Jazykový pobyt Malta

Vydáno 3. 6. 2014

10 báječných důvodů, proč strávit jazykový pobyt na Maltě

Malta je populární. Malta je blízko. Malta je in! Jestli hledáte slunečné místo, kde je krásné koupání, dobře se domluvíte, necestujete za oceán a můžete si užít noční život v klubech, vaší příští destinací je Malta. Na krásném ostrově ve Středozemním moři můžete strávit dovolenou, nebo si naplánovat jazykový pobyt na Maltě. Potvrzuje to i cestovatelka Maggy van Eijk, která svých několik maltských nej publikovala na serveru Studentbeans.com

1. Všichni mluví anglicky

Maltštinu rozlouskávat nemusíte, na Maltě je angličtina úředním jazykem, snadno se tedy domluvíte. Pro výuku angličtiny je Malta výtečné místo. 

enter image description here
Zdroj: Studentbeans.com

2. Modrá laguna vám vezme dech!

Až budete na Maltě, musíte si naplánovat celý den na malém ostrově Comino. Zdejší Modrá laguna je fantastické místo na plavání. Ostrov je přímo předurčen pro milovníky vodních sportů a potápění. Na ostrově jsou tři menší písečné pláže. Křišťálová voda je plná rostlin a mnohých druhů vodních živočichů.

enter image description here
Foto: Studentbeans.com

3. Na Maltě dokonale poznáte, CO je to modrá barva

Můžete se potápět a šnorchlovat v průzračně modré vodě. Pobřeží Malty je převážně skalnaté, ovšem dobře dostupné díky betonovým pláckům nebo malým písečným plážím. Dobrý tip pro romantiky. 

enter image description here
Foto: Erik1980

4. Slavné Azurové okno

Azurové okno je vápencový oblouk na maltském ostrově Gozo, kam se dostanete trajektem. Natáčela se tu i scéna pro americký seriál Hra o trůny (Game of Thrones). Azurové okno patří bezesporu k nejkrásnějším místům západního pobřeží. Mořské příbojové vlny tu za tisíciletí vytvořily spoustu bizarních tvarů. Okno tvoří skalní pilíř o průměru 40 metrů, který podpírá skalní římsu 100 metrů dlouhou a 20 metrů vysokou.

5. Isle of MTV Malta

Velký mejdan Isle of MTV Malta se světovými jmény se koná 25. června 2014 právě na Maltě. Vstupné je zdarma. Víc informací o Isle of MTV Malta.  

enter image description here
Foto: Studentbeans.com

6. Malta je ideální cíl potápěčů

Díky množství útesů a jeskyní je Malta mezi potápěči považována za jedno z nejkrásnějších míst nejen v Evropě, ale i na světě.

enter image description here
Foto: Runeng

7. Máte rádi adrenalinové sporty? Jeďte na Maltu

Nic se nevyrovná tlučení srdce při adrenalinovém sportu. Na Maltě si užijí horolezci všech úrovní. Můžete se věnovat boulderingu nebo slaňování. Na Maltě je mnoho tras v úchvatných podmínkách.

enter image description here
Foto: Studentbeans.com

8. Snadné a levné cestování po ostrově

Malta není velká, takže cestování je snadné. Autobusy zajíždějí do všech známých středisek a jsou levné. Jízdní řád je dostupný online

9. Každý večer zábava a hudba

Festival Isle of MTV Malta již jsme zmínili. Další akcí, která stojí za to, je Malta Music Week. Ať už přijedete kdykoliv, nebudete se večer nudit. Malta se může srovnávat s klubovým životem v evropských metropolích nebo například na Ibize. Doporučujeme kluby Level 22, Fuego nebo Dragonara.  

enter image description here
Zdroj: Studentbeans.com

10. Přibalte si pohorky, budete je potřebovat!

Malta je nejenom rájem pro plavce, surfaře, horolezce, ale i pěší turisty. Na Maltě je mnoho tras, které stojí za to projít. Až vás unaví pěší túra, můžete se ochladit v průzračném moři.

enter image description here
Foto: Studentbeans.com