ČSA plánují dálkovou linku do Japonska

ČSA plánují dálkovou linku do Japonska

České aerolinie (ČSA) minulý týden informovaly, že plánují otevřít nové destinace na Dálném východě. Podle tiskové zprávy k zimnímu letovému řádu 2013/14 chce společnost tak posilovat svou “hlavní strategii propojování východu se západem s přestupem v Praze”. Jiří Marek, výkonný ředitel ČSA pro Obchod a marketing, k tomu uvedl: „Chceme dále upevňovat a rozvíjet naši hlavní strategii orientace na východní trhy, tj. Rusko a Dálný východ, a jejich propojování s Českou republikou a západní Evropu. To jsou oblasti, kde máme jasně identifikovaný tok a poptávku po cestách do České republiky a střední Evropy.“

Podle Marka plánují ČSA otevření jedné až dvou nových přímých dálkových linek na Dálný východ, přičemž jedna z nich by mohla směřovat do Japonska. „Další detaily k novým destinacím zveřejníme až po obdržení všech nezbytných povolení od příslušných úřadů v daných zemích,“ dodal Marek.

Přímé letecké spojení Prahy s Japonskem by dávalo smysl. Podle údajů Letiště Praha je totiž Japonsko z hlediska počtu cestujících z/do Prahy největším mimoevropským trhem neobsluhovaným přímou linkou. Ročně tak mezi Prahou a Japonskem cestuje letecky přes 60 tisíc pasažerů. Vloni navštívilo Českou republiku celkem 136 tisíc Japonců. To ukazuje, že možný potenciál přímých letů je daleko vyšší.

Zdroj: Airways.cz