Dobrý tip na dárek - víkend ve světových lázních

K čokoládě a květině můžete přidat lázeňský poukaz   

Druhá neděle v květnu je v Česku zasvěcena maminkám. Den matek. Květinou a dobrou čokoládou žádnou ženu neurazíte, ale čím ji letos překvapit? Máme nápad! Co třeba nadělit první dámě vaší rodiny dva dny odpočinku a relaxace v lázních? Že už v Luhačovicích byla? A co třeba masáž v jižním Portugalsku? Nebo blahodárná koupel v belgické minerálce? Objevili jsme pro vás tři lázeňské ráje. 

Hydroterapie a lázeňský balíček pro matky v Portugalsku

Villa Termal das Caldas de Monchique Spa Resort – to je klidné místo s termálními prameny uprostřed zeleně v portugalském Monchigue. A ženám zdejší léčba svědčí, možná i proto v lázních nabízejí Mother´s day special package – balíček, zabalený dámám na míru. Čekají je dva dny plné příjemných procedur, které lékař navrhl speciálně pro ženský organismus. Termální prameny léčí kožní, zažívací a revmatické problémy. Specialitou lázní je hydroterapie, díky střikům se daří lépe pacientům s dýchacími obtížemi a problémy pohybového aparátu. Ale aby byla léčba účinná, měl by klient v lázních pobývat déle. A když už je tělo plné síly a mysl odpočatá, proč se nevykoupat v Atlantiku? Z hotelu je to na pláž 25 minut jízdy. 

Zábal v rašelině a procházky ve starém parku, to je Bad Elster 

V Bad Elster v německém Sasku mají dva trumfy – rašelinu a minerálku k pití. Obojí působí blahodárně už více než 150 let. Léčivá rašelina krásně drží teplo, proto jsou teplé nebo studené relaxační zábaly hlavním pilířem zdejší lázeňské léčby. Procedury podporují pohybové ústrojí a pomáhají při revma, artróze a zraněních. Ale lékaři přírodní látku doporučují i při ženských potížích. Minerálka vyvěrá z deseti pramenů a hostům je doporučeno ji pít i se v ní koupat. Lázně potěší především milovníky historie, zdejší budovy jsou kulturními památkami a starý park vybízí k procházkám a odpočinku.

Belgické Spa – místo, kde se léčili králové i prezidenti

Už odpradávna Belgičané zdejší vodu pili a využívali ke koupelím. Veřejné lázně v belgickém Spa fungují už neuvěřitelných více než 400 let. Léčili se zde panovníci i významné historické osobnosti. A kromě jmen slavných hostů nesou vznešené názvy i léčebné prameny  – Clementine, Queen a Marie-Henriette. Minerálka má údajně magické účinky, ostatně atmosféru umocňuje i její rezavá barva a měděné kádě, do kterých se hosté s oblibou noří. Rozhodně je koupel příjemná – voda je nasycena jemnými bublinkami, které na pokožku působí jako miniaturní a laskavé kartáčky. Klientky a klienty zde vítá slogan: "Dopřejte si dostaveníčko sami se sebou!"