ANA koupí podíl v aerolinii z Myanmaru

ANA koupí podíl v aerolinii z Myanmaru

Japonské All Nippon Airways (ANA) oznámily, že kapitálově vstoupí do společnosti Asian Wings Airways z Myanmaru. ANA získá v myanmarském dopravci za 25 milionů dolarů podíl ve výši 49 procent. Kapitálový vstup ANA je další investicí do odvětví letecké dopravy v Myanmaru poté, co jihokorejská společnost Incheon International Airport Corp. oznámila tento měsíc investovat 1,1 miliardy dolarů do výstavby nového terminálu na letišti v Yangonu.

Vloni na podzim obnovily ANA po 12 letech pravidelné lety do Myanmaru. Linka z Tokia-Narita do Yangoonu je nyní provozována třikrát týdně. ANA oznámily navýšení frekvence od konce září na sedm letů týdně.

Asian Wings Airways byly založeny na podzim 2010 a v lednu 2011 zahájily provoz. Společnost provozuje v současnosti tři letouny ATR 72-500 a jeden Airbus A321, se kterými létá na vnitrostátních linkách do hlavních turistických destinací. Aerolinie nicméně chystá expanzi i na zahraniční tratě, od října má nově létat z Yangonu do Chiang Mai v Thajsku. Nově po vstupu ANA se počítá s radikálním rozšířením flotily během příštích pěti let. Společnost plánuje leasing až deseti letadel Airbus A320 a rozšíření flotily až na 15 letadel.

Zdroj: Airways.cz