Emirates: nová hala na letišti v Dubaji odbaví o 15 milionů lidí víc

Nová hala na letišti v Dubaji nabízí spa, zábavní zóny i dětské koutky pro víc pasažérů

Letecká společnost Emirates a Dubai Airports oznámily úspěšné otevření haly vyhrazené pro odbavování letounů Airbus A380. Otevření haly A, která je součástí terminálu 3 na mezinárodním letišti v Dubaji, se uskutečnilo v několika fázích. Po pěti týdnech zkušebního provozu, dříve než bylo původně plánováno, bylo zprovozněno všech 20 gatů pro A380. Emirates také otevřely luxusní salonky pro cestující First a Business class o celkové rozloze 29 tisíc metrů čtverečních. Zkušební provoz nových prostor byl zahájen 2. ledna inauguračním letem EK003 směřujícím na londýnské letiště Heathrow. V úvodní testovací fázi byly v provozu čtyři gaty a odbaveno 589 tisíc cestujících.

Hala A je součástí terminálu 3, který byl speciálně postaven pro společnost Emirates a z něhož mohou pasažéři cestovat do 21 destinací v Evropě, Severní Americe, Asii, Austrálii a Oceánii, do kterých létají letouny A380 Emirates. Hala A má 11 pater a s halou B a terminálem 3 je propojena podzemním letištním vlakem. Salonky pro cestující First a Business class jsou umístěny v samostatných patrech, ze kterých vede přímá cesta k nástupním gatům. V saloncích jsou k dispozici restaurace, konferenční prostory, business centra, spa prostory, zábavní zóny i dětské koutky. Cestující First class mohou navíc využít zvláštní bezcelní zóny a vinného sklípku Le Clos.

Otevřením haly A byla navýšena kapacita mezinárodního dubajského letiště, dříve bylo odbaveno 60 milionů pasažérů ročně, nyní vedení firmy počítá až s 75 miliony cestujících za rok. Hala je součástí strategického plánu rozvoje do roku 2020. Letiště investovalo 7,8 miliard dolarů a cílem je zvýšit letištní kapacitu na 90 milionů cestujících v roce 2018.

Zdroj: Airways.cz