Festival mrakodrapů ve Frankfurtu nad Mohanem

Vydáno 7. 5. 2013

Projděte se v oblacích! Ve Frankfurtu pořádají Festival mrakodrapů

Máte rádi výšky? Berete věci s nadhledem? Přesně pro vás se chystá v takzvaném evropském New Yorku dvoudenní Festival mrakodrapů – adrenalinový zážitek pro odvážné, kteří netrpí závratí! Podívejte se na páté největší německé město z výšky a dopřejte si úchvatnou podívanou.

Festival je 25. a 26. května 2013. Které mrakodrapy můžete zdolat?

Messe Turm – 257 metrů vysokou Veletržní věž navrhl chicagský architekt Helmut Jahn.

Hotel Jumeirah – na střeše hotelu vás čeká překvapení – včelí úly, díky kterým mohou hosté hotelu snídat „domácí“ včelí med.

Věž 185 – v sídle společnosti PricewaterhouseCoopers, nesoucím v názvu údaj o své výšce, vás čeká vrchol festivalového doprovodného programu.

Hlavní věž – jediný z mrakodrapů, který má vyhlídku s restaurací otevřenou celoročně, sídlo hesenské státní banky.

Commerzbank Tower – se svými 259 metry je stavbou klenoucí se nejvýše.

Výškových budov se celkem otevře osmnáct. Frankfurt populárním každoročním festivalem připomíná, že má nejvíc mrakodrapů z celé Evropy. K multikulturnímu finančnímu a veletržnímu srdci Evropy to asi už tak nějak patří.

Kdy a kde

Festival je připraven s německou přesností. Mapu si můžete stáhnout zde. Chcete vědět víc? Aktuální informace můžete si můžete stáhnout do mobilu – kompletní program, mapu, počasí – to vše pohodlně v iPhonu nebo telefonu s operačním systémem Android. Atrakce jsou zdarma, jen k návštěvě mrakodrapů musíte mít kvůli evidenci návštěvníků vstupenku, ta je také zdarma, děti do 6 leti ji nepotřebují.  

Aplikace ke stažení: Android a iPhone

Co když bude pršet?

Festival se koná za každého počasí. Všechny atrakce i doprovodný program se uskuteční i v dešti. 

Zlatý hřeb festivalu – pozor, za vyvolané závratě organizátoři neručí

O světový rekord se ve Frankfurtu pokusí provazochodec Reinhard Kleindl. Tento švýcarský atlet se výšek rozhodně nebojí. Na festivalu si ale nastaví pomyslnou laťku (a velmi reálné lano) zase o něco výš a zkusí ho přejít mezi dvěma budovami Věže 185. Držet pěsti Kleindlovi můžete hned čtyřikrát – v sobotu ve 14 nebo 17 a v neděli ve 13 nebo 17 hodin.

Kromě provazochodecké chvíle napětí se můžete těšit například na sobotní večer. Od 19 hodin si můžete vybrat z koncertů popové ikony Nena, kapely Blue či Status Quo. Po setmění na střechách několika z mrakodrapů vypukne velkolepý ohňostroj uvedený tenoristou Paulem Pottsem.

Doprava

Vlakem: výhodným spojem je noční rychlovlak EuroNight, cesta s jedním přestupem v Drážďanech zabere 8 hodin.

Autobusem: přímé spoje z pražské Florence vyjíždějí třikrát denně a cesta trvá zhruba 7 hodin.

Letadlem: přímá linka z Letiště Václava Havla létá přibližně každé dvě hodiny a ve vzduchu strávíte pouhou hodinu a čtvrt.
 

Máte rádi výšky? Berete věci s nadhledem? Přesně pro vás se chystá v takzvaném evropském New Yorku dvoudenní Festival mrakodrapů – adrenalinový zážitek pro odvážné, kteří netrpí závratí! Podívejte se na páté největší německé město z výšky a dopřejte si úchvatnou podívanou.