Aeroflot založí nízkonákladovou pobočku Dobrolet

Vydáno 17. 10. 2013

Aeroflot založí nízkonákladovou pobočku Dobrolet

Největší ruská letecká společnost Aeroflot dnes oznámila, že plánuje založení nízkonákladové pobočky. Ta má pod názvem Dobrolet létat s osmi novými letouny Boeing 737-800. Společnost má operovat od příštího jara zatím z nespecifikovaného letiště v moskevském regionu. V úvodní fázi mají linky Dobroletu spojit Moskvu se Sankt Petersburgem a dalšími sedmi destinacemi v evropské části Ruska. Očekává se, že v příštím roce přepraví nový ruský dopravce okolo jednoho milionu cestujících. V roce 2015 má společnost podle ruského serveru Aex.ru létat do 19 destinací a o rok později již do 29 cílů. Během prvních pěti let má podle plánů využít služeb společnosti až deset milionů pasažérů.

Ceny letenek na letech Dobroletu mají být až o 40 procent nižší ve srovnání s klasickými aeroliniemi. Toho má být dosaženo větší hustotou sedadel v letadle, přímým prodejem letenek či zpoplatněním občerstvení, přepravy zapsaných zavazadel a dalších doplňkových služeb.

Dosavadní pokusy o rozšíření nízkonákladových letů v Rusku se nesetkaly s úspěchem. Sky Express, první ruská aerolinie zaměřující se na low-cost přepravu ukončila všechny lety na podzim 2011 stejně jako její domácí konkurent Avianova.

Zdroj: Airways.cz

Největší ruská letecká společnost Aeroflot dnes oznámila, že plánuje založení nízkonákladové pobočky. Ta má pod názvem Dobrolet létat s osmi novými letouny Boeing 737-800. Společnost má operovat od příštího jara zatím z nespecifikovaného letiště v moskevském regionu.