Deset míst, kam jezdí odpočívat celebrity

Vydáno 23. 9. 2013

Top 10 dovolených pokřtěných světovými hvězdami

Padá na vás splín z konce léta? Chybí vám horké dny a teplé moře? Nebo máte zkrátka nutkání si ještě prodloužit prázdninovou náladu? Letuška pro vás má tipy na 10 snových lokalit, které vám zlepší náladu o sto procent. Celoročně si je pro své dovolené volí i celebrity z celého světa. A pokud jste o prázdninách do dovolených investovali dost, můžete se inspirovat k originálnímu přání k Vánocům.

Dovolená podle Paris Hilton? Francouzská Polynésie, mmm!


Ostrov Bora Bora. Foto: 3.hilton.com

Ostrovy uprostřed jižního Pacifiku, na půli cesty mezi Peru a Novým Zélandem, nebudou nikdy dovolenkovou destinací pro každého. Na ospalém místě, kam je to odevšud až příliš daleko, si užijete nerušeného lenošení v bungalovech postavených přímo nad mořskou vodou nebo šnorchlování v želví laguně. Na nic jiného není třeba spěchat. Pro objevitele jsou ideálním zpestřením malé loďky, na kterých mohou objevovat všechna zákoutí souostroví. A kde tady potkáte nejvíc slavných tváří a možná ulovíte i autogram? Dychtiví fanoušci hvězd červeného koberce jednoznačně nesmí vynechat ostrov Bora Bora.

Azurové pobřeží si oblíbila Bridget Bardot i Elton John


Saint-Tropez. Foto: Wikipedia.org

Na březích samotného jihu Francie najdete města zvučných jmen jako Cannes, Monte Carlo a samozřejmě Saint-Tropez. Poslední z jmenovaných proslavila úžasná Bridget Bardot a dodnes je vyhledávanou destinací, na kterou nedají dopustit osobnosti jako sir Elton John, manželé Beckhamovi nebo samotná britská královská rodina. Azurové pobřeží inspirovalo už Picassa, Matisse nebo Renoira. Je zřejmé, že umělce přitahuje dodnes. Pokud chcete zapadnout mezi smetánku a užít si zdejší oblast ve velkém stylu, nezapomeňte si pronajmout jachtu a soukromou pláž a naučit se hrát black jack.

Jste slavní jako Nicole Kidman? Vítejte na Fiji


Soukromý resort na Fiji. Foto: Wakaya.com

Na jednom z více než tří set ostrůvků uprostřed Pacifiku zajisté najdete i ten pravý pro vás. Bílé písčité pláže, průzačné azurové moře a scenérie tak barevná, až oči přecházejí, je jen začátek. V tropickém zemském ráji se můžete potápět, surfovat, šnorchlovat nebo chodit po túrách divočinou po celý rok. Celebrity našly své zázemí v klubu Wakaya obklopeném korálovými útesy. Na jednom z ostrůvků vybudoval David Gilmour jeden z nejluxusnějších rezortů světa, kam díky naprostému soukromí a chráněnosti jezdí za svým klidem Bill Gates, Keith Richards nebo Nicole Kidman. Pokud byste se k této vybrané společnosti chtěli připojit, nachystejte si přinejmenším 20 tisíc dolarů na noc.

Cabo San Lucas v Mexiku – hlavní cíl pro hvězdy nejen s golfovou holí


Cabo San Lucas. Foto: RoyalVacationResort.com

Původně bylo Cabo malou rybářskou vesnicí, vyhledávanou především piráty. Dnes je považováno za hlavní město golfu v Mexiku díky mnoha golfovým šampionátům a kurzům, které se tu konají. Své tu najdou jak rodiny, tak mladé páry nebo skupinky toužící po probdělých nocích v divokém rytmu. Slavní Američané sem jezdí i z dalšího prostého důvodu – Cabo je blízko, a tak mohou kdykoliv na víkend uniknout svému hektickému životnímu tempu. Na hlavní pláži Playa Medano i na některé z malých osamocených plážiček tak můžete narazit Jennifer Aniston, Courtney Cox nebo vždy dokonalého George Clooneyho.

Město, kam se jezdí nakupovat, to je Dubaj


Dubaj. Foto: Fotobanka

Reliéf arabské metropole tvořený me