Za tajemstvím Yucatánu

Yucatán

Yucatánský poloostrov patří právem k pokladům Mexika. Nacházejí se na něm jedny z nejkrásnějších přírodních i kulturních divů světa. Projděte si program zájezdu níže a přesvědčte se sami, že má tato část země opravdu co nabídnout.

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Ciudad de México. 

Přílet na mezinárodní letiště v Ciudad de México. Na letišti vás přivítá zástupce cestovní kanceláře. Poté přejedete do hotelu, kde se ubytujete. Zbytek dne máte individuální volno na odpočinek.

Nocleh v hotelu.

2. den: Ciudad de México - Teotihuacán

Po snídani si prohlédnete náměstí (archeologické naleziště) Plaza de las Tres Culturas v centru Ciudad de México společně s bazilikou Our Lady of Guadalupe. Pokračovat budete do aztéckého města Teotihuacánu, jehož hlavními dominantami jsou Pyramidy slunce a měsíce. Hlavní alej tehdejšího města tvoří Cesta mrtvých. Místo je považováno za jedno z nejvýznamnějších náboženských center své doby ve Střední Americe. Po prohlídce se navrátíte zpět do hotelu v Ciudad de México.

Nocleh v hotelu.

3. den: Ciudad de México – Cuernavaca – Taxco

Po snídani se vydáte směr Taxco. Cestou se zastavíte v městě Cuernavaca, které je známé jako město věčného jara. Toto pojmenování je odvozeno od zdejšího příjemného klimatu v průběhu celého roku.

Taxco je považováno za jedno z nejmalebnějších měst v Mexiku. Jedná se o koloniální město plné křivolakých dlážděných uliček a koloniálních staveb. Dominantou města je impozantní kostel Templo de Santa Prisca, který je ukázkovým příkladem barokní architektury.

Po prohlídce města se navrátíte zpět do hotelu v Ciudad de México.

Nocleh v hotelu.

4. den: Ciudad de México – Oaxaca (přelet)

Po snídani pojedete v dopoledních hodinách na letiště, odkud poletíte do města Oaxaca. Po příletu do města se ubytujete v hotelu a odpoledne si můžete sami prohlédnout první krásná místa ve městě. Historické centrum města bylo se svými historickými budovami zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Město je nádherným příkladem španělského kolonialismu.

Nocleh v hotelu.

5. den: Oaxaca – Monte Albán – Tuxtla Gutiérrez

Po snídani v hotelu si prohlédnete archeologické naleziště Monte Albán. Místo bylo sídlem Zapotéků a později bylo osídleno Mixtéky. Díky své jedinečné architektuře bylo místo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. K vidění je zde řada vytesaných teras, kanálů či pyramid a umělých návrší. Zastavíte se ve vesničce Arrazola, která proslula svou řemeslnou výrobou vyřezávaných dřevěných sošek. Další zastávkou bude městečko Cuilapan, které je jednou z nejstarších osad v údolí Oaxacy. Poslední zastávkou bude Coyotepec. Místo je vyhlášeno místní černou keramickou výrobou.

Veškeré prohlídky skončí v odpoledních hodinách. Poté vás autobus převeze do hotelu, kde si vyzvednete svá zavazadla a pojedete na autobusové nádraží, ze kterého pojedete místním autobusem v 1. třídě do města Tuxtla Gutiérrez.

Nocleh v autobuse.

6. den: Tuxtla Gutiérrez – kaňon Sumidero – San Cristóbal de las Casas

V ranních hodinách dorazíte na autobusové nádraží ve městě Tuxtla Gutiérrez. Snídaně dnes není v ceně. Kolem 9. hodiny ranní vás vyzvedne autobus a pojedete na cestu směrem ke kaňonu Sumidero, který je chráněn ve stejnojmenném národním parku. Výchozím bodem do kaňonu bude městečko Chiapa de Corzo rozprostírající se při březích řeky Grijalva. V kaňonu si vychutnáte hodinovou plavbu po řece. Ubytovat se pojedete do hotelu v San Cristóbal de las Casas.

Nocleh v hotelu.

7. den: San Cristóbal de las Casas – San Juan Chamula

Nasnídáte se a v dopoledních hodinách budete mít na programu prohlídku unikátní vesničky San Juan Chamula. Místo je zasazeno do krásné scenérie v údolí pohoří Sierra los Altos de Chiapas. Vychutnáte si zde kouzlo tradičního indiánského života, jež se snaží místní obyvatelé udržovat. Navrátíte se zpět do San Cristóbal de las Casas, kde budete mít odpoledne volno na vlastní prohlídku města.

