Zlatý trojúhelník Indie

Dillí, Agra, Džajpur

Vydejte se s námi na cestu po nejzajímavějších a nejvýznamnějších místech Indie. Při putování uvidíte nejvyšší mešitu světa, nebo nejvyšší indický minaret. Prohlédnete si starou i novou část města Dillí. Budete okouzleni jedinečnou architekturou řady pevností a paláců, do jejichž útrob se vydáte. Určitě nevynecháte ani jeden z nejpozoruhodnějších paláců v Indii Hawa Mahal v růžovém městě Džajpuru (Jaipur), nebo světoznámé mauzoleum Tádž Mahal (Taj Mahal) v Ágře.

Hlavní zážitky: vydejte se na cestu po nejvýznamnějších kulturních a duchovních památkách Indie, čeká na Vás proslulý Tádž Mahal, růžové město Džajpur a hlavní město Dillí

Indie

Detailní program zájezdu

1. den: Odlet

Odlet z Prahy do Dillí. 

2. den: Dillí

Přílet do Dillí. Přivítání na letišti zástupcem naší cestovní kanceláře. Transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne vás čeká prohlídka Nového Dillí. První zastávkou bude Kutub Minar, nejvyšší minaret v Indii. Poté vás čeká ohromující Humájúnova hrobka, postavena podle vzoru Tádž Mahalu. Dále se projedete kolem India Gate až k Rashtrapati Bhavan, oficiálnímu sídlu indického prezidenta. Nebude chybět ani budova parlamentu.

Nocleh v hotelu.

3. den: Dillí

Po snídani vás čeká prohlídka Starého Dillí. Projedete se kolem pevnosti Red Fort, která byla dříve sídlem sultána. Odtud se rikšou vydáte přes čtvrť Chandni Chowk plnou voňavého koření, květin a stánků s tradičními indickými plackami. Poté navštívíte největší mešitu na světě – Jama Masjid. Nebude chybět ani slavný Raj Ghat, místo, kde odpočívá Mahátma Gándhí. Odpoledne individuální volno k vlastnímu prozkoumání města nebo k ochutnávce tradiční indické kuchyně v některé z místních restaurací. Večer vás čeká Sound and Light show u Red Fort.

Nocleh v hotelu.

4. den: Dillí - Ágra

Po snídani odjezd z Dillí do Ágry. Cestou navštívíte Sikandra Fort, Akbarovo mauzoleum. Po příjezdu do Ágry transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka pevnosti Ágra Fort s mramorovými pavilony představujícími jeden z vrcholů stavitelství Velkých Mughalů. Pevnost nabízí krásný výhled na nedaleký Tádž Mahal. 

Nocleh v hotelu.

Fakultativně: Taj Musical show - večerní 90 minutové představení spojené s hrobkou Tádž Mahal.

5. den: Ágra

Po snídani prohlídka skvostu světové architektury – mauzolea Tádž Mahal. V roce 1632 mughalský vládce Shah Jahan nechal vystavět toto velkolepé mauzoleum na památku své předčasně zesnulé milované ženy Mumtaz Mahal. Stavba trvala 22 let. Hrobka z běloskvoucího mramoru vyniká filigránskými intarziemi s polodrahokamy, dokonalou symetrií, všeobjímající čistotou a vkusem. Tádž Mahal, nejkrásnější pomník lásky, se stal symbolem Indie a pro svou architektonickou výjimečnost je řazen k sedmi divům světa. Poté si užijete jízdu koňským spřežením (tonga ride), která je pro Ágru typická.

Nocleh v hotelu.

6. den: Ágra - Džajpur

Po snídani odjezd do Džajpuru. Cestou si prohlédneme slavné Fatehpur Sikrí. Zdejší chrámový komplex a další architektonické památky jsou dnes unikátní ukázkou mughalské architektury 16. století. Po příjezdu do Džajpuru ubytování v hotelu. V podvečer individuální volno k procházce po místních tržištích nebo k návštěvě místního kina s bollywoodskými filmy.

Nocleh v hotelu.

