krásném hotelu. (3 noci na jednom místě)

3. den: Bali: Tenganan

Dnes dopoledne budete relaxovat na bílé pláži, zvané též Panenská. Odpoledne návštěva tradiční balijské vesnice Tenganan.

4. den: Bali: Tirta Gangga - Taman Ujung

Tento den bude plný krásných zážitků. Ráno navštívíte královské vodní zahrady v Tirta Gangga, poté navštívíte vodní palác Taman Ujung. Obě místa jsou velice romantická s nádhernou energií.

5. den: Bali: Sidemen - Goa Lawah

Dnes přejedete do nádherné oblasti balijské vysočiny v Sidemenu. Po cestě navštívíte chrám Goa Lawah / v překladu jeskyně netopýrů. Tento chrám je významný pro každého Balijce především proto, že zde probíhají důležité ceremonie měsíc po kremaci. Ta je v Balijské kultuře zásadním předělem v cestě duše do další úrovně. Ubytování v krásném hotelu - 3 noci na jednom místě)

6. den: Bali: rafting

Rafting na řece balijskou vysočinou. Součástí je i výtečný oběd. Odpoledne relaxace u bazénu nebo procházka po okolí.

7. den: Bali: Besakih

Dnes navštívíte největší chrám na Bali, Besakih - Matka všech chrámů, jehož desítky chrámových komplexů se rozprostírají na úpatí nejvyšší sopky Bali, na hoře Agung. Před návštěvou chrámu se zastavíte na obědě v krásné restauraci s bezkonkurenčním výhledem na sopku Agung a na údolí plné rýžových polí. Vedle restaurace je možné navštívit zahradu koření a ochutnat cibetkovou kávu.

8. den: Bali: lekce vaření - Ubud

Tento den vás čeká setkání s tradiční balijskou kuchyní. Den zahájíte na tržišti, kde uvidíte směsici všeho, co je třeba do domácnosti. Prodává se zde rozmanité exotické ovoce, obětiny do chrámů, tabák, slepice, koření, a mix všeho. Poté půjdete navštívit tradiční dům a odtud se dostanete procházkou přes políčka, kde nasbíráte část surovin na dnešní vaření, do nádherné otevřené kuchyně. Zde bude probíhat kurz vaření. Domů si odvezete plná břicha lahodných pokrmů a i tištěné recepty všeho, co si uvaříte. Poté se rozloučíte s kouzelným Sidemenem a budete pokračovat do středu ostrova do městečka Ubud a ubytujete se v hotelu s nádhernými zahradami. (2 noci na jednom místě)

9. den: Bali: výlet na kolech od sopky Batur

Dnešní den se podíváte na ostrov z jiného úhlu pohledu. Čeká vás výlet na kolech od nádherné sopky Batur (70% sjezd z kopce dolů). Cestou přes pomerančové sady, rýžová pole a vesnice uvidíte každodenní život a trochu ostrov „nasajete“ i jinými smysly. 

10. den: Bali - Flores

Let z Bali do Maumere, Flores. Návštěva kolektivu Lepo Lorun, kde místní ženy tkají nádherné tradiční látky zvané ikat. Dozvíte se, jak tyto látky vznikají a co všechno se k jejich barvení používá. Přesun na pláž Koka, relaxace. 

11. den: Flores: Koka - Moni

Dopoledne relaxace a koupání na pláži Koka. Tato pláž má dvě sbíhající se pobřeží, které při pohledu shora vytváří tvar srdce. Z křišťálové vody při koupání je vidět dechberoucí zvedající se pohoří. Přesun do hor do vesnice Moni. Krásná procházka floresskou přírodou k tajnému vodopádu, ke kterému vede cesta mezi políčky a loukami s pasoucími se kravami, je velice příjemná.

Noc v Moni.

12. den: Flores: Kelimutu - Saga - Labuan Bajo

Východ slunce nad sopkou Kelimutu. Krátký výstup k barevným jezerům doplníte procházkou kolem kráterů všech tří jezer. Návštěva tradiční vesnice Saga, umístěné v kopcích s nádhernými výhledy na okolní hory a vodopády. Místní lidé žijí stále v souladu s přírodou a místními tradicemi. I když jsou silně věřícími katolíky, všechny životní události jsou i nadále posvěceny tradičními animistickými rituály v kopcích nad vesnicí. 