Město je plné nádherné koloniální architektury v barokním slohu. Charakteristickým rysem města jsou také všudypřítomní Indiáni. Okouzlí vás jistě místní tržiště v centru města, které je jedním z nejbarvitějších v Mexiku.

Nocleh v hotelu.

8. den: San Cristóbal de las Casas – Agua Azul – Palenque

Po snídani vyrazíte na cestu do Palenque. Cestou budete mít zastávku u rozlehlých kaskádových vodopádů Agua Azul s tyrkysově zbarvenou vodou. Po příjezdu do Palenque se ubytujete v hotelu a zbytek času máte individuální volno na odpočinek.

Nocleh v hotelu.

9. den: Palenque – Campeche

Starověké mayské město Palenque se rozprostírá uprostřed tropického pralesa. Celkové zasazení města a jeho architektura působí harmonicky, až dokonale. Právem toto místo bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Odpoledne přejedete do Campeche, kde se ubytujete v hotelu a odpočinete se po dopoledním programu.

Nocleh v hotelu.

10. den: Campeche – Uxmal – Mérida

Po snídani pojedete do Uxmalu, který je pozůstatkem kulturního historického mayského města. Díky své zachovalosti jsou místní památky považovány za jedny z nejhezčích mayských památek. Místo je umístěno v atraktivní poloze uprostřed hornaté krajiny. Mezi nejvýraznější stavby patří tzv. Kouzelníkova/Skřítkova pyramida (Casa el Adivino). Za nejhezčí stavbu je považována podlouhlá stavba Paláce vládce (Palacio del Gobernador), jejíž průčelí s propracovanou výzdobou je dlouhé 100 m. K tomuto paláci přiléhá Velká pyramida (Gran Pyrámide).

Po prohlídce budete pokračovat do hlavního města Yucatánského poloostrova, Méridy. Chloubou města je jeho historické centrum se širokými bulváry, s řadou parků a paláců a nejstarší katedrála na americkém kontinentu.

Nocleh v hotelu.

11. den: Mérida – Chichén Itzá – Cancún

Po snídani sjedete do dalšího významného starobylého mayského města, Chichén Itzá. Místo je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO a místní Kukulkánova pyramida je řazena k jednomu ze 7 novodobých divů světa. Místo je další skvělou ukázkou, jak byla mayská civilizace schopná žít v harmonii s přírodou.

Po prohlídce přejedete do Cancúnu, kde se ubytujete v hotelu a zbytek času máte individuální volno na odpočinek.

Nocleh v hotelu.

12. den: Cancún

Cancún je turistické a lázeňské město při pobřeží Karibského moře. Zde si na své přijdou milovníci rušných letovisek. Pokud dáváte přednost poznávání přírody před ruchem letoviska, je Cancún také dobrým výchozím bodem na výlety do okolí na poloostrově Yucatán nebo na přilehlé ostrovy.

Dnešní den máte individuální volno, které můžete trávit relaxací na pláži, procházkami po městech, nebo se můžete vydat na nějaký výlet do okolí.

Nocleh v hotelu.

13. den: Cancún (odlet)

Po snídani je potřeba se odhlásit z hotelu nejpozději do 12,00 hodin. Podle času vašeho letu přejedete na letiště, kde nasednete na letecký spoj zpět do Česka.

14. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Místo pobytu v Cancúnu - Playa del Carmen

Pokud by vás nelákal závěrečný pobyt v Cancúnu, je možné zájezd upravit na pobyt v Playa del Carmen. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   31. 10. 2020 - 09. 12. 2020 14 dní / 12 nocí od 65750

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Ciudad de México: Best Western Hotel Majestic

Oaxaca: Hotel Las Mariposas

San Cristobal: Rincon del Arco Hotel

Palenque: Hotel Xibalba

Campeche: H177 Hotel

Mérida: Hotel Embajadores

Cancún: Hotel Margaritas

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie.

Strava

Typ stravování: Kombinovaná

11x snídaně, 1x oběd

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí. 

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Ciudad de México / Cancún - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Letenku ve vnitrostátním přeletu Ciudad de México - Oaxaca v ekonomické třídě
 • Veškerou dopravu během programu
 • Program dle itineráře
 • Anglicky/španělsky mluvícího průvodce
 • Ubytování na 11 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • 1 noc v autobuse
 • Stravování: 11x snídaně, 1x oběd
 • Víkendovou asistenci na telefonu (anglicky)
 • Autobusovou jízdenku ve veřejném nočním autobusu 1. třídy z Oaxacy do Tuxtla Gutiérrez
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Prodloužení pobytu v hotelu u pláže (můžeme vám zařídit)
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat