Minoan Air ukončí lety z Oxfordu

Vydáno 17. 7. 2013

Minoan Air ukončí lety z Oxfordu

Řecké Minoan Air ukončí k 4. srpnu pravidelné lety z Oxfordu. Společnost bázovala na místním letišti jeden Fokker 50, se kterým provozovala pravidelné lety do Dublinu a Edinburghu. Provoz obou linek byl zahájen letos v březnu. Původní plány Minoan Air přitom počítaly také s otevřením linek do Amsterdamu, Kodaně a Mnichova. Společnost se orientovala především na business klientelu, čemuž přizpůsobila i letový řád. Ukončením letů Minoan Air bude letiště v Oxfordu opět bez pravidelných letů.

Minoan Air sídlící na řeckém ostrově Kréta byly založeny v roce 2011. V loňském roce společnost zahájila pravidelné lety z Heraklionu na další řecké ostrovy. Vedle domovské Kréty společnost provozuje pravidelné lety ze švýcarského Lugána do Říma a Vídně. Minoan Air se dále zaměřují na ACMI pronájmy svých letadel Fokker 50 dalším leteckým společnostem.

Zdroj: Airways.cz

Řecké Minoan Air ukončí k 4. srpnu pravidelné lety z Oxfordu. Společnost bázovala na místním letišti jeden Fokker 50, se kterým provozovala pravidelné lety do Dublinu a Edinburghu. Provoz obou linek byl zahájen letos v březnu.