Miami svolává milovníky manga

Miami svolává milovníky manga

Šťavnaté a voňavé tropické ovoce k létu patří stejně neodmyslitelně jako slunce, pláže, moře a sůl ve vlasech. Čerstvé fíky v Chorvatsku, melouny v Egyptě, granátová jablka v Řecku... manga na Floridě! A přímo v proslulé floridské metropoli Miami můžete tuto sladkou oranžovou pochoutku v polovině července oslavit.

 

O víkendu 13. a 14. července Miami ožije už 21. ročníkem Mezinárodního festivalu manga 

 

Ve Fairchildově tropické botanické zahradě se sejdou milovníci mang společně s odborníky na jejich pěstování, aby zdravou lahůdku uctili. Medové ovoce se do zahrady dostalo z nejrůznějších koutů světa a v Miami se dál pěstuje ve jménu nejctihodnějšího sběrače mang Davida Fairchilda.

O mangu se vám nejspíš po dvou dnech oslav bude i zdát – nejen, že je najdete v každé z kulinářských specialit, ale i v uměleckých dílech, suvenýrech, nápojích, zkrátka všude, kam se podíváte. Těšit se můžete i na největší manga světa, mangovou aukci, na společnou snídani nebo velkolepý mezinárodní ovocný trh.

Všechno, co jste chtěli vědět o mangu, ale báli jste se zeptat

Botanická zahrada na ulici Old Cutler Road 10901 otevře své dveře ctitelům manga v sobotu v 9.30 ráno a program festivalu potrvá až do nedělních 16.30. Nadšence, kteří se návdavkem k mangovým hodům chtějí i něco přiučit, čeká v obou dnech pestrý výběr přednášek a workshopů.

Dozvíte se například  o specifických škůdcích a chorobách, o výrobě mangového vína anebo o tom, jak mango správně léčit horkou vodou. V sobotu odborníky potkáte od 13 do 15.30 hodin v Zahradním domě nebo od 14.15 do 15.45 ve Science Village. V neděli navážou na sobotní program workshopy a přednášky blízko „cykadského kruhu“ od 10.30 do 14 hodin.

Přátelské vstupné pro děti i cyklisty

Zdarma se na festival podívají děti do pěti let a členové Fairchildova klubu. Dospělé vstup vyjde na 25 dolarů, seniory nad 65 let na 18 dolarů a mládež od 6 do 17 let na 12 dolarů. Speciální slevu pak dostanou ti, kteří do botanické zahrady dorazí po svých, na kole nebo veřejnou dopravou. Dospělým šetrným cestujícím pořadatelé strhnou 5 dolarů ze vstupného, dětem 2 dolary.