Manaus a Belém – nové destinace TAP Portugal v Brazílii

Manaus a Belém – nové destinace TAP Portugal v Brazílii

TAP Portugal rozšiřuje síť svých přímých destinací – od června 2014 zahájí přímé lety z Lisabonu do brazilských měst Belém a Manaus, což bude představovat první přímé letecké spojení s Evropou v historii. TAP Portugal bude operovat přímé lety do 12 brazilských destinací: São Paulo (GRU), Rio de Janeiro (GIG), Campinas (VCP), Porto Alegre (POA), Belo Horizonte (BHZ), Brasília (BSB), Salvador (SSA), Recife (REC), Natal (NAT), Fortaleza (FOR)  a nově Belém (BEL) a Manaus (MAO). Lety Lisabon – Manaus – Belém – Lisabon budou provozovány 3x týdně moderním letadlem Airbus A-330.

Více o destinacích Manaus a Belém

Město Manaus leží v srdci Amazonie a je hlavním městem státu Amazonas. Je perfektním výchozím bodem pro poznávání celé oblasti amazonského pralesa a nachází se na soutoku Amazonky a Rio Negro, což je místo proslulé zajímavým mísením vod. Disponuje veškerou hotelovou infrastrukturou včetně luxusních lodge či hotelů situovaných v korunách pralesních stromů. Hlavní památkou Manausu je divadlo, které bylo postaveno na počátku 20. století v období kaučukové horečky, kdy Manaus výrazně prosperoval a byl jedním z nejbohatších míst Ameriky. To vše do vynálezu syntetického kaučuku...

Belém je hlavní město spolkového státu Pará. Nachází se poblíž ústí Amazonky do Atlantiku. Belém je východiskem do nitra pralesa, zároveň je zajímavé navštívit obrovský ostrov Marajó a právě ústí Amazonky, kde lze pozorovat souboj říčních a mořských vod – tzv. „pororoca“. Celá oblast okolo města Belém je bohatá na tropické plody...proč se asi oříšky Pará tak jmenují?