Enter Air převezme lety XL Airways Germany

Vydáno 4. 3. 2013

Enter Air převezme lety XL Airways Germany

Polská charterová společnost Enter Air převezme charterové lety XL Airways Germany z Erfurtu, Kasselu a Rostocku. Polský dopravce zajistí lety z uvedených měst do Palma de Mallorky, Teneriffe a Fuerteventury. Plánované lety do Antalye budou zajištěny tureckými dopravci.

XL Airways Germany přerušily v polovině prosince své lety s tím, že se jedná jen o dočasné zastavení provozu. Zimní program letů byl po dohodě převeden na společnost Hamburg Airways. Poté 27. prosince 2012 XL Airways Germany oznámily nesolventnost. Když jmenovaný konkursní správce nenalezl nového investora, rozhodl o propuštění všech zaměstnanců a v únoru i o likvidaci společnosti.

Enter Air byly založeny v roce 2010 a v současnosti provozují osm letadel Boeing 737-800 a čtyři Boeing 737-400, se kterými létají zejména charterové lety mezi Polskem a turistickými destinacemi v oblasti Středozemního moře.

Zdroj: Airways.cz

Polská charterová společnost Enter Air převezme charterové lety XL Airways Germany z Erfurtu, Kasselu a Rostocku. Polský dopravce zajistí lety z uvedených měst do Palma de Mallorky, Teneriffe a Fuerteventury.