Přelet z Ende do Labuan Bajo.

Nocleh v Labuan Bajo. 

13. den: Rinca - Komodo (komodští draci)

Lodí kolem panenských ostrovů. Návštěva ostrovů Rinca a Komodo s endemickým druhem ještěrů tzv. komodských draků. Děsivě vypadající příšery sice leží líně, ale jsou stále ve střehu. Na těchto ostrovech je možné vidět jeleny pasoucí se a odpočívající na pláži. Koupání a šnorchlování u okolních opuštěných ostrovů.

Nocleh na lodi u romantické pláže Pink Beach. Růžová barva pláže je způsobena úlomky červených korálů.

14. den: Manta Point - Labuan Bajo

Koupání a šnorchlování u romantických ostrůvků. Možnost sledovat například mořské želvy, kochat se nádhernými kopcovitými scenériemi a bělostným pískem ostrůvků a nechat se kolébat jemnými vlnkami oceánu. Zastávka na Manta Pointu - koupání s mantami. Na tomto místě jsou manty vidět po celý rok. Životním zážitkem je šnorchlovat s těmito obrovskými nádhernými mořskými živočichy. Je možné je sledovat i z lodi. V některých momentech jich zde mohou být i stovky.

Při západu slunce návrat do Labuan Bajo.

Nocleh v hotelu. 

15. den: Labuan Bajo - Denpasar (odlet)

Odlet z Labuan Bajo na Bali a odtud let zpět do Čech.

16. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů.

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
  30. 04. 2021 - 14. 05. 2021 16 dní / 13 nocí od 45900

Ubytování

Ubytování ve 3-4* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

Snídaně. Oběd (výlet rafting). Během plavby lodí plná penze. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Ubytování na 12 nocí ve 3-4* hotelech
 • Stravování: snídaně, oběd (výlet rafting), plná penze (na lodi)
 • Veškeré vnitrostátní přelety během programu
 • Program dle itineráře
 • Vstupné do památek dle programu
 • Veškerou přepravu během programu
 • Česky mluvícího průvodce po celou dobu pobytu
 • Místního průvodce na Floresu
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Denpasar - Praha v ekonomické třídě (letenku pro vás zajistíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (můžeme vám zařídit)
 • Příplatek za ubytování v jednolůžkovém pokoji (cca 9 500 Kč)
 • Osobní výdaje, spropitné a další stravování (doporučené spropitné cca 350 Kč/osoba/den)

Reference od našich klientů

Š.D.

zdravím po návratu z dovolené a děkuji za zprávu. Sama jsem Vám i chtěla napsat, abych Vám poděkovala za spolupráci a přípravu dovolené, se kterou jsme byli velmi spokojeni.
Celkově vše fungovalo dle domluvy, cestovní agentura na Bali je opravdu spolehlivá. Průvodce byl velmi příjemný a vstřícný, s dobrou znalostí angličtiny a komunikativní. Řidič byl také velmi spolehlivý. Rovněž jsme přivítali dochvilnost.
Hotely byly na očekávané úrovni, s velmi dobrou úrovní služeb a komfortními pokoji.
Program byl zajímavý, jen myslím,že ještě delší mohl být poznávací okruh,např. zahrnout i návštěvu nějaké sopky s chrámy ve vnitrozemí a prodloužit pobyt v Ubudu,který je velmi atraktivní a zajímavý, např. s organizovanou procházkou v rýžových polích a večerní
návštěvou balijských tanců.
Prodloužení poznávacích dnů by bylo možné i vzhledem k době, která pak zůstává na pobyt v jednom hotelu na jihu. My jsme si po krátkém zorientování zajistili další výlety, ale pokud by šlo o turisty bez znalosti angličtiny, tak by to pro ně bylo obtížnější.
Je to ale pouze náš názor, protože raději máme aktivní dovolenou a na Bali je opravdu stále co poznávat :-)
Ještě jednou tedy děkuji za poskytnuté služby a rovněž za velmi vstřícný přístup i z Vaší strany.

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat