Valentýn v Římě

Tipy na romantický svátek zamilovaných v Římě

S letenkou v kapse jste v Římě za pár hodin. Pokud hledáte místo, kde strávit letošní svátek zamilovaných, můžete zvolit italskou metropoli. Do Říma se jezdí hlavně za historií a památkami, ale město patří i mezi destinace, které si oblíbili romantici. Historické a velkolepé kulisy se k vašim zážitkům ve dvou hodí. 

Noční Řím má své kouzlo

Řím je krásný ve dne a úchvatně se rozzáří po setmění. Budete překvapeni, jak celé město dlouho do noci žije a tepe. Turisté i Římané posedávají v barech, kašny jsou obleženy lidmi. Vyfotit se v noci u Kolosea je jiné, než ve dne. Hoďte společně minci do Fontana di Trevi, pokud se tam přes davy protlačíte. Nejslavnější a rozhodně nejfotogeničtější fontána by vám tak měla podle legendy zaručit, že se do Říma vrátíte.


Římské Koloseum v noci. Foto: Freedigitalphotos.net

Tipy, kam zajít na Aperol

Jste v Itálii! Vezměte svou lásku na oranžovočervený kořeněný aperitiv Aperol. Vyrábí se v Itálii a jsou v něm výtažky z hořce, rebarbory, pomerančů a bylin. Míst, kam na něj jít, je nepřeberné množství. Mladí i staří Římané se rádi baví – zůstat v pátek nebo o víkendu doma prostě nelze. Milují jak noční život, tak večeře v restauracích, často ve větších skupinách přátel či rodiny, včetně malých dětí.

Proslulé noční podniky najdete ve čtvrtích Testaccio a Ostiense, na mapě si najděte ulici Via di Monte Testaccio a zamiřte tam. V barech můžete pít, tancovat a dostanete i lehké jídlo.

Univerzitní čtvrť San Lorenzo je známá hlavně pro své studentské festy, živou hudbu a relativně levné bary. Pokud si chcete poslechnout hudbu a zatančit, vydejte se třeba do Locanda Atlantide na Via dei Lucani 22.


Aperol se pije jako aperitiv. Foto: Camparigroup.com

Autentický a romantický Řím najdete v Trastevere

Jestli se chcete vyhnout hlavním turistickým tahům, zamiřte do římské čtvrti Trastevere jižně od Vatikánu. Najdete tu bleší trh i vchody do domů obležené květináči. Podle Wikipedie doslovný překlad názvu zní "za Tiberou". Obyvatelé v této městské části se sami sebe považují za původní občany a dodržují starobylé tradice a zvyky.


Trastevere. Foto: Travelingchic.com