Další základna easyJet bude v Hamburku

Vydáno 1. 10. 2013

Další základna easyJet bude v Hamburku

Nízkonákladová společnost easyJet oznámila otevření základny v německém Hamburku. Hansovní město se tak stane v pořadí 23. základnou v síti společnosti. Nová báze bude otevřena na jaře příštího roku, kdy zde budou umístěny dva Airbusy A319. Ještě před letní sezónou posílí kapacitu základny třetí letoun A319. Stávajících šest linek, které jsou provozovány do Hamburku z jiných základen (Basilej, Edinburgh, Londýn–Gatwick, Londýn-Luton, Manchester a Řím), doplní 15 nových cílů, takže společnost bude létat z Hamburku do 21 destinací. Kam bude easyJet nově z Hamburku létat, zatím nebylo zveřejněno.

Nová základna zvýší tržní podíl easyJetu na letišti v Hamburku ze současných 3,8 na 10 procent. Aerolinie plánuje, že přiláká také byznys cestující. Ty chce získat především vhodným letovým řádem, kdy do vybraných destinací nabídne brzké ranní odlety. Společnost počítá s tím, že v prvním roce trvání základny přepraví na linkách z/do Hamburku přes milion cestujících.

EasyJet rovněž oznámil, že v příštím roce přidá další letoun na základně na berlínském letišti Schönefeld. Celkem tak bude společnost v Berlíně bázovat již osm letadel. Tržní podíl easyJetu na letišti v Schönefeldu v současnosti činí přes 62 procent a za posledních 12 měsíců přepravil na linkách z/do Berlína přes 4 miliony cestujících.

Zdroj: Airways.cz

Nízkonákladová společnost easyJet oznámila otevření základny v německém Hamburku. Hansovní město se tak stane v pořadí 23. základnou v síti společnosti. Nová báze bude otevřena na jaře příštího roku, kdy zde budou umístěny dva Airbusy A319.