Aktuality

Air France představuje novou obchodní třídu

Vydáno 1. 7. 2022 | Letuška.cz Redakce
Od září 2022 vás na palubě 12 Boeingů 777-300 čeká nový standard cestování v obchodní třídě.

Byznys třída pro dálkové lety

Air France

Kompletně přepracované ikonické sedadlo, které nabízí nejvyšší úroveň pohodlí. Postupně bude zavedeno na 12 letadlech typu Boeing 777-300. Nově bude každé letadlo vybaveno 48 sedadly v obchodní třídě.

Design tohoto sedadla je založen na 3 „F“

Air France
 • Full Flat – sedadlo se promění ve skutečné lůžko dlouhé téměř dva metry,
 • Full Access – poskytuje všem cestujícím přímý přístup do uličky,
 • Full Privacy – zajišťuje optimální soukromí. Nové posuvné dveře umožňují cestujícím vytvořit zcela soukromý prostor, mimo dohled ostatních cestujících v kabině.

Pro vytvoření většího pocitu soukromí cestujících jsou sedadla umístěná uprostřed kabiny nyní vybavena středovým panelem, který lze sklopit zatlačením dolů a vytvořit tak příjemný prostor pro společný let.

Nová sedadla nabízí

Air France
 • široká 17,3palcová 4K High-Definition antireflexní obrazovka s náhlavní soupravou redukující šum,
 • nové připojení Bluetooth umožňující cestujícím používat vlastní sluchátka,
 • několik elektrických zásuvek.

Zodpovědnější nabídka cateringu

Air France

Během letu Air France nabízí všem svým zákazníkům na dálkových letech s odletem z Paříže zodpovědnou nabídku stravování s výživnými francouzskými produkty.

 • V obchodní třídě se střídají přední francouzští kuchaři ověnčení michelinskou hvězdou, aby navrhli výběr vegetariánských jídel a také rafinované pokrmy z masa, drůbeže a ryb.
 • V třídě Premium Economy si nyní zákazníci mohou vychutnat specializované jídlo.
 • V třídách Premium Economy a Economy jsou jídla systematicky certifikována Nutri-Score A nebo B.

Do konce roku 2022 na všech letech s odletem z Paříže se bude nabízet ve všech třídách maso, mléčné výrobky a vejce francouzského původu, ryby z udržitelného rybolovu, výběr vegetariánského jídla a jídla, která jsou plně připravená ve Francii. Air France bude také nabízet dětské a kojenecké menu vyrobené z plně ekologických surovin.

Závazek pro budoucnost

Air France

Air France navíc ve svém boji proti plýtvání jídlem také postupně zavádí možnost, aby si zákazníci před odletem vybrali své teplé jídlo v obchodní třídě. Tato služba spojuje záruku zákaznického výběru a racionálnější spotřebu. Společnost se rovněž zavázala k recyklaci a odstranění 90 % plastových předmětů na jedno použití na palubě letadel do začátku roku 2023. K dosažení tohoto cíle Air France pokračuje ve vývoji eko-designovaných palubních předmětů, které jsou vyrobeny z organických materiálů na bázi jako je cukrová třtina a celulóza. Předměty, které již nelze na palubě použít, jsou věnovány charitativním organizacím.

Jak rezervovat letenky s Air France

Air France
 • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
 • Mapa. Přehled obnovených letů a aktuálních možností bezpečně vycestovat najdete na mapa.letuska.cz.