ČSA plánují dálkovou linku do Japonska

Vydáno 20. 8. 2013

ČSA plánují dálkovou linku do Japonska

České aerolinie (ČSA) minulý týden informovaly, že plánují otevřít nové destinace na Dálném východě. Podle tiskové zprávy k zimnímu letovému řádu 2013/14 chce společnost tak posilovat svou “hlavní strategii propojování východu se západem s přestupem v Praze”. Jiří Marek, výkonný ředitel ČSA pro Obchod a marketing, k tomu uvedl: „Chceme dále upevňovat a rozvíjet naši hlavní strategii orientace na východní trhy, tj. Rusko a Dálný východ, a jejich propojování s Českou republikou a západní Evropu. To jsou oblasti, kde máme jasně identifikovaný tok a poptávku po cestách do České republiky a střední Evropy.“

Podle Marka plánují ČSA otevření jedné až dvou nových přímých dálkových linek na Dálný východ, přičemž jedna z nich by mohla směřovat do Japonska. „Další detaily k novým destinacím zveřejníme až po obdržení všech nezbytných povolení od příslušných úřadů v daných zemích,“ dodal Marek.

Přímé letecké spojení Prahy s Japonskem by dávalo smysl. Podle údajů Letiště Praha je totiž Japonsko z hlediska počtu cestujících z/do Prahy největším mimoevropským trhem neobsluhovaným přímou linkou. Ročně tak mezi Prahou a Japonskem cestuje letecky přes 60 tisíc pasažerů. Vloni navštívilo Českou republiku celkem 136 tisíc Japonců. To ukazuje, že možný potenciál přímých letů je daleko vyšší.

Zdroj: Airways.cz

České aerolinie (ČSA) minulý týden informovaly, že plánují otevřít nové destinace na Dálném východě. Podle tiskové zprávy k zimnímu letovému řádu 2013/14 chce společnost tak posilovat svou “hlavní strategii propojování východu se západem s přestupem v Praze”.