Bangkok za čtyři dny – památky, které musíte navštívit

Bangkok za čtyři dny – památky, které musíte navštívit

Jestli chcete Bangkok skutečně dobře poznat, vezměte si v práci alespoň měsíc dovolenou. Můžete objevit nevšední chutě thajské kuchyně a navštívit i místa popsaná na zadních stránkách průvodců. Thajsko máme na Letušce rádi a budeme vás o novinkách v této úchvatné metropoli informovat častěji. Musíte ale vědět, které památky jsou při návštěvě téměř povinné. S naším miniprůvodcem můžete v "Benátkách východu" strávit třeba jen čtyři dny. Možná tu ale nakonec zůstanete mnohem déle...

Jídlo, zvyky, peníze... Co vás čeká?

Thajsko chutná po limetkách, koriandru a chilli. Nebojte se ochutnat a na fastfoody zapomeňte! Jídlo je fantastické, všechno si vyfoťte, ať můžete svým známým vyprávět. Jí se lžící a vidličkou, rýže i rukou. Thajci jsou společenští, rádi si jídlo vychutnávají u velkého stolu. Jídlo je pestré a plné zeleniny. Neodmítněte thajský čaj.  

Thajsko je budhistická země. Mezi fotkami budete mít ležícího Budhu, zlatého, bílého, kráčejícího, sedícího. Všechny náboženské předměty jsou ale posvátné, nesahejte na ně. Budhisté jsou velmi tolerantní, ale připravte se na určitá specifika. Do chrámu nevstupujte v kraťasech, uvnitř se vyzujte.  

Platí se thajským bahtem. 100 korun je zhruba 157 thajských bahtů.

Thajci si nepodávají ruce při pozdravu. Sepnou ruce u obličeje a lehce se ukloní. Rychle si zvyknete, Thajci jsou velmi tolerantní a přátelští a jejich povaha je příjemně "nakažlivá". 

Královský palác

Královská rodina žije od roku 1946 v paláci Chitrlada ve čtvrti Dussit, takže je palác volně přístupný návštěvníkům. Jedná se o obrovský komplex chrámů a paláců, areál má rozměry 500 na 400 metrů. Prohlédnout si zde můžete trůnní sál Chakri, zbrojnici, strážnici palácové stráže, nebo střídání stráží, které jsou oblečené v bílých uniformách. Vstupné je  250 bahtů.

Wat Phra Kaeo

Chrám Smaragdového Buddhy je nejvýznamnější chrám v zemi, stojí v severovýchodním rohu areálu Královského paláce. Je to komplex budov, které jsou lakované zlatem a zdobené barevnými dlaždicemi, ve kterých he umístěna nejposvátnější soška Thajska – 70 centimetrů vysoký Smaragdový Budha.

Wat Mahathat

Chrám vznešeného památníku je centrem pro učení meditace a ústředím klášterního řádu Mahanikai, koná se zde i trh. Vstupné je 30 bahtů.

Wat Pho

Nejstarší chrámový komplex se známou atrakcí sochou Ležícího Budhy, která je 15 metrů vysoká a 46 metrů dlouhá, socha je postavena z cihel a překryta zlatými plátky. Za vstupné zaplatíte 50 bahtů.

Palác Vimanmek

Největší stavba na světě, která byla postavena z týkového dřeva, původně stál na ostrově Ko Sichang, na své současné umístění byl přemístěn v roce 1901. Vstupné vás přijde na 100 bahtů.

Patpong

Oblíbené středisko nočního života. Světově proslulá čtvrť červených luceren.

Ancient City

Zábavní park ve tvaru Thajska, který stojí kousek od Bangkoku. V parku je možné si projet na kole trasu, na které uvidíte zmenšené repliky slavných thajských pamětihodností. Vstupné je 500 bahtů.