EasyJet přijme 200 nových pilotů

EasyJet přijme 200 nových pilotů

Nízkonákladová společnost easyJet hledá piloty na 200 nově vytvořených pracovních pozic, které vzniknou v roce 2014. Noví piloti mají umožnit easyJet pokračovat v další expanzi. Společnost nabídne nové pozice pilotů jak ve Velké Británii, tak i v Německu a v dalších zemích, kde má základny.

EasyJet předpokládá, že nová místa zaplní lidmi s různými zkušenostmi – piloty, kteří začínají budovat svou kariéru i těmi, kteří momentálně pracují pro armádu a rádi by se přidali k civilním pilotům i těmi, kteří aktuálně létají pro jinou leteckou společnost. „EasyJet je jedinou evropskou leteckou společností nabírající piloty v takovém rozsahu. Nyní je vhodná doba připojit se k easyJet – naši piloti létají s jedněmi z nejmladších strojů v letecké dopravě na celém světě, dostává se jim vysoce kvalitního výcviku a možnosti rychlého kariérního postupu,“ uvedl kapitán Brian Tyrrell, ředitel letové a provozní sekce easyJet.

Zájemci o místa pilotů mohou podávat své přihlášky přes web na adrese careers.easyJet.com. V případě přijetí projdou nejprve školením u partnerských společností CTC Aviation a CAE Parc Aviation, kde získají zkušenosti a další letové hodiny. Následně podepíší se společností easyJet smlouvu o trvalém pracovním poměru. V kokpitu pravidelných linek by se pak měly objevit od léta 2014. EasyJet v současnosti létá s 214 letadly, jejichž průměrné stáří je něco málo přes čtyři roky. Do svých 130 destinací společnost přepravuje ročně téměř 60 milionů cestujících. Pro easyJet momentálně pracuje více než 230 pilotů.

Zdroj: Airways.cz