Jaro v New Yorku, Londýně, Amsterdamu

Vydáno 26. 2. 2014

Světové metropole i parky rozkvétají! New York, Londýn, Nizozemsko

Máme zimy dost! Chceme ven, odletět, cestovat. Také cítíte něco podobného? Vydejte se s námi do New Yorku, Londýna nebo s námi cestujte do zahrady blízko Amsterdamu. A kochejte se tentokrát krásou květů. Zahradníci právě teď pečují o rostliny v městských zahradách a čekají na příchod návštěvníků, kteří budou obdivovat barevnou záplavu vůní rozkvetlých květin.  

V New Yorku rozkvetou tisíce něžných orchidejí

Chcete být alespoň na pár chvil v tropickém pralese? Pokud se do New Yorku chystáte po 1. březnu 2014, určitě si nenechte ujít výstavu orchidejí The Orchid Show v botanické zahradě New York Botanical Garden. Musíte to však stihnout do 21. dubna, tehdy výstava končí. Kromě botanického zážitku můžete v zahradě strávit i jeden z příjemných společenských večerů Orchid Evenings. V areálu bude připraven koktejlový bar a večeře pro návštěvníky se vstupenkou. Pokud si chcete odnést živý dárek, zahrada i populární druhy orchidejí prodává.


Výstava orchidejí v newyorské zahradě. Foto: Nybg.org

Jak se dostat do The New York Botanical Garden:

  • The New York Botanical Garden, 2900 Southern Boulevard, Bronx, New York. Odkaz na zahradní web.

I v Londýně vás uchvátí rozkvetlé orchideje, hurá do Royal Botanic Gardens!

A orchideje podruhé. Zajděte si až do neděle 8. března do Royal Botanic Gardens v Londýně. Můžete obdivovat krásu květů orchidejí na výstavě Orchid Festival 2014. Kromě krásné podívané chystají pracovníci zahrady i řadu workshopů, kde se můžete dozvědět zajímavé tipy k pěstování těchto dlouhotrvajících rostlin. Jednodenní kurz je určen i začátečníkům. Můžete také nahlédnout do části zahrady, která je běžně pro návštěvníky uzavřena.


Pracovníci zahrady připravují výstavu. Foto: Alex De Hoyle

Jak se dostat do Kew Gardens:

  • Metrem na Kew Gardens Station ve třetí zóně. Další podrobnosti najdete na webu.

Do rozkvetlého ráje cibulovin v Keukenhof vás z Amsterdamu odveze autobus

Pojďte se kochat barvami a vůní květin do Nizozemska, vždyť tato země je zahradnictvím proslulá. V květinovém parku Keukenhof každý rok na jaře rozkvete téměř 7 milionů především cibulovin. Cítíte tu vůni narcisů, tulipánů, něžných hyacintů, lilií a dalších krásek? Co třeba vzít maminku, babičku nebo přítelkyni na úchvatný květinový výlet? Výstava cibulovin je otevřena od 20. března do 18. května 2014.


Vodní cesta v Keukenhof. Foto: Keukenhof.nl

Jak se dostat do Keukenhof:

  • Z letiště Schiphol Airport v Amsterdamu sem jede autobus 858. Z bruselského Leiden Central Station jede autobus 854. Informace je z oficiálních stránek parku, doporučujeme si spojení ještě ověřit. Park najdete na mapě.
Máme zimy dost! Chceme ven, odletět, cestovat. Také cítíte něco podobného? Vydejte se s námi do New Yorku, Londýna nebo s námi cestujte do zahrady blízko Amsterdamu. A kochejte se tentokrát krásou květů.