ČSA a Deutsche Bahn nabízejí spojení do více než 5 600 destinací

Vydáno 19. 5. 2014

ČSA a Deutsche Bahn nabízejí spojení do více než 5 600 destinací

Pokud cestujete do Německa, jistě vás bude zajímat služba Rail & Fly, kterou nabízejí ČSA ve spolupráci s Deutsche Bahn. Rail & Fly umožňuje využívat spoje do všech železničních stanic Deutsche Bahn, tj. více než 5 600 destinací na území Německa, z letišť v Düsseldorfu, Frankfurtu nebo Hamburku, kam vás dopraví České aerolinie. Službu je samozřejmě možné využít i v opačném směru, tj. ze všech stanic Deutsche Bahn do Düsseldorfu, Frankfurtu nebo Hamburku, a pak dál pokračovat v cestě na palubách Českých aerolinií do Prahy nebo jiných destinací v síti Českých aerolinií.

Kde lze službu Rail & Fly využít?

Pro své cesty v rámci služby Rail & Fly můžete využívat široké spektrum vlaků sítě Deutsche Bahn (např. ICE, Railjet, EC, IC, RB, RE, IRE nebo S-Bahn) na území Německa pro cestu z/na letiště v návaznosti na linky Českých aerolinií. Ve vlacích typu ICE Sprinter, D-Nacht, EN a CNL lze cestovat pouze po úhradě příplatku, službu nelze využívat v autovlacích nebo ve vlacích Thalys či na trajektech.

Přepravní třída jízdenky Rail & Fly souvisí s přepravní třídou Českých aerolinií. Pokud si zakoupíte letenku ve třídě Business včetně produktu Rail & Fly, můžete cestovat v 1. třídě výše uvedených vlaků Deutsche Bahn. V případě letenky ve třídě Economy pak máte oprávnění cestovat ve 2. třídě.

Jaká je platnost jízdenky Rail & Fly?

Letenka s uhrazenou službou Rail & Fly je pro železniční přepravu platná v den příletu do Německa a následující den, respektive v den odletu z Německa a předcházející den.

Jak zakoupit letenku se službou Rail & Fly?

Službu Rail & Fly lze objednat a zakoupit pouze současně s letenkou, nelze ji dokoupit samostatně. Cena letenky zahrnuje všechny poplatky a taxy i cenu jízdného v rámci produktu Rail & Fly.

Jak cestovat s Rail & Fly?

Na vystavené letence se zakoupenou službou Rail & Fly je kromě konkrétního letiště uvedena cílová nebo nástupní železniční stanice v síti Deutsche Bahn, a to pod jednotným kódem QYG. Stanice si tak můžete určit až do okamžiku počátku železniční přepravy. Pro cestu vlakem potřebujete nejen letenku, ale i samotnou jízdenku Rail & Fly.

Na základě údajů uvedených v itineráři elektronické letenky je možné jízdenku Rail & Fly vytisknout na adrese www.accesrail.com/checkin, případně vyzvednout v prodejním automatu Deutsche Bahn na nádraží.

 

Pokud cestujete do Německa, jistě vás bude zajímat služba Rail & Fly, kterou nabízejí ČSA ve spolupráci s Deutsche Bahn. Rail & Fly umožňuje využívat spoje do všech železničních stanic Deutsche Bahn, tj. více než 5 600 destinací na území Německa, z letišť v Düsseldorfu, Frankfurtu nebo Hamburku, kam vás dopraví České aerolinie.