Aktuality

Letiště Václava Havla Praha v roce 2024

Vydáno 1. 4. 2024 | Letuška.cz Redakce
Letuška ve spolupráci s Letištěm Václava Havla Praha radí a informuje

Restaurace Runway

Runway

Moderní samoobslužná Restaurace Runway vítá cestující v letištním designu v Terminálu 1. V denní nabídce je pestrý výběr z více než deseti kvalitních jídel české i mezinárodní kuchyně, dětské menu pro nejmenší strávníky nebo svačiny AeroSnack, které si můžete vzít s sebou na palubu letadla. Restaurace nabízí také bohatou nabídku domácích zákusků a kávu, posnídat v Restauraci Runway je možné od 6:00 do 10:00.

Restauraci Runway naleznete na Terminálu 1 ve veřejné části v prvním patře příletové haly, ale také v tranzitní části, kam vedou ukazatele FOOD COURT. Od dubna do října máte možnost vychutnat si kromě vynikající kuchyně také výhled z restaurační terasy, z níž se vám naskytne krásná vyhlídka přímo na hlavní vzletovou a přistávací dráhu letiště. V rámci nabídky nezapomeňte vyzkoušet denně čerstvé svačiny AeroSnack, které je možné si vzít s sebou na palubu letadla. Mezi nabídkou naleznete sendviče, tortilly, wrapy nebo třeba saláty.

Letiště Václava Havla Praha také letos připravilo po klienty letuska.cz speciální slevou akci v Restauraci Runway, která se nachází přímo na Terminálu 1 pražského sletiště a nabízí bohatou nabídku jídel i drobného občerstvení za velmi příznivé ceny. Například hlavní jídlo v rámci poledního či večerního menu pořídíte v Restauraci Runway od 150 Kč na osobu. K dispozici jsou cestujícím také chutné snídaně. K využití 20% slevy na veškerý sortiment Restaurace Runway zákazníky opravňuje voucher s unikátním QR kódem. Voucher mohou získat všichni zákazníci, kteří si u letuska.cz pořídí zájezd, studijní či jiný pobyt v zahraničí či zkrátka jenom samostatnou letenku. Platnost kupónu je až do konce roku 2024 a je možné jej uplatnit i zpětně, tedy například kdykoliv po návratu ze zahraniční cesty. Kupón není potřeba tisknout, stačí při platbě v Restauraci Runway předložit QR kód stažený v mobilním telefonu. Kupón je přenosný, je tedy možné jej postoupit rodinným příslušníkům či známým, kteří mají cestu na letiště či vyloženě někam letí. Restauraci Runway naleznete v odletové hale Terminálu 1 nebo v neveřejné části Terminálu 1, za pasovou kontrolou v 1. patře.

AeroParking

Letiště Praha

Ať už míříte na delší dovolenou, prodloužený víkend nebo jen chcete přivítat své příbuzné, Letiště Praha nabízí celou řadu možností, jak zaparkovat přímo u letištních terminálů.

Pokud vezete nebo vyzvedáváte své blízké

Možnost expresního stání je na parkovištích P1 EXPRESS, P2 EXPRESS a PB ECONOMY, která jsou určena zejména pro krátké zastavení. Vjezd na expresní parkoviště, které slouží pro rychle vystoupení před odletem či nastoupení do auta po příletu, je jednou za 24 hodin na dobu 10 minut zdarma.

Potřebuji se na letišti zdržet

K tomu je nejvhodnější stání v krytém parkovacím domě PC COMFORT před Terminálem 1. Hodina parkování stojí 80 korun. Platí se před odjezdem v automatu. Platba je možná v hotovosti i platební kartou. Tato varianta je ideální zejména pro ty, kdo jedou na letiště a nevědí, jak dlouho se zdrží.

Letím na prodloužený víkend nebo dovolenou

Na delší čas je ideální vozidlo zaparkovat v krytých parkovacích domech PA SMART, PD HOLIDAY nebo PC COMFORT. Nabízíme také prémiové parkování PC PREMIUM, kde jsou k dispozici XXL místa a zvýšený dohled ostrahy. S on-line rezervací, kterou je ideální provést i měsíce dopředu, je místo garantované, a navíc ušetříte až 50 procent oproti platbě na místě. Rezervace je možná na www.AeroParking.cz. Navíc garantujeme bezplatné storno vaší rezervace.

PC PREMIUM VALET

Neztrácejte čas parkováním, prověření řidiči převezmou váš vůz přímo před terminálem a zaparkují jej za vás. A vy můžete bezstarostně pokračovat rovnou k odbavení. Služba využívá ochrany interiéru při manipulaci s vozem, vůz je zaparkován na bezpečném, krytém a prémiovém místě v areálu letiště s XXL parkovacími místy. Po příletu vám řidič opět vůz přistaví přímo před terminál.

Security FastTrack

Letiště Praha

Nestůjte ve frontě a získejte více času se službou Security FastTrack, která vám zajistí přednostní průchod k bezpečnostní kontrole na Terminálu 2, a to bez ohledu na typ zakoupené letenky.

Služba je dostupná pouze v Terminálu 2 pro lety v rámci schengenském prostoru.

