Emirates objednaly 50 letadel Airbus A380

Emirates objednaly 50 letadel Airbus A380

Emirates Airlines objednaly dnes v první den Dubai Air Show celkem 50 letadel Airbus A380. Kontrakt podepsal se zástupci Airbusu šéf aerolinie šejk Ahmed Bin Saeed Al-Maktoum. Celková hodnota objednávky podle katalogových cen výrobce dosahuje výše 23 miliard amerických dolarů. Obří kontrakt je potvrzením silné poptávky po velkokapacitních letadlech u blízkovýchodních aerolinií. Kontrakt umožní Emirates uskutečnit plánovanou obnovu části flotily a pokračovat v rozšiřování parku dálkových letadel.

“A380 bude i nadále vlajkovou lodí naší flotily, po pěti letech provozu jsou tyto letouny u našich cestujících stále velmi populární,” uvedl Al-Maktoum. “Je to stále jedno z nejvíce efektivních letadel z hlediska spotřeby a emisí na cestujícího. Letoun nám umožňuje rovněž na trzích se slotovými omezeními vyhovět poptávce cestujících,” dodal Al-Maktoum.

První Airbus A380 společnost převzala od výrobce v červenci 2008. V současnosti Emirates provozují celkem 39 letadel A380 a jsou tak s přehledem největším provozovatelem tohoto typu na světě. Společnost má po dnešním kontraktu dalších 141 kusů A380 objednaných.

Zdroj: Airways.cz