KLM zavádí poplatek za první odbavené zavazadlo

KLM zavádí poplatek za první odbavené zavazadlo

Jedna z největších světových aerolinek přichystala pro cestující zásadní změnu. KLM zpoplatní od poloviny května přepravu již prvního zavazadla, tedy službu, která až doposud byla zdarma. „Přeprava prvního zavazadla bude stát 15 eur v případě předplacené služby. Jestliže však cestující zavazadlo ohlásí až na letišti, bude činit poplatek 30 eur,“ uvedl Josef Trejbal z portálu Letuška.cz. Poplatky by se však neměly týkat cestujících s věrnostními kartami nebo cestujících ve třídě Business Class. V každém případě je dobré se nyní před nákupem letenky o změny více zajímat. „Doporučujeme klientům, aby si vždy zjistili cenu letenky včetně těchto informací, neznalost by mohla totiž cestu znepříjemnit,“ upozornil Josef Trejbal z Letušky.cz.
Ke snížení váhových limitů přepravovaných zavazadel přistoupily nedávno nízkonákladové aerolinie. Od května si tak cestující připlatí 690 korun u Holidays Czech Airlines za zavazadlo těžší než 15 kilogramů stejně jako při letu s Travel Service. KLM je však prvním klasickým přepravcem, který k tak zásadní změně přikročil. Dle Josefa Trejbala z Letušky.cz lze však předpokládat zpoplatnění přepravy zavazadel i u dalších aerolinií.

KLM je nizozemsko-francouzská letecká společnost, která figuruje jak ve světovém, tak i českém žebříčku nejčastěji využívaných aerolinek. Prostřednictvím KLM se lze dopravit do stovek světových destinací a denně vypravuje desetitisíce pravidelných letů. polečnost KLM. Více informací sdělí letenkáři na kontaktních místech Letušky.