Ilyushin Finance objednaly letouny Bombardier CS300

Vydáno 25. 2. 2013

Ilyushin Finance objednaly letouny Bombardier CS300

Ruská leasingová společnost Ilyushin Finance Corp. (IFC) uzavřela pevnou objednávku na 32 letadel Bombardier CS300 a na dalších 10 kusů učinila opci. Podle katalogových cen výrobce dosahuje hodnota kontraktu výše 2,56 miliardy dolarů. V případě realizace všech opcí by hodnota objednávky vystoupala až na 3,42 miliardy dolarů. Kontrakt je rozšířením předběžné objednávky podepsané v roce 2011, ve které ruská společnost přislíbila objednat nejméně deset letadel.

Podle Alexandra Rubtsova, generálního ředitele IFC, se jedná o první velkou objednávku zahraničních letadel ze strany Ilyushin Finance. Rubtsov dále uvedl, že letouny CSeries se svou kapacitou i provozními parametry nacházejí mezi typy Suchoj Superjet a Irkut MC-21. To představuje podle Mika Arcamona, prezidenta Bombardier Aerospace, velkou příležitost pro CSeries i pro samotnou společnost Bombardier. V současnosti létá u leteckých společností z Ruska a dalších zemí SNS celkem 95 letadel CRJ a Dash 8. Kanadský výrobce Bombardier rovněž jedná o výrobě modelu Bombardier Q400 přímo v Rusku. Prvním ruským provozovatelem letadel Q400 se stala letos v lednu společnost Yakutia Airlines.

Zdroj: Airways.cz

Ruská leasingová společnost Ilyushin Finance Corp. (IFC) uzavřela pevnou objednávku na 32 letadel Bombardier CS300 a na dalších 10 kusů učinila opci. Podle katalogových cen výrobce dosahuje hodnota kontraktu výše 2,56 miliardy dolarů. V případě realizace všech opcí by hodnota objednávky vystoupala až na 3,42 miliardy dolarů.