Best Hotels 2014

Jak vypadá pět nejlepších hotelů světa?
Vítěz se ukrývá ve Švýcarsku

Největší prestiž mají žebříčky, které sestaví sami spokojení uživatelé. V soutěži o nejlepší hotel na světě Best Hotels of 2014, kterou pořádá cestovatelský server Tripadvisor.com, hlasovali i v letošním roce nezávislí hosté. V úterý byly slavnostně zveřejněny výsledky a pořadí pro rok 2014. Jak to vypadá v pěti nejlepších hotelech? Pojďte s námi na prohlídku do Švýcarska, Hong Kongu v Číně, na Maledivy, do Kostariky a na závěr poletíme do Indie. 

1. místo: Grand Hotel Kronenhof, Pontresina ve Švýcarsku

Pokud se budete chtít jít najíst v hotelové restauraci, budete potřebovat tmavé sako. Tak zní doporučení hostům, budete totiž ve velmi vybrané společnosti. Grand Hotel Kronenhof je stejně impozantní jako okolní švýcarské hory. Pětihvězdičkový hotel sídlí v památkově chráněné budově z konce 19. století, postavené v neobarokním stylu. Nachází se v obci Pontresina blízko střediska St. Moritz a pyšní se panoramatickým výhledem na ledovce masivu Bernina a hory lemující údolí Engadin. Hostům jsou k  dispozici luxusní lázně a restaurace oceněná hvězdou Michelin.

Podívejte se na snímky z hotelu. Jaký je výhled z luxusní masážní vany Jacuzzi? 


Hotel s lázněmi. Foto: Kronenhof.com

2. místo: The Upper House, Hongkong v Číně

Čisté linie, krémově béžové a světlé barvy. Hotel The Upper House potěší milovníky moderního designu a architektury. Pod architektonickými plány je podepsán umělec Andre Fu. Hosté si uvnitř hotelu mohou prohlédnout i umělecké artefakty, které vytvořili renomovaní asijští umělci. Na vizuální efekt kladli tvůrci velký důraz. A hostům se pojetí velmi líbí, ocenili The Upper House jako druhý nejlepší hotel na světě. Výhodou je i jeho umístění – stojí uprostřed města, přesto zde hosté mají podle dostupných referencí klid k relaxaci.      


Hotel Upper House. Foto:Upperhouse.com

Odkaz na stránky hotelu The Upper House

3. místo: Gili Lankanfushi, Maledivy

A tady můžete strávit dovolenou snů v jedné z vodních vil. Hotelový komplex Gili Lankanfushi je postaven v jedné z největších lagun na Maledivách s nádherným výhledem na průzračně modrý oceán z každého pokoje. Můžete snídat, obědvat i večeřet na bílé pláži a budete mít dokonalé soukromí. Spokojeni budou milovníci vodních sportů – potápění, plachtění, plavání, šnorchlování. Gili Lankanfushi se rozkládá přímo nad hladinou Indického oceánu na soukromém ostrově Lankanfushi na atolu Malé, 20 minut jízdy motorovým člunem od mezinárodního letiště Malé.


Foto: Gili-lankanfushi.com

Odkaz na stránky hotelu Gili Lankanfushi

4. místo: Nayara Hotel, Spa & Gardens, La Fortuna de San Carlos v Kostarice

Nayara Hotel je postaven jako oáza uprostřed zeleně. Nabízí dostatečný komfort všem ubytovaným hostům, kteří ocení klid a soukromí. Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout kolibříky, papoušky nebo ještěrky. "Rádi jsme seděli na terase, perfektní byla venkovní sprcha. Když jsme leželi venku ve vířivce, věděli jsme, že zeleň poskytuje dokonale diskrétní oponu," píše jeden z hodnotitelů na serveru Tripadvisor.com


Foto: Arenalnayara.com

Odkaz na stránky hotelu Nayara Hotel

5. místo: The Oberoi Udaivilas, Udaipur v Indii

Pátý nejlepší hotel na světě The Oberoi Udaivilas v Udaipuru poskytuje hostům luxus v exotickém prostředí. V restauraci můžete ochutnat jídla indické kuchyně i mezinárodní speciality. Nezbytným standardem, které cestovatelé z celého světa v hotelech oceňují, jsou hotelové lázně, které se nacházejí i zde, v Udaipuru


Foto: Oberoi-hotels.com

Odkaz na stránky hotelu The Oberoi Udaivilas