ČSA ukončí provoz linky do Ženevy

Vydáno 28. 2. 2014

ČSA ukončí provoz linky do Ženevy

České aerolinie se rozhodly od 10. června 2014 ukončit provoz na pravidelné lince mezi Prahou a Ženevou. Do 9. června 2014 budou České aerolinie vypravovat mezi Prahou a Ženevou vybrané lety tak, aby přepravily většinu cestujících s již zakoupenou letenkou. Cestující ze zrušených letů budou bezplatně překnihováni na spoje, které budou do a ze Ženevy ještě vypraveny. Cestující, kterých se změna dotkne, si mohou také bezplatně změnit rezervaci na lety společnosti do Curychu.

"Linka mezi Prahou a Ženevou nepřinesla Českým aeroliniím i přes veškerou podporu a inovace produktu očekávaný síťový efekt, zejména z Ruské federace a zemí postsovětského prostoru. Nízká poptávka na domácím trhu a zanedbatelný síťový efekt nedávají předpoklady pro dlouhodobé ekonomické provozování linky," odůvodnily rozhodnutí aerolinky.

České aerolinie se rozhodly od 10. června 2014 ukončit provoz na pravidelné lince mezi Prahou a Ženevou. Do 9. června 2014 budou České aerolinie vypravovat mezi Prahou a Ženevou vybrané lety tak, aby přepravily většinu cestujících s již zakoupenou letenkou.