Best Hotels 2014

Vydáno 22. 1. 2014

Jak vypadá pět nejlepších hotelů světa?
Vítěz se ukrývá ve Švýcarsku

Největší prestiž mají žebříčky, které sestaví sami spokojení uživatelé. V soutěži o nejlepší hotel na světě Best Hotels of 2014, kterou pořádá cestovatelský server Tripadvisor.com, hlasovali i v letošním roce nezávislí hosté. V úterý byly slavnostně zveřejněny výsledky a pořadí pro rok 2014. Jak to vypadá v pěti nejlepších hotelech? Pojďte s námi na prohlídku do Švýcarska, Hong Kongu v Číně, na Maledivy, do Kostariky a na závěr poletíme do Indie. 

1. místo: Grand Hotel Kronenhof, Pontresina ve Švýcarsku

Pokud se budete chtít jít najíst v hotelové restauraci, budete potřebovat tmavé sako. Tak zní doporučení hostům, budete totiž ve velmi vybrané společnosti. Grand Hotel Kronenhof je stejně impozantní jako okolní švýcarské hory. Pětihvězdičkový hotel sídlí v památkově chráněné budově z konce 19. století, postavené v neobarokním stylu. Nachází se v obci Pontresina blízko střediska St. Moritz a pyšní se panoramatickým výhledem na ledovce masivu Bernina a hory lemující údolí Engadin. Hostům jsou k  dispozici luxusní lázně a restaurace oceněná hvězdou Michelin.

Podívejte se na snímky z hotelu. Jaký je výhled z luxusní masážní vany Jacuzzi? 


Hotel s lázněmi. Foto: Kronenhof.com

2. místo: The Upper House, Hongkong v Číně

Čisté linie, krémově béžové a světlé barvy. Hotel The Upper House potěší milovníky moderního designu a architektury. Pod architektonickými plány je podepsán umělec Andre Fu. Hosté si uvnitř hotelu mohou prohlédnout i umělecké artefakty, které vytvořili renomovaní asijští umělci. Na vizuální efekt kladli tvůrci velký důraz. A hostům se pojetí velmi líbí, ocenili The Upper House jako druhý nejlepší hotel na světě. Výhodou je i jeho umístění – stojí uprostřed města, přesto zde hosté mají podle dostupných referencí klid k relaxaci.      


Hotel Upper House. Foto:Upperhouse.com

Odkaz na stránky hotelu The Upper House

3. místo: Gili Lankanfushi, Maledivy

A tady můžete strávit dovolenou snů v jedné z vodních vil. Hotelový komplex Gili Lankanfushi je postaven v jedné z největších lagun na Maledivách s nádherným výhledem na průzračně modrý oceán z každého pokoje. Můžete snídat, obědvat i večeřet na bílé pláži a budete mít dokonalé soukromí. Spokojeni budou milovníci vodních sportů – potápění, plachtění, plavání, šnorchlování. Gili Lankanfushi se rozkládá přímo nad hladinou Indického oceánu na soukromém ostrově Lankanfushi na atolu Malé, 20 minut jízdy motorovým člunem od mezinárodního letiště Malé.


Foto: Gili-lankanfushi.com

Odkaz na stránky hotelu Gili Lankanfushi

4. místo: Nayara Hotel, Spa & Gardens, La Fortuna de San Carlos v Ko