Cestovní doklady

Před cestou do zahraničí

Než začnete plánovat cestu do zahraničí, zkontrolujte si všechny potřebné doklady a jejich platnost. Doporučujeme také zajistit si cestovní pojištěním a ověřit, jestli nepotřebujete vízum.

Každé dítě musí mít svůj pas!

Od roku 2012 musí mít každé dítě svůj vlastní cestovní doklad. Nezapomeňte si včas vyřídit vše potřebné pro vaši klidnou dovolenou.

Cesty po Evropské unii

Na cestu po Evropě, přesněji po zemích Evropské unie, si vystačíte s platným, strojově čitelným občanským průkazem.

Cesty do ostatních států

Pro cesty mimo Unii potřebujete platný cestovní pas. Klasický (biometrický) platí 10 let. Takzvaný rychlopas má platnost jen 6 měsíců a má řadu omezení. S rychlopasem do některých zemí nemůžete cestovat. Například do USA je biometrický pas podmínkou bezvízového vstupu. Doporučujeme ověřit si předem podmínky pro cestování ve vaší cílové destinaci.

Krátkodobý cestovní průkaz (6 měsíců)

Pulrocni cestovni doklad

Cestovní pas (10 let) od 1. 9. 2006 vydávaný jako biometrický

Biometricky pas

Výhodou biometrického pasu je i možnost využít na letišti automatickou pasovou kontrolu. Projitím přes speciální rám lze ušetřit na řadě letišť čas, který byste strávili čekáním na volného imigračního pracovníka.

Vízová povinnost

Pokud cestujete mimo Evropu, je třeba si ověřit, jestli nebudete ke své cestě potřebovat vízum. Někdy se může stát, že do cílové destinace vízum nepotřebujete, ale do tranzitní země ano. Pokud chcete mít jistotu, že máte všechna potřebná víza, využijte služeb našeho profesionálního vízového servisu. Rádi vám poradíme.