Aktuality

S KM Maltou Airlines na vaši dovolenou

Vydáno 1. 4. 2024 | Letuška.cz Redakce
Letuška představuje dopravce KM Malta Airlines.

Malta – nové místo pro vaši dovolenou s KM Malta Airlines

KM Malta Airlines

Teplo maltézského slunce, modrá barva Středozemního moře, historie a kultura, živý noční život a maltézská pohostinnost činí maltézské souostroví ideální dovolenkovou destinací. Letní počasí od května do října vybízí ke koupání a slunění. Pokud si chcete vychutnat největší zajímavosti souostroví a tu pravou atmosféru, doporučujeme vám týdenní pobyt. Zde jsou naše nejlepší tipy pro vaši cestu na Maltu.

Malta
Malta

Cestování v čase, to je Valletta

Pokladnice historických památek, nejmenší hlavní město v Evropě, které je zapsané na seznamu UNESCO. Toulejte se malebnými uličkami, užijte si panoramatický výhled na Saluting Battery a jedinečný přírodní přístav. Vystoupejte do městských zahrad Barrakka Gardens a osvěžte se v příjemném vlahém stínu předtím, než vyrazíte na průzkum do Merchants Street, jedné z nejdelších a nejzajímavějších ulic ve Vallettě, která je plná kostelů, zajímavých obchůdků a kaváren.

Malta

Ach, jídlo! Pojďme mluvit o jídle

Maltská kuchyně rozhodně potěší vaše chuťové pohárky. Tradiční maltézské recepty jsou směsí středomořských, britských a středovýchodních chutí.

Patří sem například smažený králík nebo králičí guláš servírovaný s typickým maltézským chlebem, talířem maltézských sýrů a klobás a datlovými taštičkami na závěr. Užijte si svou gurmánskou chvilku a navštivte slavnou Is-Serkin Pastizzerii, která se nachází blízko Silent City a Mdiny. Jste na Maltě a je neděle? Ten pravý čas na návštěvu místního rybího trhu v Marsaxlokku! Malťané holdují dobrému jídlu a jsou dobří hostitelé, výborné restaurace tak můžete najít doslova na každém rohu.

Malta

Určitě navštivte Gozo

Uchvátí vaše srdce v okamžiku, kdy vystoupíte z trajektu – klidná marina, kostel na vrcholu kopce, zelená krajina a přátelské úsměvy místních obyvatel vám připomenou domov a vyvolají zdání, že čas se na chvíli zastavil. Abyste si užili svou návštěvu co nejvíce, doporučujeme navštívit město Victoria (Rabat) a jednu z jejích nejpozoruhodnějších památek, pevnost Cittadella. Další atrakcí na Gozu, kterou musíte vidět, je bazilika Ta' Pinu. Ta je pro Malťany důležitým poutním místem. Tento architektonický skvost se nachází uprostřed ničeho, ztracený v oceánu kopců s mořem v pozadí, což vytváří skvělou scenerii pro fotku!

Cestujte snadno

KM Malta Airlines

KM Malta Airlines (národní letecká společnost Maltského souostroví) operuje přímé lety z Prahy na Maltu 3× týdně. Jen dvě a půl hodiny letu a jste na místě snové dovolené.

Jak rezervovat letenky s KM Malta Airlines

KM Malta Airlines
  • Web. Na našem letenkovém portálu Letuška.cz
  • Napište nám poptávku s počtem cestujících a přibližnými termíny přes Kontaktní formulář.
  • Mapa. Přehled všech letů najdete na mapa.letuska.cz.