7. den: Džajpur

Po snídani navštívíte impozantní pevnost Amber Fort, která se tyčí na vysokém skalnatém hřebenu. Cestu nahoru absolvujete na hřbetech slonů. V pevnosti si prohlédnete překrásné zahrady a romantický palác z 16. století. Interiér paláce stále bere dech – miniatury malované na zdech zobrazují lov a válečné scény. K vidění jsou také skvostně zdobené rituální předměty a hudební nástroje. Zde si můžete nakoupit vyhlášené džajpurské šperky, řemeslné výrobky, modrou keramiku a látky.

Odpoledne věnujete prohlídce města a návštěvě unikátní astronomické observatoře Jantar Mantar s monolitickými stavbami, které určují přesné polohy hvězd a planet. Tato observatoř z 18. století patřila k technickým zázrakům své doby. Po cestě se podíváte na Palác větrů – Hawa Mahal, ve kterém je 953 oken. Dnešní prohlídku zakončíte návštěvou Městského paláce (City palace).

Nocleh v hotelu.

8. den: Džajpur (odlet)

Snídaně v hotelu. Individuální volno v Džajpuru. Transfer na letiště v Dillí. Odlet zpět do Prahy.

9. den: Přílet do Prahy

Přílet zpět domů. 

Specifikace zájezdu

Dostupné termíny

Termín zájezduDélka pobytuCena 
Kdykoli v období   01. 11. 2019 - 31. 10. 2020 9 dní / 6 nocí od 27990

Ubytování

Ubytování ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji. Jednolůžkový pokoj je možný za příplatek. 

Dillí: Clarks Inn

Ágra: Siris 18 Hotel / Crystal Hotel

Džajpur: Leisure Inn / Nahargarh Hotel

V případě obsazenosti jsou voleny hotely stejné nebo vyšší kategorie. 

Doprava

Typ dopravy: Letecky

Vybírány jsou letenky s rozumnými časy přestupů a dle ceny.

Nabídku můžeme připravit na leteckou společnost dle preferencí.

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní zpáteční letenku Praha - Dillí - Praha v ekonomické třídě
 • Letištní taxy a poplatky
 • Ubytování na 6 nocí ve 3* hotelech ve dvoulůžkovém pokoji
 • Stravování: 6x snídaně
 • Veškeré transfery privátním klimatizovaným vozem
 • Anglicky mluvícího průvodce
 • Vstupné do památek dle itineráře
 • Jízdu džípem nebo na slonech v Džajpuru
 • Jízdu na rikše v Dillí
 • Jízdu v kočáru v Ágře
 • Představení Sound and Light v Dillí
 • Veškeré servisní poplatky a daně
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Indie (rádi vám zařídíme)
 • Cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu ze zdravotních důvodů (rádi vám zařídíme)
 • Další jídla a nápoje nezmíněné v "cena zahrnuje"
 • Osobní výdaje a spropitné, fakultativní výlety, poplatky za fotografování/natáčení v památkách
 • Termíny v období svátků, Vánoc a Silvestra (za příplatek)

Reference od našich klientů

Miroslav U.

Dovolená splnila naše očekávání a jsme plni nových zážitků. Vše bylo výborně zorganizováno a byli jsme během našeho pobytu se vším velmi spokojeni. Snad jen v den našeho nástupu do vlaku chyběl nějaký program. Vzhledem k tomu, že nástup do vlaku byl až v 16 hod. a odjezd v 18 hod., byl den celkem dlouhý a my moc nevěděli co dělat. Chtěl bych vyzdvihnout práci průvodce po Dillí, který byl velmi znalý a ochotný, dokázal nás velmi pěkně a zajímavě seznámit s historií a životem v hlavním městě Indie.

Adéla K.

Byly jsme moc spokojené. Všechno klaplo, až na zpožděná letadla a vlak (to bohužel člověk nemůže ovlivnit) jsme nemusely nikde čekat. Průvodci i řidiči byli moc milí a ochotní. Bylo o nás moc hezky postaráno. Ještě jednou moc děkujeme. 

Nezávazná objednávka

A nebo chcete jen položit otázku?

Pole jméno a příjmení je povinné
Pole telefon je povinné
Pole e-mail je povinné
Vyberte období cesty
 • Vyberte období cesty
Pole pobyt od je povinné
Bez souhlasu nelze objednávku odeslat