Depeche Mode či Scooter. Moskva jako metropole světové hudby

Vydáno 17. 2. 2014

Depeche Mode či Scooter. Moskva jako metropole světové hudby

Baví vás cestovat na velké koncerty na zahraničních metropolí? Do Paříže se chystá Elton John. Londýnský duben oživí Justin Timberlake. Ale vydat se můžete i do Moskvy. Na jaře se v Moskvě na koncertních pódiích vystřídá celá plejáda světových muzikantů.

Depeche Mode zahrají v březnu

Na stadionu „Olimpijskij“ například 7. března v 7 večer vystoupí britští Depeche Mode. Syntetický rock, post-punk, alternativní rock. Asi žádná škatulka nevystihne přesně, co tahle parta, která je na pódiích již více než třicet let, vlastně hraje. Depeche Mode je hudební skupina, původem z Basildonu v Anglii, založená v roce 1980. Lístek na jejich moskevskou show můžete mít za 2000 rublů. Na Olimpijskij jezdí metro do stanice Prospekt Mira.


Depeche Mode. Foto: Depechemode.com

Tip Letušky: Letenky do Moskvy

Scooter po podzimním turné dobývá Moskvu

Ikonu taneční hudby, formaci Scooter, zase můžete slyšet 22. března v klubu Stadium-Live. „How much is the fish“ už na podzim zpívaly tisíce Rusů na koncertech ve třinácti městech. Scooter je německá techno hudební skupina. Její známé hity jsou Hyper Hyper, Fire, How Much Is the Fish?, Ramp!, Nessaja, Maria, Break It Up, Aiii Shot the DJ a mnoho dalších hitů. „Skútři“ se nyní vrací, aby dobyli ještě Moskvu. Lístek na taneční parket vás přijde na 1200 rublů, nejdražší VIP se prodává za 6000 rublů. Od metra je to na stadion nejblíže ze stanice Sokol.


Scooter. Foto: Scootertechno.com

Rusové miluji své Zveri

Kdo by si raději poslechl domácí ruskou scénu, může na stejném stadionu navštívit koncert kapely Zveri (Zvířata). Snad nejoblíbenější ruská formace současnosti hraje extrémně nakažlivý pop-rock, hity jako „Dlja těbja“ (Pro tebe) nebo „Do skoroj vstřeči“ (Brzo na viděnou) zaručeně obměkčí i posluchače, který rusky nerozumí ani slovo. Nezapomenutelnou atmosféru show v čele s frontmanem Romou Bilykem si můžete vychutnat 16. května od půl deváté večer na Stadium-Live.


Zveri. Foto: Zveri.org