Aeroflot založí nízkonákladovou pobočku Dobrolet

Aeroflot založí nízkonákladovou pobočku Dobrolet

Největší ruská letecká společnost Aeroflot dnes oznámila, že plánuje založení nízkonákladové pobočky. Ta má pod názvem Dobrolet létat s osmi novými letouny Boeing 737-800. Společnost má operovat od příštího jara zatím z nespecifikovaného letiště v moskevském regionu. V úvodní fázi mají linky Dobroletu spojit Moskvu se Sankt Petersburgem a dalšími sedmi destinacemi v evropské části Ruska. Očekává se, že v příštím roce přepraví nový ruský dopravce okolo jednoho milionu cestujících. V roce 2015 má společnost podle ruského serveru Aex.ru létat do 19 destinací a o rok později již do 29 cílů. Během prvních pěti let má podle plánů využít služeb společnosti až deset milionů pasažérů.

Ceny letenek na letech Dobroletu mají být až o 40 procent nižší ve srovnání s klasickými aeroliniemi. Toho má být dosaženo větší hustotou sedadel v letadle, přímým prodejem letenek či zpoplatněním občerstvení, přepravy zapsaných zavazadel a dalších doplňkových služeb.

Dosavadní pokusy o rozšíření nízkonákladových letů v Rusku se nesetkaly s úspěchem. Sky Express, první ruská aerolinie zaměřující se na low-cost přepravu ukončila všechny lety na podzim 2011 stejně jako její domácí konkurent Avianova.

Zdroj: Airways.cz