Air Cargo Germany zastavují lety

Vydáno 22. 4. 2013

Air Cargo Germany zastavují lety

Německá nákladní letecká společnost Air Cargo Germany se základnou na letišti Hahn dnes dočasně zastavila všechny lety. Podle německého tisku spolkový letecký úřad odňal společnosti povolení k provozování letecké dopravy. V průběhu odpoledne bylo na webových stránkách aerolinie zveřejněno prohlášení generálního ředitele Michaela Schaechera, které uvádí, že přerušení provozu bylo nečekané a management pracuje na nalezení řešení, které by vedlo k rychlému obnovení letů.

V současnosti Air Cargo Germany operuje s flotilou čtyř nákladních letadel Boeing 747-400F. Od loňského roku drží v aerolinii 49-ti procentní podíl ruská společnost Volga-Dnepr Group. Společnost provozuje z Hahnu pravidelné nákladní linky do Kanady, USA, Mexika, Ekvádoru, Kolumbie, Keni, Jihoafrické republiky, Ruska, Arménie, Kazachstánu a Číny. Air Cargo Germany se podílí zhruba jednou pětinou na nákladních výkonech letiště v Hahnu.

Zdroj: Airways.cz

Německá nákladní letecká společnost Air Cargo Germany se základnou na letišti Hahn dnes dočasně zastavila všechny lety. Podle německého tisku spolkový letecký úřad odňal společnosti povolení k provozování letecké dopravy.