Doprava na letiště

Jak se dostat na letiště v Praze? Vlakem, autem, MHD

Na Letiště Václava Havla v Praze můžete cestovat vlakem, taxíkem, vlastním autem nebo se dopravit městskou hromadnou dopravou.

Vlakem – komfortně z celé ČR

Koupili jste si levné letenky a teď přemýšlíte, jak se v klidu a beze stresu dostat na letiště? Pojeďte s námi vlakem. Jak na to? Vše můžete vyřídit online.

 • Cena za dopravu z Čech je 250 Kč a z Moravy 500 Kč.

Podmínky akce doprava na letiště vlakem ČD

 • Poukázku na dopravu vlakem lze objednat pouze s platnou letenkou zakoupenou online na www.letuska.cz a vystavenou společností Asiana, spol. s  r. o.
 • Poukázka je dvanáctiznakový alfanumerický kód, který lze vyměnit za jednosměrnou jízdenku na nebo z Letiště Václava Havla v Praze. Pro cestu tam a zpět je zapotřebí dvou poukázek (kódů).
 • Poukázku lze vyměnit pouze na e-shopu ČD na  www.cd.cz/poukazka. Poukázku je možné vyměnit za jízdenku do všech vlaků ČD včetně SC Pendolino, do kterého je ovšem nutné zakoupit povinnou místenku. Místenka není součásti poukázky.
 • Poukázky platí pro jízdenku do 2. třídy.
 • Na cestujícího se plně vztahují tarifní a smluvní přepravní podmínky ČD a jízdní doklad vydaný na Poukázku na přepravu platí v plném rozsahu jako jízdní doklad vydaný dle tarifu TR 10, který byl zaplacen v hotovosti s výjimkou možnosti návratku jízdného. Z vyzvednuté jízdenky nebude vyplácen návratek ani z části jízdného u pokladní přepážky ČD.

Postup při výměně poukázky

 • Na stránku pro výměnu poukázky se dostanete přes www.cd.cz/poukazka.
 • Do pole „kód poukázky na přepravu“ vložíte dvanáctiznakový kód.
 • Vyplníte odkud a kam cestujete (cílová nebo výchozí stanice je vždy Letiště Václava Havla Praha).
 • V následujícím kroku lze zvolit další služby např. rezervaci místa, která je bezplatná, kromě SC Pendolina.
 • Následuje vyplnění jména a čísla dokladu, kterým se prokážete ve vlaku (např. OP, číslo pasu, ŘP).
 • Uvedete e-mailovou adresu, na kterou požadujete jízdenku zaslat a zaškrtnete souhlas s obchodními podmínkami.
 • Stisknete tlačítko „vydat jízdní doklad“ a získáte jízdenku.

Na jednu poukázku lze odbavit pouze jednu osobu. Pokud si chcete zajistit jízdenku pro cestu tam i zpět, je třeba vyřídit každou cestu zvlášť – nejprve jednu cestu, na konci nákupního procesu zvolit „Další nákup“ a následně stejným způsobem cestu zpět.

Autem – parkování není problém

Dáváte přednost pohodlí dopravy vlastním automobilem? Zaparkujte na GO parkingu – prvním hlídaném parkovišti na Letišti Václava Havla. Vyzkoušejte nejmodernější parkování v těsné blízkosti letiště pouhé 2 km od terminálu. Své parkovací místo za zvýhodněné ceny si můžete také jednoduše objednat sami přes online systém, který najdete zde.

Taxíkem – maximální komfort

Ze zkušenosti víme, že pohoda při cestování je velmi důležitá. Ve spolupráci se společností Modrý anděl jsme pro vás připravili přepravu taxíkem na Letiště Václava Havla a zpět. Při objednání stačí nahlásit heslo LETUŠKA a řidiči se prokázat platnou letenkou. Vaše cesta bude stát pouze 19 Kč/km. Objednávat můžete na telefonním čísle 737 222 333.

Veřejnou dopravou

Na letiště vás také dopraví autobusy od metra Dejvická, Zličín nebo Nové Butovice. Pokud jste se rozhodli využít MHD, nechte si dostatečnou časovou rezervu. Jsou tu velmi časté dopravní zácpy.