AeroRooms

Letiště Praha

Nocleh přímo na letišti. Ať už nemůžete dospat, nebo naopak máte po příletu dlouho cestu domů. Pak je tu právě služba AeroRooms. Letiště nabízí dva typy ubytování – pro cestující před odletem, kteří ještě nejsou odbaveni – s přístupem z veřejné části terminálu a pro cestující, kteří jsou již odbaveni – s přístupem v tranzitní části Terminálu 1 za pasovou kontrolou.

Balení zavazadel

Letiště Praha

Služba balení zavazadel je k dispozici po celý rok, ochrana zavazadel je zajištěna prostřednictvím speciální strečové fólie, která je 100% recyklovatelná. Zavazadlo si můžete nechat zabalit v odletových halách obou terminálů, službu zajišťuje společnost Safe Bag Czech Republic.

Salonky a VIP Service Club Continental

Letiště Praha

Oáza klidu v jinak rušném terminálu a také soukromí a pohodlí před odletem. To vše pro vás nabízí letištní salonek FastTrack Lounge, který najdete ve veřejné části Terminálu 2. Návštěva v salonku je včetně občerstvení a průchodu přes individuální bezpečnostní kontrolu. Salonek Erste Premier Lounge je určen cestujícím do zemí v rámci schengenského prostoru z Terminálu 2. Salonek Mastercard Lounge je pak pro cestující do zemí mimo schengenský prostor z Terminálu 1.

VIP Service Club Continental vám zajistí nerušené odbavení od vchodu až k letadlu. Mezi výhody patří okamžité odbavení, cestování bez stresu a čekání na přepážkách v pohodlí privátního salonku před odletem nebo příletem vašeho letadla.

Služba Private Check-in Service

Letiště Praha

Private Check-in Service je speciální služba individuálního odbavení vás a vašich zavazadel, která je určena pro odlety z Terminálu 2. Zatímco letištní agent zařizuje vaše odbavení, vy relaxujete, pracujete nebo se třeba věnujete vašim nejmenším v pohodlí salonku FastTrack Lounge.

Po odbavení vám agent doručí a předá vaše palubní vstupenky a cestovní doklady. Následně vás s předstihem upozorní na otevření odletové brány vašeho letu. Pro hladký průchod letištěm vám bude k dispozici individuální bezpečnostní kontrola, vaše cesta letištěm tak bude rychlá a komfortní.

Letiště pro malé cestovatele

Letiště Praha

Letiště Václava Havla Praha je na příjezd malých cestovatelů výborně připraveno. Cestující s dětmi zde najdou dvě plně vybavené místnosti pro rodiče s dětmi a několik hracích koutků či minikoutků. Zde jsou k dispozici hračky pro děti různého věku, nejrůznější prolézačky a klouzačky. Dále letiště nabízí celkem 64 přebalovacích pultů, kterými je vybavena většina dámských i pánských toalet. Pražské letiště poskytuje k zapůjčení také dětské kočárky typu golf pro cestu s dítětem do odletové čekárny a dále ke vstupu do letadla. Kočárek je možné si bezplatně zapůjčit.

Nové obchody na letišti

Letiště Praha

V minulém roce na letišti otevřelo svou pobočku hned několik nových obchodů a restaurací, jež se těší mezi cestujícími velké oblibě. Mezi novými provozovnami pak najdete hned několik prodejen, které mají v Česku premiéru.

Natoo

Koncept Natoo se zaměřuje na nové trendy v oblasti zdravé výživy, v nabídce naleznete a chutná vegetariánská a veganská jídla, ekologický koncept kombinuje lokální ingredience s udržitelným rozvojem ​a je určen všem, pro něž jídlo a pití znamená mít zodpovědnost za své tělo i naši planetu. ​

Bottega Prosecco Bar & Restaurant (T2) a Bottega Proseco Bar & Caffé (T1)

Bottega Prosecco Bar je butikové bistro s autentickou atmosférou severní Itálie. Nabízí pestrý sortiment, od drobných sýrových nebo uzeninových předkrmů přes hlavní jídla, v podobě výtečných těstovin, křehkého masa a salátů, až po jemně nadýchané dezerty. ​Kombinace té nejvyšší kvality autentických surovin a designového servírování s personálem proškoleným zkušenými someliéry přímo z Itálie. Pobočky Bottega naleznete jak v Terminálu 1, prstu B, tak v Terminálu 2, prstu D.

Bageterie Boulevard

Českou značku pak v zástupu nových jednotek reprezentuje oblíbená Bageterie Boulevard, která kombinuje jemně křupavé francouzské pečivo s nejvybranějšími lahůdkami evropské gastronomie. Koncept exprès gourmet je vytvořen pro cestující, kteří si chtějí bez zbytečného čekání dopřát chutné a rychlé občerstvení – nutričně vyvážené a zároveň kulinářsky nápadité. Bageterii Boulevard naleznete v prstu D v Terminálu 2.

Směnárna a on-line směna

Letiště Praha

Novinkou u směnárenských služeb je zastropování podmínek směny v porovnání ke středovému kurzu ČNB na maximálně 15 procentech, a to u tří stěžejních měn, euro, dolaru a britské libry, Nastavené kurzovné je na spodní hranici v porovnání napříč evropskými letišti. V případě rezervace měny on-line a vyzvednutí měny na letišti činí strop obchodování pro stěžejní tři měny dokonce jen 5 procent. Rezervuje zde.

    Jak rezervovat letenky 

    Letuška
    • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
    • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
    • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.